PDA

View Full Version : GPRS na iphonu 4 otkljucanim sa GEVEY karticom



applemaniac
01-06-2011, 20:18
Jedno pitanje imam iphone 4 zakljucan na svajcersku mrezu, koristim ga sa gevey karticom i odlicno radi ....
E sad koristim mts mrezu i skoro sam promenio paket da bi imao internet preko mreze...
Kada Callular Data i probam da se konektujem trazi mi da upalim Data Roming kad upalim radi, a ako ga ne upalim nece da ide na net...
Pitanje da li Data Roming ima da mi poveca racun za GPRS ili ce normalno da mi skida moih 600mb koje imam preko mreze.....?

Veliki pozdrav i hvala unapred na odgovoru!


ja se izvinjavam GPRS!

BataRaka
01-06-2011, 20:51
Normalno skida tvoje mb iz paketa. Samo pazi ako ides u inostranstvo, kad si u roamingu... Tad se napllacuje saobracaj preko stranog operatera.....

Ja koristim istu kombinaciju i radi super!!!

Byakuya
01-06-2011, 22:00
Tako funckionise Gevey kartica....tj je njen nacin da izadje na net...mora ti biti Data Roaming ukljucen...

applemaniac
01-06-2011, 22:53
hvala na odgovorima jos jednom

Byakuya
01-06-2011, 22:55
Opusteno...ako bude jos nesto pitaj...i za hvala imas malo zuto dugme "hvala"...urednosti foruma radi...

kaco_mix
02-06-2011, 23:54
imam jedno pitanje vezano za ovo,pa da nebih otvarao drugu temu da pitam ovde... kad upalim i ugasim ''data'' vidim da mi skine nekoliko centi sa racuna,po nekad i jedan cent, valjda zato sto se nakaci na internet...a ne mogu stalno da drzim data ukljucen zbog baterije.... dali je to normalno?

chunga
03-06-2011, 00:06
To ti skine zbog neke alikacije koja se odmah konektuje na net sama cim ga ukljucis.

miodrage
03-06-2011, 09:38
@kaco_mix: gasis data protok zbog baterije? I koliko ti onda baterija traje? Mislim meni je stalno ukljucen WiFi, GPS, EDGE (3G ne drzim jer mi ne treba), Push... I sa ovakvom upotrebom, izgura 2 dana. Kad je ukljucen i 3G, ide mozda koji sat manje.
U toku dana imam oko 30 min razgovora, oko 30 SMS-ova, a ostalo... kako kad. Najcesce ga ipak punim svako vece, jer je MetalStorm:OnLine izuzetno zahtevna igra, barem sto se baterije tice. A najnovija zaraza mi je Worms2: Armageddon. :D

PublicEnemy
05-10-2011, 21:12
Od kako sam otkljucao iphone 4 sa gevey karticom pojavljuje mi se svremena na vreme poruka "Data roaming is turned off...use Wi-Fi or enable data roaming"... Do sada sam samo kulirao i kliktao ok ali danas reko ajde bas da upalim taj data roaming...posle nepunih 10minuta provalio sam da mi sa racuna skinuo 200din. Sreca pa sam prepaid inace bi bolelo. E sada, ja planiram da predjem na post paid MTS-a i uzmem neki od surf paketa, pa bi trebao ovo da sredim pre nego pocnem da surfujem. Jel ima neko resenje ili jel imao neko slican problem?

Sandi
05-10-2011, 21:39
To nije problem vec nacin na koji gevey radi kad je u pitanju mobilni internet. To jest da bi intrrnet sa mreze radio potrebno je da bude ukljucen data roaming sto si mogao i sam da zakljucis. A treba da vidis za cega su ti ukljucene notifikacije ii da se setis sta si sve koristio za to vreme dok ti je data bio ukljucen da bi skontao sta trosi net.

PublicEnemy
06-10-2011, 02:12
Pa taj deo mi nije nikako jasan posto podesavanja za GPRS i MMS jos nisam ni namestio, znaci kada udjem u "cellular data network" sve je prazno..pa na koji nacin on trosi kredit onda?

Goxy86
06-10-2011, 02:24
Desava se da trosi kredit i bez podesavanja, vec automatski radi gprs cim ubacis karticu, jedino je sigurno kad je cellular data network na off ... :)
Znaci moze da ti trosi na razne notifikacije, update-ove i slicno...

PublicEnemy
06-10-2011, 02:57
Pa koji je savet na sta da obratim paznju kako da znam sta mi skida, posto ja nista u telefonu nisam dirao, do duse telefon sam kupio polovan u americi i moguce da je taj lik nesto radio. Dakle jel mogu negde da vidim sta mi skida taj kredit i sta bih trebao da pogasim?