PDA

View Full Version : Sa 1.1.4 na 2.2.1



dexonj2004
19-03-2009, 08:31
Interesuje me sta sve treba da uradim da bih update-ovao telefon sa verzije 1.1.4 na 2.2.1?

Hvala.

Bullzai
19-03-2009, 13:24
Prvo ga updatuj na 2.0, pa posle na 2.2.1... Treba ti samo da skines preko iTunes-a verziju, i da uradis update!

Kada se to zavrsi, neces moci da koristis telefon, vec samo da pozivas "Emergency call"

To je znak da treba da ga jailbrakujes. Skinuces sa neta QuickPWN, i pomocu uputstva koje imas ovde na forumu uradi odkljucavanje telefona!

Pozz

AwaX
19-03-2009, 14:49
mozes i direkno sa 1.1.4 na 2.2.1.
odradio sam jedan i znam provereno da moze.
znaci restore preko itunes-a na 2.2.1 pa quickpwn za oTkljucavanje telefona.
srecno

carlito
19-03-2009, 15:18
mozes i direkno sa 1.1.4 na 2.2.1.
odradio sam jedan i znam provereno da moze.
znaci restore preko itunes-a na 2.2.1 pa quickpwn za oTkljucavanje telefona.
srecno


Potvrdjujem da može, ja sam prošle nedelje odradio jedan drugaru... Upustvo sa iclarified ili možeš sa foruma, kako ti lakše.

sveta3j
19-03-2009, 16:05
moze,potvrdjujem i ja..iclarifield uputstvo..ne treba ti 802 itunes,mozes i sa starijim ..

dexonj2004
06-04-2009, 09:56
Hvala puno svima na informaciji!

Niko
06-04-2009, 10:23
Može, koristio sam uputstvo sa foruma :-\

bataduca
05-05-2009, 13:17
Uradjen upgrade sa 1.1.4 na 2.2.1 juce :D i sve izgledalo o.k. medjutim
preko Cydia skinuto nekoliko programa iRealSMSm Snapture i naravno INSTALLOUS.
E tu nastaje problem : preko INSTALLOUS-a skinuo sam nekoliko aplikacija medjutim
NIJEDNA ali NIJEDNA nije vidjliva na display-u. iPhone ih je lepo instalirao
jer preko BossPrefs pa na Hide Icons vidim da su sve tu . Samo ih i tu vidim.
Ima li neko predlog sta i kako sad.
Hvala

zexx0r
05-05-2009, 13:31
Uradjen upgrade sa 1.1.4 na 2.2.1 juce :D i sve izgledalo o.k. medjutim
preko Cydia skinuto nekoliko programa iRealSMSm Snapture i naravno INSTALLOUS.
E tu nastaje problem : preko INSTALLOUS-a skinuo sam nekoliko aplikacija medjutim
NIJEDNA ali NIJEDNA nije vidjliva na display-u. iPhone ih je lepo instalirao
jer preko BossPrefs pa na Hide Icons vidim da su sve tu . Samo ih i tu vidim.
Ima li neko predlog sta i kako sad.
Hvala



kada si ih downloadovao, jesi ishao na opciju : INSTALL ? :)

bataduca
05-05-2009, 15:34
da,da isao sam pravo na install a stavio sam u settings onu varijantu : delete after install
i stavio sam install method clean
iTunes sync je na ON
delete after install je OFF
a debug log je takodje OFF (iako ne znam sta je to bas) ??? ???

zexx0r
05-05-2009, 16:23
da,da isao sam pravo na install a stavio sam u settings onu varijantu : delete after install
i stavio sam install method clean
iTunes sync je na ON
delete after install je OFF
a debug log je takodje OFF (iako ne znam sta je to bas) ??? ???


hm... jel imash ti mobile installation patch?

carterado
05-05-2009, 16:36
hm... jel imash ti mobile installation patch?


-Autorizovan nalog?
-MobileInstallation Patch?
-Instalirana jedna free aplikacija?

bataduca
05-05-2009, 17:26
Nisam bas siguran da sam razumeo odgovor kao i nastavak

carterado
05-05-2009, 19:02
Nisam bas siguran da sam razumeo odgovor kao i nastavak


Pa kad radis Restore na iPhomeu, to brise sve i onda ispocetka moras sve podesiti.

Prvo na kompjuteru sa kojim radis sync na iPhone moras u iTunesu uraditi Store > Authorize Computer (naravno za ovo moras imati iTunes account). Nakon toga moras instalirati novi MobileInstallation file, skinuti jednu free aplikaciju preko iTunesa i uraditi sync sa iPhoneom, da bi kasnije mogao da instaliras crackovane aplikacije.

Nadam se da je sad jasnije.


Pozdrav

bataduca
05-05-2009, 22:43
Pa kad radis Restore na iPhomeu, to brise sve i onda ispocetka moras sve podesiti.

Prvo na kompjuteru sa kojim radis sync na iPhone moras u iTunesu uraditi Store > Authorize Computer uradjeno :)


(naravno za ovo moras imati iTunes account) uradjeno :)


Nakon toga moras instalirati novi MobileInstallation file, nasao sam 2 aplikacije preko Cydie .. koju od te dve



skinuti jednu free aplikaciju preko iTunesa i uraditi sync sa iPhoneom,

uradjeno



da bi kasnije mogao da instaliras crackovane aplikacije.
Nadam se da je sad jasnije.
Pozdrav
a sad najnenormalnije pitanje: da li da ih skidam preko Installous-a ili kako vec?

brk-cic
05-05-2009, 23:06
Mobile instalation patch imas na nekoliko source-va tako da je to verovatno isti program na dva razlicita sourcea. Instaliraj bilo koji ( ja sam instalirao za 2.2 firmware radi mi na 2.2.1), zatiom instaliraj jednu free aplikaciju koju si skinuo a app storea. Nakon toga instaliraj krekovane aplikacije. Njiv mozes naci na www.appulo.us (http://www.appulo.us) i http://ihacks.ru. Kad ih budes skinuo bice ti u .ipa formatu , samo dvoklik na njih i pojavice ti se u itunesu, a onda ih instaliras kao i bilo koju aplikaciju sa app store...
Nadam se da sam pomogao.. :)

bataduca
09-05-2009, 11:28
Sve sam uradio i bogme funkcionise :) :) :) . Hvala puno na savetu.

iako sam shvatio da krekovane aplikacije nisu bas najzdravije za iPhone. Skinuo sam jednu aplikaciju: SKETCHES
i kad je legla na iPHone prvo se iPhone zabagovao - izasla je nekakva poruka de je memorija opterecena i nesto u vezi springboarda i memorije i sta je znam vec nesto prilicno opasno (meni je tako delovalo ) Uradio sam shut down i restart za sada sve radi.

Od sada samo free aplickacije preko iTunes-a i bog da me vidi. Evetnualno i da platim nekih dolar dva za sitnu aplikaciju i to je to. Hvala puno svima jos jednom. 8)

alesiss
12-05-2009, 02:54
Pozdrav svima,
Dobio sam Iphone 2G iz Australije (Sydney) radi sve, tj. na sve mreze Firmware 2.1
E sad me zanima da li mogu da odradim update na Firmware 2.2.1 i da li treba posle toga otkljucavanje, jer kad je tel. stigo iz Syfney on je vec radio nije bilo nikakvog otkljucavanja.
Hvala

bataduca
12-05-2009, 22:35
na 1.1.4 imao sam weTool app.. sad je vise nemam, da li neko zna
koja ??? ??? ??? app je najbolja kao zamena za weTool
hvala :) :)