PDA

View Full Version : Ne radi slusalica i senzor (za iskljucivanje ekrana)



nikoola
04-06-2011, 01:12
Odjednom je prestala da radi slusalica (ne cujem sagovornike) i senzor koji ima zadatak da iskljuci ekran u toku poziva dok je prislonjen uz lice.

Pretpostavljam da je otisao neki konektor.

Ima li neko ideju sta moze biti i koliko kosta popravka?

Unapred hvala

cliosport24
04-06-2011, 09:12
u pitanju je "senzor flet" ili po engleski "proximity senzor flex cable" on se nalazi ispod touchscreena,zamena nije bas jednostavna, a cena zavisi od majstora koji ce ti raditi.

sama cena fleta je oko 10e

nikoola
04-06-2011, 10:37
Hvala puno na odgovoru.

Sta mislis, koliko cena ugradnje moze biti?

.stefan
04-06-2011, 12:11
Ja sam taj kabl na ebay-u kupio za 3 evra...;)

Nije ga tesko promeniti,odmah je on tu na vrhu,ne mora se rasturati front panel da bi se doslo do njega...;)
Ako odes u servis sumnjam da ce ti uzeti vise od 20e za tu popravku...

Okreni iSrbija servis pa nek ti oni kazu

nikoola
04-06-2011, 12:13
I ja kontam da ne treba da se rasklapa front panel jer je gore i cini mi se da to sve moze da se sredi vrlo lako.

Zvao sam iSrbiju odmah, medjutim javila mi se neka devojka, koja bas nije upoznata u sve stvari samo mi je iz cenovnika rekla da je slusalica 30e a touchscreen 50e (mislim da nije najbolje razumela sta sam je pitao).

.stefan
04-06-2011, 12:19
Po toj prici onda je 30e....;)

Tu pri vrhu ima jedan metalni poklopcic koji je sa dve 4 strane ubacen u front panel i koliko me secanje sluzi na njega je zalepljen proximity...samo je zeznuto lepo skinuti tajpoklopac,posto se malo teze skida,a da se on ne iskrivi,odlepiti stari flet,zalepiti novi....pri sklapanju voditi racuna o konektoru br.3 i to je to

nikoola
04-06-2011, 12:25
Znam, skidao sam ekran pa sam video kako to izgleda.