PDA

View Full Version : iPhone mi stalno upada sam u DFU mode



Krismeister
30-05-2011, 19:31
moj iPhone 3G sam stalno upada u DFU mode,nekada uspem da ga upalim tako sto drzim sleep/wake dugme zajedno sa Menu dugmetom 10 sekundi, ali nekada mu ne mogu nista i moram da sacekam da se isprazni baterija da bih mu onda promenio firmware i sve nanovo radio. Ne znam sta moze biti simptom ovoga,prvo sam citao da ej u pitanju proximity senzor, ali se to meni ne desava posle pozva nego cisto samo od sebe kako mu dune. Nadam se da imate iskustva sa ovim problemom i bio bih vam zahvalan kada bi mi dali neki savet... u suprotnom ce mi iPhone sluziti da ga podmetnem pod vrata da se ne zatvaraju :yes:

zilexxx
30-05-2011, 20:26
Po zavrsetu instalacije Iosa da li povlacis backup ili ga stavljas kao new iphone jer jedino mi to pada napamet da stalno povlacis istu gresku sa povlacenjem backupa od starog iosa!

SloboUgljevik
31-05-2011, 12:03
Ne mogu se backup-om povuci greske, to je zabluda, problem je jedino postojao kada se prelazilo sa 3xx na 4xx a i tada vrlo rijetko. Kod tvog telefona je hardware u pitanju ako vec posle restorea imas isti problem. Otvori ga malo pa malo pogledaj mozda uocis kvar.

zilexxx
31-05-2011, 13:13
Ne brate ti si u zabludu sa backupom ti povlacis i sve settingse sa starog iosa s time i setingse koje si dobio jailbreakom i instaliranjem programa sa cydije sto dovodi do konflikta na instalaciji novog iosa znaci imas korumpirane fileove na novom iosu i oni dovode do tih gresaka zato je uvek najbolje odraditi setup as a new iPhone .to znam iz osobnog iskustva kao i od clanova kojima sam preporucio ovo i svi su potvrdili da telefon radi normalno nakon toga .U ovom slucaju ne mora biti do toga ali postoji mogucnost i ne skodi probati!

SloboUgljevik
31-05-2011, 14:20
Nije tacno, ne povlacis nista vezano za JB, nijedan sistemski file nece biti promjenjen, povuci ce samo podesavanja i nista vise, app naravno i to ako nisu krekovani, mail, kontakte.
Proguglaj malo pa ces vidjeti da nisi u pravu. I opusteno, naravno :)

zilexxx
31-05-2011, 14:35
Ne moram nista da guglam kad govorim iz iskustva takodjer sam nasao par plist fileova u samom file sistemu nakon reinstalacije i povlacenja backupa koji ne pripadaju samom iosu nego su vezani za sbs settings itd znaci da ipak znam sta govorim isto tako je dokaz da mozes naci tu na forumu da su ljudi radili deset reinstalacija sistema i svaki put povukli backup te s njim i stalno istu gresku dokn na kraju nistu stavili setup as new iphone i sve im se vratilo u normalu znaci da ti tvoji izvori grese jer ja govorim iz licnog iskustva!

Takodjer glupo je da kazes da se nijedan sistemski file ne menja kad povuces backup to je totalna glupost jer ti se menjaju podesavanja znaci izmenjuje se sam property list file koji je sastavni deo sistema i sistem ne moze funkcionisati bez njega ,znaci vracaju ti se postavke koje si imao na proslom sistemu i one se upisuju u property list file !

SloboUgljevik
31-05-2011, 15:58
Vidi se da imas iskustva cim pises ovakve nebuloze, kakav crni sbsettings, brate ti bas nemas pojma.

zilexxx
31-05-2011, 16:05
Na ovakav odgovor se samo
mogu nasmijati i nista vise toliko o tvome poznavanju samog iosa i na koji nacin on funkcionise!


Ako vec mislis da si u pravu dokazi mi suprotno a nemoj se izvlaciti na to da ja pisem nebuloze ja sam vec izneo na stol dokaze ukucaj u google plist nadji na ovom forumu probleme ljudi koji su reseni na ovaj nacin ,odradi reinstalaciju kod sebe na telefonu i povuci backup te jailbreakuj telefon i udji u file system explorer te pogledaj malo da li ima zaostalih junk fileova iz cydije na novoj instalaciji !

SloboUgljevik
31-05-2011, 18:05
Radio sam na desetine iphone-ova i nikad nisam isao na backup, zato sto ih radim na svom kompu i zato sto su obicno donoseni pogaseni. Medjutim kada moj telefon zabaguje, tj. ostane na jabuci, to mi se desilo nekoliko puta uvijek sam raio full backup i naravno nikada nisam imao problema sto je i normalno jer sama opcija RESTORE je sustinski predvidjena da dize novi FW zbog pada starog, a backup da vrati podatke u slucaju pada OS-a zbog ostecenja nekih fajlova. Prema tome nema potrebe da se raspravljas samnom, imas ovog lika gore pa njemu pricaj bajke.
Pozdrav.

Rakic90
31-05-2011, 18:35
Ne zelim da stanem ni na ciju stranu, ali cinjenica je da parametri nekih .plist fajlova ostaju i nakon vracanja backup-a, a da se mogu vratiti na default samo sa "setup as a new device".

Klasican primer je bug (koji se vrlo cesto desava), kada se desi da se enormno trosi baterija nakon upgrade-a OS-a i koji se resava jedino sa setup as a new device.

zilexxx
31-05-2011, 19:02
Jeste ali reci ti to njemu ako nije zadovoljan s ovim sto si ti reko uplodovacu mu sliku backup extractora da vidi sta se sve vraca sa povlacenjem backupa uglavnom sva podesavanja za sve tweakove koje si instaliro sa cydije jer se oni integriraju u sam IOS i ti fileovi vecinom prave probleme, zato da bi imao sto manje problema najbolje je uvek setupovati iphone kao new!!

Rakic90
31-05-2011, 19:15
Upravo. Ti programi ubacuju svoja podesavanja u sistemske .plist-ove i kada se vraca backup, vracaju se i izmenjeni .plist-ovi, logicno.

Nebitno sto program vise nije "instaliran".

Imao sam prilike da mi na 3GS-u nije radio volume rockr (volume tasteri), a i jeo je bateriju i kada sam promenio na i4, pa vratio backup, problem na novom telefonu je ostao PRE jailbreak-a. Sve dok, naravno, nisam uradio setup as a new device. Mislim, sve ovo je opste poznato godinama, pricano hiljadu puta i ne vredi da se pise o tome, ali ajde kad se zadesila tema. :P

Sandi
31-05-2011, 19:57
A recite mi da li dolazi do problema onima koji koriste tel bez jb i onda urade backup a ne set as new?

Rakic90
31-05-2011, 20:19
Pa bas dosta redje nego sa Cydia-om, ali moze da se desi. Iz razloga sto uvek u AppStore moze neki lep bug da se provuce sa nekom losom aplikacijom. :)

zilexxx
31-05-2011, 20:19
Kod mene se problem desio na nejailbrekanom telefonu da je usporio nakon povlacenja backupa ,jednostavno mi je nesto vuklo memorije ko ludo odmah posle podizanja sistema ! Pardon posle povlacenja backupa nakon podizanja sistema!!




Evo i da neko u ovoj temi dobije thanks ali zasluzeno!

SloboUgljevik
31-05-2011, 22:17
Ajd malo procitajte postove iznad, posebno cetvrti, peti pa se onda saberite.

iphone-srbija
31-05-2011, 23:04
batalite sa bespotrebnom raspravom i vratite se na temu!