PDA

View Full Version : Zamjena Touch screen digitizera-ljepilo



StealtH
29-05-2011, 17:33
Pozdrav,

Prije svega da kažem da sam već mijenjao touch screen, i da mi to ne predstavlja nikakav problem. Ali ono što mi predstavlja problem je koje ljepilo da koristim, jer generalno nisam uopšte zadovoljan naljepnicama koje se dobiju uz touch screen. Jer jako slabo drže i već nakon 2, 3 dana primjetim da se touch screen podigao malo. Sada planiram opet da mijenjam touch screen ali nikako da dođem do informacije koje ljepilo da koristim, i gdje se može naći, naručiti ili šta već?

Drugi dio problema je možda povezan sa prvim. Bar po nekoj mojoj logici (vjerovatno glupoj ali vi presudite). Naime kako se počeo odvajati touch screen tako je i displej počeo da kažem gubiti kontakt, i to u smislu da postane siv ekran, i treperi. I dalje vidim sve ikone i to, ali je blijedo, sivo i tako. I kada malo pritisnem touch screen u tom dijelu gdje se nalaze trake, kablovi kako već, vrati se u normalu. I sada ja se nadam da je to zapravo zato što se malo odvoje čipovi ili nešto slično, a ne da mi je otišla ova traka (ne znam kako drugačije da je nazovem xD) od displeja.

Nadam se da neko ima iskustva s ovim i da će moći odgovoriti na moja pitanja.


Hvala unaprijed.