PDA

View Full Version : Sms-poruke



joker
25-05-2011, 18:59
Zdravo svima, interesuje me da li postoji nacin da se poruke prebace na komp, posto imam poruke koje bih volela da sacuvam? Hvala :)

iMorris
25-05-2011, 19:32
Ja jos nisam sasvim uspeo. Sacuvao sam one db falove pa cu kad nadjem adektvatno resenje da prebacim u txt.

Mada mozda moze da pomogne program tennessee sms transfer, ili tako nekako se zove...

Shomsyo
25-05-2011, 19:54
Ima kul program za ovakve stvari, zove se iSpirit.
Pomocu programa otvoris backup folder iTunes-a i on ti izlista poruke, kontakte... i sve ostalo.
U programu nije moguc edit backup-a tako da vam se sam backup nece poremetiti, a i ako nsite sigurni, kopirajte folder na neku drugu destinaciju pa ga otvorite odavde...

E sad... Problem je u tome sto ja nisam nasao narodsku (crackovanu) verziju kada sam skidao program, pa mi nije bila dozvoljena "export" opcija. Tj. mogu da vidim poruke, listam i slicno, ali ne mogu da ih sacuvam.
Tako da, ako neko nadje narodsku verziju neka postavi :D

Inace sto se to tennessee-a (ili kako se vec zove) tice, nikad nije uspeo da mi prepozna iPhone. Pokrenem program, nakacim telefon i nista... ne konta ga.

iMorris
25-05-2011, 20:01
Meni je tenesi cas radio cas ne. Uspeo sam da prebacim poruke u txt ali ne sve, samo jedan deo...

Ajde da nadjemo neko resenje. Ja trazim vec godinama :)

Ima neki program iz Cydia-e zove se sms2mail. Nekako neko proba, ja nisam uspeo da ga podesim...

@joker :D

RAYPkBAkgI8

joker
25-05-2011, 20:06
Hajde stv da nadjemo neko resenje :D
A jel si ti prebacio sve poruke preko tog "tenesi"-a? :)

Hehehe, hvala sa link..:D:D

Shomsyo
25-05-2011, 20:12
Pardon! nije iSpirit nego iTwin -.-
moja greska, izvinjavam se :D

joker
25-05-2011, 20:37
ja ne znam gde mi se nalazi taj backup folder?!:confused:

joker
25-05-2011, 21:02
Nasla sam, i preko Itwina mogu da citam por, itd, al' nmg da prebacim, trazi mi da se registrujem -.-
Kako da nadjemo negde otkljucanu verziju? :/

brzi82
25-05-2011, 23:55
Ima za to aplikacija u cydia zove se sms2email mislim da je bilo tako i mozes da posaljes sms-ove na mail i od tamo da ih stavis u pc.Probaj pa kazi sta si uradila.

joker
26-05-2011, 12:37
Instalirala sam, i selektovala sve poruke, ali nece da mi posalje.-.- tj. nmg da uopste kliknem "send", da li znas zasto mozda? :confused:

iMorris
26-05-2011, 12:37
@brzi82

Citaj malo postove iznad ;)

joker
26-05-2011, 13:00
E ovako, skinula sam taj sms2mail, i uspela sam..Poslala sam preko mail-a svih 14,568 poruka..xDD
Evo i upustvo kako da posaljete..:D

http://www.funkyspacemonkey.com/sms2email-cydia-app-iphone

brzi82
28-05-2011, 01:45
Sad sam video tvoje postove :)
Drago mi je da si uspela :)

ul71m0
28-05-2011, 09:37
Hoces da ti dam mail da posaljes i meni >:D>:D>:D

CJay
28-05-2011, 10:32
Za MAC-u postoji program PhoneView koji vam dozvoljava eksport poruka u .pdf format. Nazalost, ne mogu da se prebace u telefon opet, nakon eksporta, zbog ekstenzije, jelte...ali ako vam je potrebno samo za arhiviranje i ako imate MAC, naravno, onda ovo nije losa kombinacija...

Rastaman
07-06-2011, 21:47
moram ovde pisati kako da obrisem bite sms skinoh direktno sa cydije a ne postoji opcija da ga uklonim

3gs
07-06-2011, 21:48
pa preko cydie ga i brises :)

dado
08-06-2011, 08:19
Udješ u cydiju, zatim na MANAGE/PACKAGES tu nađi BiteSMS i ideš na MODIFY pa REMOVE.

iMorris
11-08-2011, 10:47
Ne mogu da konfigurisem ovaj SMTP Server
Koristim gmail
Imam sledece polja:
Adress: smtp.gmail.com
Login Name: Ime
Pass: ***
Email: [email protected]

Nije mi jasno sta ovde ne valja ako neko zna neka me ispravi...

Sandi
11-08-2011, 11:07
Kad dodas gmail acc on automatski bude na ON i nema sta da se podesava.
http://tapatalk.com/mu/4f658e8c-9be2-d9a9.jpg

iMorris
11-08-2011, 15:18
Kod mene je malo drugacije
Nece nijedna kombinacija da radi
http://img845.imageshack.us/img845/3807/photo2au.png

Sandi
11-08-2011, 19:00
Pa jesi pokusao da obrises postojeci gmail acc i ponovo ga aktiviras? Ja nista nisam podesavao vec se samo ulogovao na svoj mail i radi normalno...

Sandra
19-08-2011, 13:49
zanima me da prebacim poruke sa moba na komp i videla sam onaj link sto se prebace u mail al me interesuje posto planiram da uzmem iphone 4 i volela bi da prebacim poruke nazad jel to moguce ?i kako najlakse to da uradim posto se bakcem trazim po netu svakakva resenja al uvek me nesto zakoci..

Sandi
19-08-2011, 16:07
Uradis backup tvog sadasnjeg tel i kad stigne novi uradis restore from backup. Sve u itunes i desnim klikom na tel.

Sandra
19-08-2011, 17:07
Uradis backup tvog sadasnjeg tel i kad stigne novi uradis restore from backup. Sve u itunes i desnim klikom na tel.

Mozes malo detaljnije samo :D ja kad budem kliknula back up jel ce sve da se zapamti u itunes-u?i koliko moze da traje to msm gde se cuva da se u medjuvremenu ne obrise?i posle kad ubacim novi telefon i spojim ga cim idem na restore from backup on sve vrati na fon?proveravam dal sam dobro razumela :D

Sandi
19-08-2011, 20:02
To ce cuva na kompu i dobro si razumela sta treba da uradis;)

Sandra
25-08-2011, 13:50
a ona opcija da se preko iphone explorera npr iskopira onaj deo private nesto?posto meni u itunes-u pise samo encrypt iphone backup pasword a to je valjda posto drzim sifru na telefonu?nije mi bas sve to najjasnije ,help :D :P

Sandi
25-08-2011, 16:07
Nisam razumeo bas najbolje sta te muci...?

Sandra
25-08-2011, 16:21
Pa da li je pametnije da radim taj encrypt iphone backup a tu mi trazi password pa nisam sogurna da li je to uopste to sto cuva sve informacije dok ne iskljucim tu opciju?pa zato pitam jel sigurnije to ili da kopiram onaj neki folder sto se cuva u private folderu oni sitni fajlovi sto je gore vec neko pominjao?

Sandi
25-08-2011, 17:20
Najpametnije je da uradis backup kroz itunes umesto explorera jer ne verujem da sve iz backup bude u jednom folderu na uredjaju. A kad ti trazi sifru pokusaj da upises tu koju koristis za otkljucavanje telefona. Trebalo bi da bude ta i neka ti itunes napravi backup. To je najsigurnija varijanta.

Sandra
09-10-2011, 21:16
ljudi treba mi odgovor na jedno pitanje,malo pre mi je brat trazio da mu odmah dam iphone da bi ga prodao ja sam u toj brzini svasta uradila i interesuje me da li je moguce da sam sve obrisala...prvo nedavno sam uradila back up za telefon i sve podatke,vec sam gore postavljala pitanja i danas sam isla da vratim taj back up da bi mogla da uradim ponovni za sve podatke posto je to islo sporo kad se zavrsilo,ja sam jednostavno ugasila ono sync music videos photos i sacuvala samo podatke koji se ne citaju u itunes odnosno poruke,i napravila sam sifru i taj back up je trajao neko izvesno vreme i sve je bilo ok i onda posto me je brat pozurivao ja sam ponovo uradila sync al kad sam vec sve pozive poruke mejlove sve ostalo obrisala na telefonu ne razmisljajuci nesto sam pokusavala da izvedem sa kontaktima i uradila skroz kontru stvar jer sam tolko bila sludjena i sad me zanima,posto je taj back up ostao upaljen mislim stikliran da li je moguce da je on sacuvao sve poruke jer ih je bilo 17 hiljada i vise,ili je posle tog poslednjeg synca koji je trajao nepunih 5 sekundi obrisao apsolutno sve od poruka i poziva?ja kad sam usla u onaj neki back up folder posle onog mobile sync tamo se nalazilo jedno 1000 malih podataka koji ne mogu da se otvore,pa me zanima da li je sve obrisano iako je taj back up ostao stikliran,planiram da uzmem opet iphone i da ga odstikliram al posto ce to biti u nekom narednom periodu a ja vec sad sebi cupam kosu jer sam toliko cuvala poruke jel moze neko da mi kaze da li postoji sansa da su sacuvane...

Sandi
09-10-2011, 23:43
Verovatno jesu ali sigurna ces biti kad sledeci iphone zakacis i uradis restore from backup. Samo reci da li si kliknula na tel desnim tasterom i onda na backup?

Sandra
09-10-2011, 23:48
na telefonu?nije mi se pojavila ta opcija nista na telefonu nisam dirala..stvarno mislis da su negde tamo sacuvane iako je uradjen sync prokleti,gledala sam kao vreme backup-a i pise bas za taj poslednji sync al opet zar je moguce da je u 3 sekunde sve obrisao,zar nije poenta backup-a da cuva sve u sebi od tog pocetnog backup-a iako se na telefonu brise ili dopunjuje...?
edit:
aa mislis u itunesu,nisam tamo sam samo isla na ono encrypt iphone back up isto kao prosli put..nisam klikcala na telefon tj onu ikonicu iphone ako to mislis?

Sandi
09-10-2011, 23:51
U itunes da li si uradila ono sto sam te pitao u proslom postu? Sve u svemu ti si zakacila tel on je odradio sync koji je potrajao i onda zatim rucno obrisala poruke sa telefona direktno pa ponovo uradila sync? Jesam dobro skontao?

Sandra
09-10-2011, 23:55
ponovicu opet da slucajno nesto ne shvatis pogresno..prvo sam stari back up ugasila odnosno odstiklirala i to je trajalo 2 sata onda sam pogasila sve opcije u itunesu da mi se ne sync muzika video slike i aplikacije i onda sam isla na sync cini mi se ili odmah na encrypt iphone back up i onda kad se to zavrsilo trajalo je nekih 10 15 min onda sam ugasila mob i obrisala sve rucno i posle sam opet ubacila i otisla da ugasim kontakte u itunesu da se ni oni ne syncuju (razlog za to ni meni nije jasan sad) i odradila sam sync i iskljucila fon,a encrypt je stajalo onako stiklirano cak i ima sifru postavljenu


dobro si skontao sve u svemu

Sandi
09-10-2011, 23:57
Da li je itunes uradio sync kad si prvi put zakacila tel pre nego sto si bilo sta cackala?

Sandra
10-10-2011, 00:00
nije ,uradio je tek kad sam pogasila muziku video i slike i tad sam gledala kako se memorija smanjuje i kad sam to sve suvisno pogasila onda sam presla na encrypt i tu je bilo jako malo memorije mozda svega gigabajt zauzet od voice memo-a eventualno i ostalih tih sitnica poruka najvise poziva a posle kad sam to zavrsila sam sve obrisala pa cak i memo i onda uradila sync na prazno bukvalno

Sandi
10-10-2011, 00:11
Ne znam sta da ti kazem... Trajalo je dugo jer je brisao sve sa tel ali bi isto tako trebalo da je sacuvao backup pre nego sto si bilo sta radila...

Pogledaj ovde koji je datum na zadnjem file-u koji je sacuvan

C/users/USERNAME/AppData/Roaming/MobileSync/Backup

To je za win7

Sandra
10-10-2011, 00:17
ja imam lap top apple i nasla sam negde to vreme kao poslednjeg back upa i cini mi se da je bilo vreme poslednjeg synca al sad se ni ne secam gde sam to trazila..al ne mogu da poverujem da onda taj back up nista nije vredeo,logicno mi zvuci da on pamti tu memoriju tad u trenutku kada je ukljucen a ne ovo kasnije,nije isto sync i back up..

Sandra
10-10-2011, 00:21
nasla sam 2 foldera u back up i ima sad 500 sacuvanih podataka a cini mi se da je pre 2,3 sata bilo 1000 ,i to posle odvajanja iphonea od kompa,no pogledala sam medju prvima koji je datum i pise juce u 7 i medju poslednjima pise decembar 24 2009..sta bi sad to moglo da znaci?


al ja sam pre 2 sata pokusavala neki da otvorim u text editu i sve su bili neki silni kodovi ali nisam nista dirala ,na vecini pise isto datum 24 dec

Sandi
10-10-2011, 00:24
On pamti svaki backup u kome je nesto izmenjeno spram prethodnog koliko sam ja do sad ukapirao... Ako medju tim file-ovima imas datum i vreme koje se otprilike poklapa sa tim kad si ti kacila tel i brisala sa njega onda imas taj backup.

Sandra
10-10-2011, 00:27
kako sad ja da pronadjem bas taj datum tj danasnji datum,ne mogu da razjasnim sebi taj proces backupa a pogotovo izmedju dva back upa..izvini sto i tebe dodatno sludjujem al ne znam koga bih drugog pitala :S

Sandra
10-10-2011, 00:30
nasla sam jedan fajl koji je napravljen u 7:05 kad je i bio kraj back up-a! jel to dobra stvar??

Sandi
10-10-2011, 00:33
Vidi, posto ja ne koristim mac os i nemam iskustva sa njim ne mogu da ti kazem kako da nadjes folder u kom cuva backup ali mogu da ti kazem da recimo pitas google za precicu do foldera i u njemu vidis datume na file-ovima pa uporedis sa vremenom kad si brisala tel. Postoje programi za extract-ovanje backup-a ali ne znam kako funkcionise sa sms... Slike izvuce bez problema.

Edit: sigurno nije losa stvar taj file koji si pronasla ali ne mozes biti sigurna sta je sve u njemu dok ne uradis restore from backup na neki drugi iphone...

Sandra
10-10-2011, 00:36
snasla sam se nekako sama i medju nekim poslednjim fajlovima tj prvima pri vrhu sam nasla jedan de pise 7:05 a u to vreme se tacno secam da se zavrsavao taj back up i onda sam iskljucila mob iz kompa brisala sve rucno poruke i pozive i onda uradila sync u 7:24 a taj je prvi fajl u tom ogromnom folderu..


strpicu se malo,necu to nista dirati,al zar je moguce da je poal obrisao pola ostavio i tako izmenjao sam..poludeh vise

Sandi
10-10-2011, 00:39
Ma da... Sacuvao je sve sigurno... A ti ostali koji ti nisu potrebni(videces po datumu)slobodno obrisi jer ti bezveze zauzimaju prostor na racunaru. To zna nekad da bude i po 10-15 GB a nema razloga da se cuva sve...

Sandra
10-10-2011, 00:45
ma bolje nista da ne diram,jer ne znam sta je sta,al znaci ustvari ispada je on sacuvao jos od onog prvog backupa od pre mesec dana te podatke i da je onda sad na ovaj ponovni back up zadrzao te koje sam ostavila,posto su tu bile samo poruke pozivi ovo ostalo se direktno skidalo s itunesa,i sad sledeci put kad budem stavila iphone da odstikliram to sto je enrypt iphone back up obelezeno ili da idem na restore?al samo restore mi ej pisalo koliko se secam?

Sandi
10-10-2011, 00:51
Jbg... Ne znam da ti objasnim kako se radi desni klik na mac...:) Uglavnom kad stigne novi iphone ides na restore from backup a ne na restore operativnog sistema. U levoj paleti se pojavi tel kad je zakacen i na njega ides desnim klikom i imacec ponudjene opcije medju koji i restore from backup, zatim ces imati padajuci meni u kom ces moci da izaberes koji backup da ti vrati na tel i ravrstani su po datumima od najstarijeg do najnovijeg.

Sandra
10-10-2011, 00:53
a samo jedan mogu da izaberem,a u slucaju da uzmem poslednji i da je on tu polovicno sacuvan jel mogu onda da izaberem onaj prvi glavni sto je sve cuvao?:Dili mi je sigurnije poslednji jer znam sta sam ostavila na telefonu kad sam radila taj baack up?

Sandi
10-10-2011, 01:02
Samo jedan mozes da izaberes ali nije moguce da sacuva polovicno koliko sam ja upucen jer kad recimo prekines backup on ga ne sacuva uopste. I najsigurnije ti je da vratis poslednji po datumu jer ces tu imati ono sto je bilo na tel pre nego sto si ga prodala. Mozes naravno i starije da vracas i menjas koliko hoces puta jer mu nece zbog toga biti nista. :)

Sandra
10-10-2011, 01:29
ok hvala puno,uradicu taj poslednji jer je tu ono sto mi je potrebno...hvala puno jos jednom stvarno ne znam sta bi bez vas! :vb_happy: