PDA

View Full Version : Kako omoguciti povratak na 3.1.2 u slucaju da nesto podje po zlu?



michaelschumacher
28-05-2011, 12:01
Pozdrav! Trazio sam ovakvu temu, ali je nigde nisam nasao, pa ako neko zna da postoji neka mi samo postuje link.

Problem je sledeci. Moja devojka ima iPhone 3G (iOS 3.1.2, MF 05.11.02, model MB046LL, NIJE SIMFREE). Hteo bih da joj instaliram Custom iOS 4.1 by Buakuya. E sad, jednom sam tako nesto pokusao, digao joj na 3.1.3 i sj.....o. ...mada, cinjenica je da sam tada bio totalno neupucen.

E sad, ono sto mene interesuje je kako mogu da se obezbedim da se fon ne zakljuca, ili ako nesto krene "naopako", da mogu da ga vratim na sadasnje stanje?

Sta bi moglo krenuti po zlu?

Citao sam nesto da cuvanjem SSH fajla (ili kako vec) je moguce downgradeovati iOS. Jel to tacno? Kako?

Hvala unapred na razumevanju i pomoci!

Byakuya
28-05-2011, 12:06
Ako si ikada radio JB i video u cydia da imas Make my life easyer...ako si na to kliknuo krenuo si da cuvas SHSH....ne ssh nego SHSH...

Udji u cydia i vidi sta ti na glavnoj strani pise gore zelenim slovima...to su ti SHSH koje imas sacuvane i FW na koje mozes da ides...ako je 4.1 medju njima onda mozes moje uputstvo da pratis...uputstvo je "idot pruff" tako da postoje jako male sanse da nesto zeznes...imas i slicice...

Mada po meni nisi ni sada upucen koliko bi trebao da budes...najbitnije je da sacuvas svoj BB...on je najbitniji...

pnext
28-05-2011, 12:07
a sto ne ubacis 4.2.1 custom koji je mnogo bolji?

Byakuya
28-05-2011, 12:09
Neka krene covek sa jendnostavnijim...da stekne rutinu...

michaelschumacher
28-05-2011, 13:19
Ako si ikada radio JB i video u cydia da imas Make my life easyer...ako si na to kliknuo krenuo si da cuvas SHSH....ne ssh nego SHSH...

Udji u cydia i vidi sta ti na glavnoj strani pise gore zelenim slovima...to su ti SHSH koje imas sacuvane i FW na koje mozes da ides...ako je 4.1 medju njima onda mozes moje uputstvo da pratis...uputstvo je "idot pruff" tako da postoje jako male sanse da nesto zeznes...imas i slicice...

Mada po meni nisi ni sada upucen koliko bi trebao da budes...najbitnije je da sacuvas svoj BB...on je najbitniji...


A ako nema sacuvane SHSH fajlove, onda mogu da stavim tvoj custom iOS, jer on nece podici BB, ali necu moci da uradim downgrade, jel?

Cinjenica je da nisam bas mnogo upucen, ali sam poslednjih 6 meseci radio nekoliko puta to i nisam imao nikakvih problema. Ali sada ne radim za sebe, pa je zato vise zaj........o.

Byakuya
28-05-2011, 13:25
Pa od toga koje SHSH imas sacuvane zavisi da li ces moj custom koristiti npr...kazem ti upali na telefonu WIFI i upali cydia i sacekaj da se ucita...i napisi nam koje su verzije sacuvane...pise ti gore zelenim slovima...

Primer:

http://cdn.funkyspacemonkey.com/wp-content/uploads/2010/11/cydia_shsh_blobs.jpg

zilexxx
01-06-2011, 20:57
3g nema ugradjen ugradjen Cip na kojem se nalazi ECID tako da se uvek mozes vratiti na IOS 3 ,a na iosu 4 su ubacili soft ID ili soft SHSH veryfier uglavnom nesto slicno ECID-u koji mislim ali nisam potpuno siguran se ukloni sa iosa4 kada se napravi custom tako da mislim da ti cak ni ne trebaju SHSH blobovi da bi ubacio custom!