PDA

View Full Version : iphone 3gs - curenje baterije



abubekir
30-05-2011, 22:18
Zdravo,
Zanima me da mi nekopojasni u cemu je moja nedoumica.
Posedujem iphone 3gs 16gb koji radi na sofware-u 4.3.3 sa bb 06.15.00.
Telefon punim preko doticnog USB kablica.
Primetio sam da baterija od pre 2 dana brze se isprazni nego sto se napuni. Nakon punjenja baterija dodje do 99 procenata. Nakon obavljenih 2-3 poziva baterija padne na 10 procenata u roku od 3h.
Pritom navodim da se baterija na standby rezimu dobro zagreje, kao da CPU radi na 100 procenata.
3g = off
wifi = off
celular data = off


Takodje sam primetio da kada ukljucim celular data, u kojoj apn za gprs stoji pogresno, pocinje da trosi basuslovno pare ;d

zmajcek
30-05-2011, 22:21
pa jel imas nekih programa koji ti rade u pozadini??
jesi instalirao nesto novo neposredno pre nego sto su primetio problem?
jel ti nakon 2-3 poziva od pune baterije padne na 10% ili za 10%?

abubekir
30-05-2011, 22:23
pa jel imas nekih programa koji ti rade u pozadini??
jesi instalirao nesto novo neposredno pre nego sto su primetio problem?
jel ti nakon 2-3 poziva od pune baterije padne na 10% ili za 10%?

- Uvek gledam da su svi programi uredno ugaseni.
- Nakon punjenja telefona do 99 procenata u roku od 3 sata standby i 2-3 poziva baterija prikaze 10 procenata. Baterija padne na 10 procenata.
- Od aplikacija ne instaliram nistha.

abubekir
30-05-2011, 22:26
- Uvek gledam da su svi programi uredno ugaseni.
- Nakon punjenja telefona do 99 procenata u roku od 3 sata standby i 2-3 poziva baterija prikaze 10 procenata. Baterija padne na 10 procenata.
- Od aplikacija ne instaliram nistha.

Imam jos jedan primer; preko dana napunim telefon do 99 procenata. Legnem da spavam i kada se probudim telefon padne na 20 procenata, a bio je u standby-u

zmajcek
30-05-2011, 22:27
čudno baš. nemam ideju šta bi moglo da bude ali fakat nešto ne valja :)
nisam razumeo ovo što si dopisao? kako troši pare ako su pogrešni podaci?

abubekir
30-05-2011, 22:31
čudno baš. nemam ideju šta bi moglo da bude ali fakat nešto ne valja :)
nisam razumeo ovo što si dopisao? kako troši pare ako su pogrešni podaci?

Nisam siguran kako trosi pare, ali progutao je 20 dinara kao nistha. U gornjem levom uglu pojavilo se slovo E i nakon 5 minuta pojeo je 20 dinarcica.

- MMS je konfigurisan dobro
- GPRS je konfigurisan sa losim parametrima

Da li postoji mogucnost da je telefon bacio na masu, tj. negde izvlaci struju, ali zasto bi se grejao u standby rezimu....
Takodje sam negde procitao da postoji mogucnost da telefon stalno pokusava da se se konektuje na gprs zbog nekog sertifikata, sto mi i govori recimo kad udjem u poruke da nije uspeo da se nakaci, pa ja to uredno iskljucim.


Nema zarevanja telefona dok se puni.

zilexxx
30-05-2011, 23:05
Ako si haktiviro telefon normalno je da ti guta bateriju to sto si naveo gore da pokusava da se spoji na net kako bi potvrdio da su certifikati orginalni a ne moze stalno ce to raditi dok god ne instaliras Push doctor ili dok ne aktiviras telefon sa orginalnom karticom ili phonebook karticom ima vise nacina uglavnom mora da pokupi orginalne certifikate i stalno ce ti gutati bateriju dok god nesto od toga ne odradis!

fbsd
30-05-2011, 23:23
Ako si haktiviro telefon normalno je da ti guta bateriju to sto si naveo gore da pokusava da se spoji na net kako bi potvrdio da su certifikati orginalni a ne moze stalno ce to raditi dok god ne instaliras Push doctor ili dok ne aktiviras telefon sa orginalnom karticom ili phonebook karticom ima vise nacina uglavnom mora da pokupi orginalne certifikate i stalno ce ti gutati bateriju dok god nesto od toga ne odradis!

Da li moze kratak review sta znaci rec haktivirati.
Telefon je jailbrejkovan i unlockovan i bla bla....
da li u tom slucaju mi je potreban push doctor.

abubekir
30-05-2011, 23:32
Da li moze kratak review sta znaci rec haktivirati.
Telefon je jailbrejkovan i unlockovan i bla bla....
da li u tom slucaju mi je potreban push doctor.

Uze mi rec iz usta.

zilexxx
30-05-2011, 23:33
Pa vec sam ti objasnio sta znaci haktivacija bar delom uglavnom da mozes pristupiti telefonu bez da ti trazi aktivaciju preko itunesa nakon zavrsene reinstalacije iosa ,probaj sa cydije skinuti push doctor gore ti ne moze nista napraviti jedino ako je slucaj da si haktiviro telefon moze ti pomoci a ako nisi nece biti nista nastavice raditi kako je i radio!

abubekir
30-05-2011, 23:47
Pa vec sam ti objasnio sta znaci haktivacija bar delom uglavnom da mozes pristupiti telefonu bez da ti trazi aktivaciju preko itunesa nakon zavrsene reinstalacije iosa ,probaj sa cydije skinuti push doctor gore ti ne moze nista napraviti jedino ako je slucaj da si haktiviro telefon moze ti pomoci a ako nisi nece biti nista nastavice raditi kako je i radio!

da li postoji odredjeni repository, zato sto ne mogu naci taj paket.

zilexxx
30-05-2011, 23:53
repo.insanelyi.com

abubekir
31-05-2011, 00:01
repo.insanelyi.com


samo jos jednom da potvrdim.
telefon mogu resetovati bez problema i nemam potrebe da povezujem na racunar da bih upalio telefon.
problem koji imam jeste da prilikom slanja poruka i krstarenja po telefonu izbacuje gresku da zeli da se zakaci cellular data is turned off, turn on cellular data or use wifi to access data......
da li to resava push doctor.

zilexxx
31-05-2011, 00:07
Pa trebalo bi da resi ako je u pitanju haktivacija

abubekir
31-05-2011, 00:17
Pa trebalo bi da resi ako je u pitanju haktivacija

Telefon je otkljucan i jailbrejkovan u iphone serbia. predpostavljam da je to hacktivacija