PDA

View Full Version : NEma signala



miljanpravnik
18-05-2011, 21:21
Izgubio signal, sve ostalo radi, vidi i broj kartice koji je ali izbaci no service ili samo crtice donje (kad kad sa jednom crtom signala) pa jopet no service. Ako neko moze da pomogne nek pise.
P.s. pojavi se povremeno yug 03 bez i jedne crtic ili sa jednom pa opet no service, onda u nekom momentu stigne da ima propustenih poziva (poruka). Inace je 4.2.1

Sve je pobrisano i opet instalirano otkljucano itd. i opet veoma slab signal, na cetvrtom spratu 4 crte ali kada se sidje na zemlju nista ili veoma slabo....hm...mozda je do antene...zna li neko nekog pouzdanog ko ume da otvori telefon i stigne do antene? otvorio sam ga ja ali je antena u dubini...nesmem dalje :brickwall::brickwall::brickwall:

Sandi
20-05-2011, 22:29
iphone-srbijashop.rs ili tako nesto.

toscana
20-05-2011, 22:30
Jesi li iskljucio 3G i Edge?

miljanpravnik
20-05-2011, 22:36
3g jesam Edge nisam, u principu neznam mnogo o Iphone

Sandi
20-05-2011, 22:40
Ma ugasi sve covece...:)

miljanpravnik
21-05-2011, 16:11
Ajde jos jednom da probam da objasnim sta se desava sa telefonom mozda je neko imao slican problem.

Telefon gubi signal, kada sam u zgradi na visim spratovima signal je ok i razgovara se normalno, cim se sidje, signal se gubi i na kraju izbaci no service, onda u zavisnosti od polozaja negde se pojavi i izbaci yug 03 dobije jednu dve crte pa opet nestane(nije samo vizuelno da nema crta vec nemoze da se razgovara, krci i prekine vezu). Otvarao sam ga i sve konektore izvadio i vratio, nista.Ima 6 konektora ali neznam koji je za antenu za 2g signal, ustvari neznam gde se nalazi antena za 2g i dali je to ista antena za wifi,gps itd.Usput pokusavao sam sve ostalo, sa gasenjem 3g, airplane mod,menjanje raznih kartica itd.Da napomenem i to da apsolutno sve ostalo radi na telefonu.
P.S. 4.2.1. 06.15.00

Ako je neko imao slican problem i ako to uopste moze da se resi neka javi, pomoglo bi mi.PozZ

Srecko
21-05-2011, 18:03
Izvini mozda je glupo pitanje ali gde zivis? Mozda si u zoni slabog signala... Probao da izadjes napolje pa da proveris signal??? I iskljuci 3g i edge... A da ti je antena u pitanju ti ne bi uopste imao signal.. Tako da ne verujem da je do toga... Inace iphone 4 ima problem da se rukom prekrije antena tako da signal jako slabi.. Ali kod 3g-a to nije problem.