PDA

View Full Version : iPhones 3G contract-free



Rusty Ryan
19-03-2009, 22:18
AT&T to finally offer unlocked contract-free iPhones 3G

AT&T, iPhone

As leaked information undoubtedly suggest AT&T will starts offering unlocked Apple iPhone 3G without any contract obligations starting from 26th March. To get one (or several), you need to be an existing AT&T customer and have 599/699 US dollars ready for the 8/16 gigs version respectively.

As of 26th March AT&T will offer its customers the special opportunity to get an unlocked iPhone 3G totally commitment-free with no in-store activation needed. The only limit is one iPhone 3G per active line per customer.



The campaign starts on March 26th and the prices are 599 US dollars for the 8 GB version and 699 dollars for the 16 gigs (presumably before state tax).
;D

iphone-srbija
20-03-2009, 01:10
dobra vest!

hofman
20-03-2009, 01:57
dobra vest!


Mada mi nije jasno zašto i dalje uslovljavaju, jedan po korisniku? Možžda ne mogu dovoljno da ih naprave ?

iphone-srbija
20-03-2009, 05:38
pa da se ne bi pojavilo gro telefona u zemljama gde planiraju da krenu legalno :)

byMaX
20-03-2009, 12:30
pa i nije dobra vest, 600 dolara je oko 450 evra, a toliko su i ovde... Da je 400-ak dolara, bilo bi cool.

♠ ♣ ♦ ♥
20-03-2009, 13:24
cena je sasvim ok...

AwaX
20-03-2009, 13:35
pa i nije dobra vest, 600 dolara je oko 450 evra, a toliko su i ovde... Da je 400-ak dolara, bilo bi cool.


ne zaboravi da su ovo unlocked iphone-i. korisnicima ovakvih primeraka treba citaju samo polovinu tema na ovom forumu bas iz tog razloga

DamirK
20-03-2009, 17:25
Zna li se koje su to 17 zemalja koje ce dobiti iTunes store?
Hrvati imaju, za Bosnu nisam siguran, red je i da dodje kod nas.
Covek hoce legalno da kupi muziku, film.. a oni nedaju..

arula
20-03-2009, 18:01
Zna li se koje su to 17 zemalja koje ce dobiti iTunes store?
Hrvati imaju, za Bosnu nisam siguran, red je i da dodje kod nas.
Covek hoce legalno da kupi muziku, film.. a oni nedaju..



za itunes store stvari idu jos malo gore nego za iphone. dok je za iphone vazan samo deal sa operaterom, u vezi muzike potrebno se nagoditi (podela kolaca) i sa domacim distributerima iste u konvencionalnim formatima. a svi znamo kako to njima ide od ruke.
mislim da cak u hr store-u postoji samo appstore deo ITMS-a

ghostrideryu
22-03-2009, 15:22
Meni nesto nikako nije jasno.

Kaze se cena ce biti 599$ za 8GB ili ti ~440eur.

Tragajuci za postovima koliko kosta iphone u Americi kako bih isti nabavio naisao sam na vrlo razlicite komentare tipa ja bio licno i kupio za 299$ ili 399$ i slicno sto je prilicno razlicito od ove informacije koja ce ocigledno biti istinita i koja je sama po sebi logicna obzirom da je u Evropi cirka 500eur.

Kljucno pitanje ko tu i zasto laze, ja kapiram da ljudi uvek vole da kazu da im auto trosi 11l iako brije bar 15l cak i po deklaraciji proizvodjaca pa se pitam je li to isti sindrom ili zaista ima neki zez.

Npr. ja koristim telefon koji sam uzeo od drugara po ceni koju je on navodno platio svom drugu da mu isti donese iz Amerike i to je 400eur sto je opet jeftinije od navedene cene.

Molim vas samo bez komentara tipa koristi search jer ga zaista i jesam koristio.
Ako je neko licno bio skoro i kupio neka napise fakat info da znam, jer me prokleto mnogo zanima i ubedjivah se koliko juce sa nekim ljudima.

Hvala :)

namesnik
22-03-2009, 16:06
Meni nesto nikako nije jasno.

Kaze se cena ce biti 599$ za 8GB ili ti ~440eur.

Tragajuci za postovima koliko kosta iphone u Americi kako bih isti nabavio naisao sam na vrlo razlicite komentare tipa ja bio licno i kupio za 299$ ili 399$ i slicno sto je prilicno razlicito od ove informacije koja ce ocigledno biti istinita i koja je sama po sebi logicna obzirom da je u Evropi cirka 500eur.

Kljucno pitanje ko tu i zasto laze, ja kapiram da ljudi uvek vole da kazu da im auto trosi 11l iako brije bar 15l cak i po deklaraciji proizvodjaca pa se pitam je li to isti sindrom ili zaista ima neki zez.

Npr. ja koristim telefon koji sam uzeo od drugara po ceni koju je on navodno platio svom drugu da mu isti donese iz Amerike i to je 400eur sto je opet jeftinije od navedene cene.

Molim vas samo bez komentara tipa koristi search jer ga zaista i jesam koristio.
Ako je neko licno bio skoro i kupio neka napise fakat info da znam, jer me prokleto mnogo zanima i ubedjivah se koliko juce sa nekim ljudima.

Hvala :)


ljudi su ranije kupovali za manju cenu prvi iphone zato što pri kupovini nije morao da se potpisuje ugovor s provajderom nego se to radilo preko itunes-a. Zbog toga je cena bila tako niska jer su pretpostavljali da ćeš im biti korisnik 2 godine - tipa ono telefon za 1 dinar i slično. Iphone 3g već nije mogao na tu foru jer se ugovor potpisivao na licu mesta. Sada se kaže contract free! Znači dobiješ otključan tel i to je to, nema ugovora i naravno da je cena veća.

ghostrideryu
22-03-2009, 22:42
Hvala na pojasnjenju to zaista ima logike, ali bih voleo ako ima neko info iz prve ruke na koji je nacin kupio 3G u USA i koliko ga je tacno platio, dakle nov ne preko ebay-a i sl, vec preko applea odnosno AT&T

milan64586
25-03-2009, 15:05
Ovo i mene interesuje. Kod nas se masovno 8gb mogu naci novi za 450 eur. Sumnjam da je neko tako velikodusan da ce zaradjivati samo 10 eur na telefonu. Ok, znam, sada cete mi reci kako je to locked, a ovo je unlock. Ok razumem to i razumem da su ovi jeftiniji. Mene interesuje kako ljudi dobijaju nove locked telefone, koje prodaju? Cinjenica je da ljudi masovno to rade, a cinjenica je i da "niko ne zna" kako se to radi. Dakle mene interesuje da li je i kako moguce kupiti tamo locked phone a izbeci ugovorne obaveze?

Rakic90
25-03-2009, 16:29
Ovo i mene interesuje. Kod nas se masovno 8gb mogu naci novi za 450 eur. Sumnjam da je neko tako velikodusan da ce zaradjivati samo 10 eur na telefonu. Ok, znam, sada cete mi reci kako je to locked, a ovo je unlock. Ok razumem to i razumem da su ovi jeftiniji. Mene interesuje kako ljudi dobijaju nove locked telefone, koje prodaju? Cinjenica je da ljudi masovno to rade, a cinjenica je i da "niko ne zna" kako se to radi. Dakle mene interesuje da li je i kako moguce kupiti tamo locked phone a izbeci ugovorne obaveze?


Ovo i mene zanima...

Pazite, ja sam kupio pre nove godine 16gb, nov, neotpakovan, bukvalno mirise na novo, za 470eur...
Nemoguce da ih kradu negde...

A u to vreme, kada sam ga kupovao, konsultovao sam se sa komsijom, koji se inace bavi prodajom mob telefona, da li se isplati da kupim sim-free za 470eur, 16gb, on je rekao da je cena ok. Kada se na kraju ispostavilo da me je prodavac mob-a, prevario, poslao mi je autobusom iz Novog Pazara normalan telefon, samo sto nije bio sim-free, obratio sam se komsiji koji mi je rekao da sam locked 16gb, nov, od njega mogao da uzmem za 350eur!!! Bas sam se bio razocarao sto sam pukao toliko pare, a i bilo mi je glupo da ga pitam odakle i na koji nacin on te telefone nabavlja. Inace, u to isto vreme, u prodavnicama u Nisu locked 8gb je kostao 600eur, a 16gb 650.

byMaX
26-03-2009, 01:42
ma opušteno, ja sam svoj sim free, ali neotpakovan, platio 500 evra. Bio je ranije i za oko 470-ak, ali sad mi je opušteno, imam free update, sve što treba je da uradim jailbreak. Nisam se pokajao, onaj 2G je bio star već godinu i po dana, vreme je bilo da pređem na novi...

milan64586
26-03-2009, 09:29
Sve je to lepo, samo je uzasno mnogo para. U Svajcarskoj je ranije bio zakljucan, prepaid varijanta, dakle bez ugovora, za 320 eur. Sada su ukinuli tu prepaid varijantu a ovi postpaid kostaju uzad jedan. U Americi sa ugovorom kostaju mnogo manje od 500 eur. Samo je poenta izbeci ugovor, a opet kazem, sigurno je da postoji neka caka, jer ljudi ovde masovno prodaju zakljucane telefone iz Amerike.

iMrawius
27-03-2009, 17:29
Apple stores are now selling the iPhone 3G without a contract according to a recent report by AppleInsider.

Retail stores are offering unrestricted quantities of the iPhone 3G at $599 for the 8GB and $699 for for the 16GB. This comes after someone at AT&T leaked plans to sell one no contract iPhone per customer line.

Purchasing from Apple does not require an AT&T contract and activation can be completed by the customer at home through iTunes.

This change in sales policy has likely been implemented to sell off remaining inventory before the expected launch of the new 2009 iPhone in June.
http://www.appleinsider.com/articles/09/03/26/apple_stores_now_selling_iphone_3g_without_a_contr act.html

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=3380

byMaX
27-03-2009, 23:18
Kako će da padnu cene iphone-ova kad izađe treća generacija. A treća će biti papreno skupa, osećam to!

sredojesubotic
07-04-2009, 05:21
Javljam vam se upravo iz USA.
Procitao sam ovo i pozeleo da kupim iPhone 3g umesto mog starog 2g i veoma brzo shvatio da za sada to nije moguce.
Prvo u samim prodavnicama Apple (obisao sam ih bar desetak) svaki prodavac ce vam reci da nazalost ne postoji legalan nacin da bez ugovora kupite iPhone 3g. O operateru at&t da i ne govorim.
Stoga sam poceo da razmisljam o alternativnom resenj HTC Touch Pro sa WM 6.1 (at&t verzija Fuze). Njega inace prodaju po ceni od 299$ uz ugovor ali postoji i opcija Without Contract po ceni od 499$. Interesantno je da ni taj telefon nisam mogao da kupim jer ga i bez ugovora moze kupiti samo onaj ko sa at&t vec ima ugovor, u okviru nekog od poboljsanja paketa koji je ugovorio ranije (tu progledaju kroz prste i ne mora se paket poboljsavati citaj povecavati iznos mesecnih davanja).
Zato sam bio prinudjen da telefon kupim preko ebay. Moram vam reci da sam tek posle 5 dana "bidovanja" uspeo da kupim "nov" Refurbished iPhone 3g za 445$ (nisam hteo vise da platim za iPhone 3g, moja poslednja ponuda je bila 450$, pa toliko su i u BG), posto sam u barem 30 puta ucestvovanja u aukcijama bio nadvisen sa cenom. Interesantno je da su gotovo svi prodavci nudili isporuku samo u okviru USA ili Kanade. Ako bi neki od prodavaca izrazio spremnost da transportuje telefon i u druge delove sveta, te su aukcije (stekao sam utisak) imale astronomske cene.
Iz ovoga bi se moglo zakljuciti da telefone na ebay kupuju za ovu cenu, posetioci (malo je verovatno da ima toliko turista ili posetilaca koji hoce da bas kupe iPhone tokom svoje posete USA) ili amerikanci koji su npr, ostali bez svog iPhone koji su dobili pri sklapanju ugovora (npr, ispao im je i razbili su ga, izgubili su ga i sl..).
Shvatio sam da je to u USA izuzetan biznis (aukcijska prodaja novih i polovnih iPhone) i da to uskoro nece prestati.
Na ebay su iPhone i neke stvari za iPhone, 2 najcesce koriscene reci pri pretrazivanju.
Resenje za ovo (za nas) je jedino normalno (kao svuda u svetu) legalna kupovina iPhone u Srbiji, koju bi najveci i najuticajniji nacionalni operater (prvenstveno) morao u najkracem periodu da obezbedi, da ne dolazimo u poziciju da se bavimo stvarima, koje nam kao ljudima ne dolikuju, zbog zelje da posedujemo svetski najomiljeniju spravicu.
Isto se odnosi i na App. Store.
Mozda bi ovaj sajt trebalo da pokrene neku akciju da se izvrsi pritisak na operatere da se sklope ugovori sa Apple i konacno dobijemo mogucnost da legalno nabavljamo i koristimo Apple proizvode. Podsetio bih da je Crna Gora dobila mogucnost legalnog nabavljanja iPhone preko TMobile, i da izgovori MTS kako smo mi malo trziste i time neinteresantno postaju smesni.
Izvinjavam se zbog duzine posta, produzio sam ga u nadi da bi ove informacije nekome mogle biti od koristi.

Pojasnjenje za Refurbished iphone: Refurbished znaci (koliko sam ja shvatio) fabricki obnovljen iPhone od strane operatera at&t, a obnavljaju se telefoni onih korisnika koji nisu mogli (preracunali su se) ili nisu zeleli da nastave ugovor potpisan sa at&t, nego su vratili telefon operateru i raskinuli ugovor (ne znam pod kakvim uslovima). Tim telefonima se u fabrici menja sve sto strucnjaci procene da treba promeniti, a obavezno plasticno kuciste, najverovatnije display i ugradjuje im se najnoviji software i firmware. Normalno to su obicno malo korisceni telefoni (mesec ili vise dana ali ne puno, ne znam koliko dugo maksimalno). Upakovani su u drugacije kutije na kojima pise at&t i na njih at&t daje garanciju od godinu dana kao i na nov. Kazu da su po svemu kao i novi i da se ne prodaju kao novi samo zbog prava potrosaca koji su kupili nove u Apple kutijama, te iako su ko novi ipak nisu i moraju po zakonima USA biti ponudjeni po nizoj ceni i u drugacijoj ambalazi da kupac zna sta kupuje.
Ovaj koji sam ja kupio u potpunosti izgleda kao nov, na isti ga nacin treba aktivirati kao i nov stvarno (non refurbished). Jednostavno da nije drugacije kutije ja ne bih primetio nikakvu razliku a mogao bih jer smo sin i ja do sada kupili 2 iPhone nova (u Apple kutiji) te znam kako izgledaju i kako ceo proces aktivacije izgleda. Normalno ima i drugih iskustava. Nasao sam na netu da je neki covek kupio Refurbished telefon doduse ne iPhone nego mislim Samsung na kome su se videli tragovi koriscenja od prethodnog korisnika.
Dodao bih jos nesto, i na trzistu USA (ebay) je velika ponuda iPhone kopija iz Kine. Sobzirom na strogost zakona USA, svi prodavci korektno naznacavaju u ponudi da proizvodjac nije Apple ali je to tako neuocljivo da veliki broj ljudi mislim da to i ne primeti (sve ostalo u raznim bojama pise iPhone). Ako neko ne zna kako izgledaju originalni iPhone (narocito kutije i "dokumentacija") veoma lako moze uciniti gresku i kupiti kopiju.
Sto se tice "prevara" sa odjavljivanjem, ne zaboravite da su ih oni (Amerikanci) sve uglavnom i osmislili pocevsi od Poncijve piramidalne stednje. Tesko ucenik moze prevariti ucitelja ukoliko ovome nije u interesu (iz ko zna kojih razloga) da tolerise "prevaru". Recenicom ako je to nekada i moglo sada vise ne moze (bar u Bostonu).
Sve u svemu citajuci koliko kostaju iPhone u Beogradu, mogao bih reci da nisu znacajnije skuplji nego u USA pod uslovom da su originalni a ne kopije i da su novi ili u dobrom stanju. To mi i nije bas logicno. Znajuci koliko su cene nekih drugih artikala vise u Beogradu nego u USA, rekao bih da su cene iPhona vise nego prihvatljive. Jedini razlog "dobrih cena" iPhone u BG bi mogao biti: zato sto iPhone koji se prodaju u BG su najverovatnije "skinuti" sa nekih zapadnoevropskih mreza (nisu dobijeni po pravoj ceni pa se i prodaju jeftinije) mada moram priznati da mi nije jasno zasto se ti iPhone ne prodaju u tim zemljama kao sto se to desava u USA, ili su u nekorektnom stanju ili su pak kopije (sto nikako ne bi valjalo, da vas neko prevari i proda vam aparat koji ne odgovara onome sto vi ocekujete i kako je deklarisan iako ne sumnjam da su funkcionalni jer se uostalom i originalni iPhone tamo-u Kini prave).

milan64586
07-04-2009, 09:30
Jesi li pitao za onu varijantu sa raskidom ugovora? Mislim da si i tako mogao da kupis za otprilike te pare? I otkud sada refubrished? Pa zar i to ima? Jel znas nesto o tome? Jesu li to fabricki refubrished ili o cemu se radi i kako se mogu prepoznati?

AwaX
07-04-2009, 11:07
Mozda bi ovaj sajt trebalo da pokrene neku akciju da se izvrsi pritisak na operatere da se sklope ugovori sa Apple i konacno dobijemo mogucnost da legalno nabavljamo i koristimo Apple proizvode. Podsetio bih da je Crna Gora dobila mogucnost legalnog nabavljanja iPhone preko TMobile, i da izgovori MTS kako smo mi malo trziste i time neinteresantno postaju smesni.

Paketi uz koje bi se prodavao iphone bi morali da imaju flat internet, a to je nesto cega se nijedan operater trenutno nece odreci. prenos podataka kod nas se naplacuje po kilobajtu ili preko nekih paketa tipa 250mb = 590 din. o internet infrastrukturi i da ne govorim.
cak i da postoji opcija za legalnu kupovinu iphone-a mislim da bi bila skupa cak i sa najskupljim paketom iz ponude. eto tako, zivi bili pa videli.

arula
07-04-2009, 15:57
Paketi uz koje bi se prodavao iphone bi morali da imaju flat internet, a to je nesto cega se nijedan operater trenutno nece odreci. ...


Nijedan od operatera okolnih zemalja koje su medju poslednjima uvele iPhone (hr, mne, mk...) nema flat internet, cak ni kao doplate.

Niko ziv (nakon ulaska u Crnu Goru) ne moze naci ozbilljno opravdanje za 'nezainteresiranost' nasih operatera. Bez uvrede ikoga, ali meni ipak deluje da je opet nasa prepametnost, zastarela poslovna nefleksibilnost ili mozda neki inat u pitanju.
Ipak, ako ja svom detetu kupujem LEGO sirom Evrope (sto zbog prebezobrazne cene, sto zbog nedostatka), ako nabavljamo sinhronizovane crtace u Hrvatskoj, ako... - problem iPhone mu nekako dodje kao logican sled, jelda?

iphone-srbija
07-04-2009, 20:06
docice iPhone ove godine garant ;)

producent
07-04-2009, 23:51
Ja imam saznanje da je m:ts blizu dogovora... neki čak tvrde da je napravljen ;)

iphone-srbija
07-04-2009, 23:56
Ja imam saznanje da je m:ts blizu dogovora... neki čak tvrde da je napravljen ;)


onda bolje da ne dolazi :-\

producent
08-04-2009, 00:02
Ne znam šta da ti kažem... jedino što sam siguran je da će i pored toga, opet biti jevtinije nabaviti ga od spolja. A da li će biti nekih prednosti... čisto sumnjam.