PDA

View Full Version : Ipad VS Macbook



tyrant
23-05-2011, 12:09
Evo jednog pitanja za vlasnike oba modela.
Dvoumim se sta da uzmem...
Pa da li ipad moze da zameni macbook?
Oni koji su probali da li su naisli na nesto sto mac moze ipad ne moze.
Svidja mi se ideja da ipad postane kucni mali racunar.
Ono sto je stiv rekao , post pc era.

Branko001
23-05-2011, 13:37
Zavisi za sta ti je potreban jedan ili drugi. Ipad nije racunar, znaci ne moze da zameni MacBook. Sjajan je za mail-ove, internet, muziku, filmove, put i sl, ali nije za bilo kakav ozbiljniji rad. Kada kazem ozbiljniji rad, mislim na dokumenta u Office, Adobe i sl.

Sharky
23-05-2011, 16:45
Slazem se sa Brankom i potvrdjujem sve sto je rekao.
Ako imas dobar desktop, ili laptop, onda mozes da uzmes iPad, u suprotnom uzmi prvo laptop (macbook)

tyrant
23-05-2011, 19:07
Jedno na sta sam ja naisao da ne moze jeste recimo download app sa apptrackera...
I download filmova sa recimo nekog torent sajta.
Koliko sam saznao flash sadrzaj radi na njemu,moze da ocita zip fajlove,moze se manipulisati sadrzajem, muzika moze da se prikljuci preko spoljasnjeg kabla na zvucnike da bude kao muzicki player, internet radi super, office programi postoje nisam ih probao, iwork radi ok, sad postoji i garage band, ima gomilu app koje jednostavno ne postoje na macbook-u , pitanje je koliko ce jos biti bolji sa ios5 , ali onda opet koliko ce i LION mac os x biti bolji od snow leoparda?

milan64586
23-05-2011, 19:09
iPad kao zamena za MacBook? (http://isrbija.net/showthread.php?t=19064)

Babakaj
23-05-2011, 19:57
nemam iPad, ali pazi - ako nemas neki desktop ili lap onda je zeznuto da imas samo iPad.
A sto se tice aplikacija i downloada - to se radi preko Installousa sve...

technobuba
23-05-2011, 20:01
MacBook :) ne bih poredio iPad sa njim... Ipak na Macbook-u mozes mnogo vise...

tyrant
23-05-2011, 21:06
Slazem se sa vama da macbook daleko vise mogucnosti pruza...ali ovde pricamo o basic upotrebi, na to se misli kao zamena...
Jer ja sam dosad imao sve vrste mac-a i svaki put imam osecaj da za moje najprimitivnije :) zahteve je i previse i u hardweru i u parama :)

Mla ispravka znaci nisam ni znao za instalous...znaci download app takodje moze, ostaje svega par sitnica koje iad ne moze ili to ja jos uvek ne znam:)

komsa
23-05-2011, 21:17
nema veze sa vezom.......to sta je namena iPad-a ne moze Mac i obrnuto....

tyrant
23-05-2011, 21:19
Da li se preko nekog file menagera moze i neko film skinuti i onda baciti na apple tv airplay-om?

tyrant
23-05-2011, 21:26
nema veze sa vezom.......to sta je namena iPad-a ne moze Mac i obrnuto....

A sta je namena ipad-a ako ne tih najprostijih stvari...
Jel jasno tebi da nismo svi programeri ili zaludjeni visoko zahtevnim igrama niti nam posao zahteva jaku masinu.

komsa
23-05-2011, 22:15
@tyrant nema razloga da se ljutis(bez losih namera) ne ubedjujem te ja ni u sta niti kazem da je ovo ili ono bolje jednostavno nije za poredjenje....to bi bilo kao da poredis bicikl i sportski auto pa sad neka ti neko kaze sta je bolje za tebe......u zavisnosti od potreba ti moras resiti sta ti je bolje ili sta ti je dovoljno :cool:

tyrant
23-05-2011, 22:57
Ma opusteno ...ja sam preozbiljno shvatio odgovor. :)
Potpuno si pogresno shvatio celu temu,pitanje nije sta je bolje ili sta je bolje za mene vec da li moze obaviti najosnovnije stvari...samo ne uz pomoc misa ili trackpeda vec touch screen-a.
Cela tema je postavljenja zbog toga sto sam trenutno ostao samo sa iphone4 i skoro da mi ne treba nista vise sve radim sa njim pa i ovaj odgovor tebi.
Upravo iz tog razloga je postavljena tema a ne za takmicenje izmedju 2 stvari u kojoj je jasno svima da je mac daleko superiorniji za one kojina je to potrebno ali pitanje je da li je jobs bio u pravu da za vecinu nas je mac previse....

komsa
23-05-2011, 23:03
u tom slucaju si lose nazvao temu........:eek:
a moj odgovor se odnosio najvise na pitanje "da li iPad moze da zameni macbook"........ne moze,ne moze ni macbook da zameni iPad...............

djole.extreme
23-05-2011, 23:06
Poredjenje MacBook Pro ili MacBook sa iPad nema dodirnih tacaka pre bih poredio iPhone 4 i iPad. Imam i MacBookPro i iPad2 i iPhone 4. Vec kod naj osnovnijih upotreba ces zaglaviti, kao naprimer USB, ili obicno prebacivanje fotki,koriscenje flesha itd. Malecki su dobri za put,net itd. A Pro je pro :)

tyrant
24-05-2011, 00:14
Toga se i plasim,tih najglupljih stvari koje bi Svakom znacile....
Da ponovim pitanje download filmova direktno na ipad funkcinise ili ne.?

Shiki
24-05-2011, 00:44
Koliko god iPad bio praktičan, toliko moraš da imaš "pravu mašinu" pored njega, dakle ili desktop ili laptop, pa koji god oni bili. Dakle uz njih je iPad sjajan, mada najbolja kombinacija iz ovog ugla je imati svega po malo... Imam i MB i imao sam i iPad, češće sam nosio iPad sa sobom, mada je upotrebljivost ograničena.

Ne, ne može da se downloaduje film direkt na njega...

:wave:

somewhoo
24-05-2011, 01:15
Ne, ne moze..
Pocni od toga da ti treba "obican" komp bilo laptop ili veliki da ga napunis medijom.. Simple as that..

igne
24-05-2011, 07:01
Ajde da ti ja odgovorim posto ti niko ne odgovara na ono sto te najvise zanima :)

iPad moze da ti bude zamena za stvari koje ti trebaju samo sto ce ti neke stvari ici malcice komplikovanije nego na Mac-u...

Mozes da skidas filmove na iPad, postoji recimo aplikacija Downloads HD sa kojom mozes skidati sa Megaupload, Fileserve itd, mozes i da raspakujes. Jedino jos nisam probao da li mozes da mu zalepis subtitle ali mislim da nije izvodjlivo...

Flash mozes da koristis preko kit connection-a ali opet tu nemas slobodu da ubacis neki veci nego treba da eksperimentises koji moze zbog toha sto je Apple softverski ogranicio kolicinu struje za memory stick pa ti recimo veci od 1-2 gb nece hteti prepoznati, mada ako uzmes usb hub sa sopstvenim napajanjem mozes i externi hdd da koristis :)

Takodje, za iPad 2 jos nema JB tako da su ti sve ove mogucnosti dozvoljene ali ako platis aplikacije, dok na iPad 1 je vec druga prica, ako nadjes iPad 1 sa OS 3.2 a ne sa iOS 4.0 (kada kupujes nov mozes da razlikujes po slici na kutiji koji OS ima) onda cak mozes i da koristis vece memory stick pa cak i externi hdd na 3.2 :)

Sve u svemu, ja imam i mbp i iPad 2 i od kad sam uzeo iPad vise vremena provodim na njemu jer je mobilniji i mogu ga lakse vucarati sa sobom, baterija duze traje, cak mi je i palo na pamet da prodam mac ali necu jer ga isuvise volim da bih se odvojio od njega :(

Dakle, ako ces koristiti, sa net, multimedije i igrice koje te zadovoljavaju na app store iPad ce ti sve to super priustiti ali za download i dodatne memorije je malo cimanje ali je itekako izvodljivo, ali mozes da uzmes neki laptop od 100 eura samo zbog download-a i iTunes-a i resen problem ;)

Milanipad1302
24-05-2011, 16:00
"IGNE" pitanje za tebe, imam onaj TV adaptercic za iPad 2 kada sam kupovao znao sam da nece citati 8GB ali sam planirao da ga koristim sa externim hardom koji ima sopstveno napajanje preko USB-a ali mi ne polazi za rukom da ga vidim na iPad-u, dali si eksperimentisao i znas koje fleseve cita i koje velicine i dali trebam jos neki program da bih video pomenuti HDD?

ardzuna
24-05-2011, 16:34
Ne, ne može da se downloaduje film direkt na njega...

:wave:


Naravno da može da se downloaduje film direktno na iPad mada ja češće skidam nove epizode serija koje pratim. Za skidanje koristim aplikaciju Filer (može da skida i u pozadini), a ima još i drugih aplikacija za download koje nisam isprobao jer sam se navikao na Filer i uglavnom sam zadovoljan kako radi :)


http://i889.photobucket.com/albums/ac98/brdzuna/66fd8eb6.png

cyborg24
25-05-2011, 15:53
Jel mozes da mi kazes jel taj Filer sa Cydie i da li postoji i za iPod Touch4? Koji source?

igne
25-05-2011, 16:02
Filer je sa App Store :) Ja imam i to, dobro radi samo sto sam navikao na downloads jos na iPhone 4 dok nije bilo JB-a :)

$ale
26-05-2011, 11:48
Ako želite da skidate torente na vaše iOS uređaje, od sada je tu iTransmission. Besplatan, još uvek u beta fazi sa ovog source-a: InsanelyI Cydia repo (repo.insanelyi.com).