PDA

View Full Version : problem sa Cydiom !!!!



iNew
22-03-2009, 13:57
pozdrav svima...imam mali problem sa cydia-om :-P. naime, kad god je upalim pise mi na sred ekrana velikim slovima RELOADING DATA i onaj kruzic koji ucutava i to mi stoji min 10 sec, posle toga mi se pojavljuju greske, na foru, error with yelowsnow, i tako to, uglavnom mi pominje greske za programe koje sam istalirao preko cydie, i posle toga mi se pojavi da postoji update za cydia, ja updejtujem i kad odem na search ili manage ili sections ili changes opet mi se pojavi reloading data. i to se sve ponavlja kad god upalim cydia, a reloading data kad god kliknem negde. I to me nervira jer mnogo usporava i baguje mi fon. Pa me zanima da li se to vama desava i sta da radim, misim ima li leka? samo nemojte restore...please....

zexx0r
22-03-2009, 16:51
pozdrav svima...imam mali problem sa cydia-om :-P. naime, kad god je upalim pise mi na sred ekrana velikim slovima RELOADING DATA i onaj kruzic koji ucutava i to mi stoji min 10 sec, posle toga mi se pojavljuju greske, na foru, error with yelowsnow, i tako to, uglavnom mi pominje greske za programe koje sam istalirao preko cydie, i posle toga mi se pojavi da postoji update za cydia, ja updejtujem i kad odem na search ili manage ili sections ili changes opet mi se pojavi reloading data. i to se sve ponavlja kad god upalim cydia, a reloading data kad god kliknem negde. I to me nervira jer mnogo usporava i baguje mi fon. Pa me zanima da li se to vama desava i sta da radim, misim ima li leka? samo nemojte restore...please....


ko ima srca da mu kazhe da pukne restore? :)

lijadjo
22-03-2009, 17:07
jbg.. no help.. restore :P

iNew
23-03-2009, 22:21
e ako je to jedini spas....NECU !!!! NEK BODE, IMA I JA NJEGA DA BODEM !!! O ZEMLJU !!!

zexx0r
24-03-2009, 05:27
znash, nije toliko strashno ako restorujesh ;)

hofman
24-03-2009, 20:57
Thja, možda bi rešenje bilo restore....

Ognjeni
24-03-2009, 21:15
ako ne uspes sa ovim sto su ti predlozili onda probaj....restore :D


Meni pokazuje reloading data kad tek upalim cydiu i onda je posle ok....probaj da pobrises sve gluposti koje si instalirao od kada si primetio da te to zeza ...ako ne uspe tad onda moras restore......ili izdrzi jos malo dok ne izbace 3.0 da ne radis 2 x restore :P

nemanja22
25-03-2009, 00:18
ako ne uspes sa ovim sto su ti predlozili onda probaj....restore :D


Meni pokazuje reloading data kad tek upalim cydiu i onda je posle ok....probaj da pobrises sve gluposti koje si instalirao od kada si primetio da te to zeza ...ako ne uspe tad onda moras restore......ili izdrzi jos malo dok ne izbace 3.0 da ne radis 2 x restore :P


Jos malo? Ne znam kako kod tebe prolazi vreme ali 3.0 se ne ocekuje pre juna :D

DjPopa
25-03-2009, 00:48
+ dok ga jailbreak-uju... ::)

iNew
25-03-2009, 03:14
Ma od pre nekih 20 dana. Upalim i stalno nesto reloadinguje je`em ga u cip !! ne koristim je cesto tako da necu dirati nista....fala u svakom slucaju na tako lepim odgovorima....:P

Ognjeni
25-03-2009, 11:46
Jos malo? Ne znam kako kod tebe prolazi vreme ali 3.0 se ne ocekuje pre juna :D


ako imas sim free fon mozes ga jos koliko ODMAH staviti....

nemanja22
25-03-2009, 12:23
ako imas sim free fon mozes ga jos koliko ODMAH staviti....


ha ha ha, to je custom restore registrovan na developere, iliti beta 3.0 na kojem ne radi ni 10% famoznih funkcija koje se ocekuju na final verziji... pobrko si loncice...

dado
15-08-2009, 13:14
Ja imam problem sa 2G-om,kada pokrenem cydiu počne da mi učitava i da vrti onaj kružić i onda me samo izbaci na springboard,i tako svaki put.
Nemojte mi samo reći da je rješenje restore :)?

mickey84
15-08-2009, 14:26
uradi ponovo jailbrake, meni je to rijesilo problem...
sve ce ti na iPhonu ostati isto, jedino sto u cydia-i neces imati spisak instaliranih paketa, sto mozes rijesiti sa cyder-om...

BaneK
15-08-2009, 14:40
Pre restora probaj da odradis nesto od ovoga....



http://www.isrbija.net/showthread.php?t=3118


http://modmyi.com/forums/file-mods/493631-remove-cydia-sources-through-ssh.html

Getz35
19-08-2009, 22:40
Ja sam imao problem sa Cydiom kao i Dado i odradio sam restore. Bio sam ubedjen da je zbog winterboarda crash-ovala. Posle restore-a instaliram ponovo Supreme preferences 3.0, koji sam takodje imao i momentalno mi je zveknula Cydia. Onda sam ponovo odradio restore i sada imam winterboard, bez Supreme preferences-a i radi sve ok! Znam da trenutno nece pomoci, ali posle restore-a ne treba instalirati bas sve jer ocito da su neki programi u koliziji jedni s drugima ili sa OS 3.0, pa cak iako pise da su za 3.0.

dado
20-08-2009, 08:13
Ja nisam uopšte ni instalirao Supreme preferences,za šta služi taj programčić?Cydia je radila normalno 2-3 mjeseca i onda odjednom :stick1:ništa...

Getz35
20-08-2009, 08:25
Supreme preferences ima dosta nekih dodatnih podesavanja, koja su objedinjena nas jednom mestu. Recimo mozes promeniti naziv operatera po svom izboru, u dock staviti do 8 ikona i druge interesantne stvari. Uglavnom te je nesto zeznulo. pokusaj da se setis kada je pocela da ti crashuje Cydia i sta si pre toga instalirao, pa da nekako obrises taj prog ili ti ne gine restore.

dado
20-08-2009, 11:38
To nije moj iPhone,radio sam jednom drugu,ali sam mu instalirao samo one osnovne stvari tipa:caller id and format fx,mxtube,cycorder...
Probat cu mu odraditi sto piše u ovom uputstvu http://http://www.isrbija.net/showthread.php?t=3118
pa ako to ne pomogne,RESTORE mi ne gine:vb_type:

acad79
26-08-2009, 22:29
nasao sam neki program tehno boom instalirao da vidim sta je i bum nit radi on nit cydia kako da izbrisem to sranje ako uradim restore kako da sacuvam slike i kontakte iz tel( dali je restore kopletno brisanje podataka koje traje dva sata pretpostavljam da vec ima objasnjeno negde na forumu ali ja trenutno nemogu da nadjem)

dado
27-08-2009, 08:53
Prije restore-a uradi BACK UP,sačuvaće ti kontakte,notes,podešavanja,mislim i poruke,
Što se slika tiče sačuva samo one koje si ti slikao (ako se ne varam).
Nadam se da ostale slike imaš negde na kompu,tako da ti neće biti problem da ih ponovo ubaciš.Muziku i klipove briše :vb_smash:, kao i aplikacije.

acad79
27-08-2009, 13:46
sta je beck up i kako se radi

dado
27-08-2009, 14:29
Kada priključiš iPhone na USB upali iTunes,kada ti iTunes prepozna iPhone desni klik na device (gdje ti stoji ime telefona koje si dao) i onda kliknešs na BACK UP.
BACK UP ti služi da ti sačuva te stvari koje imaš na telefonu,koje možeš kasnije da vratiš >desni klik na iPhone>restore from back up
Nadam se da sam ti pomogao;)

Bugi
27-08-2009, 19:36
Mada je po defaultu na iTunes 8.2 podešno da automatski radi backup.
Kada prikopčaš iPhone pojavi ti se i iTunes -ima i prvo što radi je beckap pa onda sync.

acad79
31-08-2009, 19:29
dali posle restora imam cydiu ili ne
pretpostavljam ne ajte ljudi neku alternativu kako da je dignem a da mu ne radim restore veliki mi je problem da to uradim prvo jer nemam komp znaci nemogu nista posle sa njim a i ja sam glup da uradim sam ta otkljucavanja i te stvari znaci moram da platim da mi otkljucaju i vec sta urade drugo imam neke programe koje sam platio na itunes tako da kad ih obrise moram da ih platim ponovo jer mi trebaju sve u svemu ako ga resetujem to ce me kosta skoro sto evra dodacu jos malo pa cu da kupim nov tel

1024
31-08-2009, 23:09
Cydia se dobija posle jailbreak-a.

Jailbreak i/ili otkljucavanje je dovoljno jednostavno da ne mozes da "budes glup za to", samo treba da pratis uputstva.

Aplikacije koje si kupio iz AppStore mozes da downloadujes ponovo besplatno.

acad79
31-08-2009, 23:40
najveci problem mi je sto nemam kompijuter i neznam nikog ko ga ima.kako cu posle da uzmem iste aplikacije besplatno izvinite sto gnjavim ali neznam imam iphone tek 20 dana i vec sam ga sjebao