PDA

View Full Version : Postavljanje aplikacija na App Store



lemi
04-06-2011, 02:25
Pretrazio sa veliki deo ovog veoma korisnog foruma i nasao sam dosta interesantnih informacija vezanih za iDevelopment. (http://www.isrbija.net/forumdisplay.php?f=44)
Nisam uspeo da nadjem jednu vrlo vaznu informaciju i nadam se da ce mi neko pomoci.

Imam dosta napravljenih aplikacija za iphon i to u Flash-u i nameravam da ih kacim na App Store. Sada planiram da kupim licencu kako bih mogao da ih okacim i da pocnem da radim u Xcod-u.
Uspeo sam nekako da nabacim leopard na moj racunar ali preko VMvare - ja mislim da se tako zove.
Mene interesuje procedura kacenja tih mojih aplikacija, znaci kako se kace aplikacije, da li je potrebno imati orginalni macbook, kako se one salju u apple, jell se to uploaduje u web browser ili kako vec. (uzeti u obzir da nemam macbook ) :confused:

ewizz
23-07-2011, 03:16
trebas mac sa intel procesorom i leopard ...naravno moras imati licensu ( 99$ )
aplikacije kompajliras (xcode, phonegap ili sta vec volis) i onda ides na apple sajt i submitas u .zip i jos stotinu certifikata xD

Bojan011
23-07-2011, 04:10
Lol pa iphone ti ne ppdrzava flash dechache...

Alpha Efficiency

lemi
23-07-2011, 19:26
Ja u flesu napravim igru ili aplikaciju i onda ih konvertujem i nabacim na iphon i igram ili koristim te programe. Tako da bojane011 mislim da si pobrkao nesto :)

Bojan011
31-07-2011, 15:35
Kljucna rec, konvertovanje


Sent from my iPad using Tapatalk