PDA

View Full Version : Slike u pesmama Album Atwork RESENJE!!!!!



acdodic
25-06-2008, 23:02
Ako zelite da prilikom slusanja svojih OMILJENIH pesama hocete da imate i sliku sa albuma evo resenja

1 skinite program http://tunesleeve.googlepages.com/download *program nije besplatan pa ako neko nadje serijal neka se javi ;)*
zato moze da obradi samo 5 pesama (svaki put po 5!!!= ~)
2 instalirate program

3 pokrenite prvo iTune pa onda TunesSleeve

4 pesme koje zelite da opremite sa AlbumAtwork informacijama svucete u LIBARY music jer samo odatle TuneSleeve cita pesme

Toliko sada za nejasnoce pitajte....................................Poz

User Name: Pedro Sa
Serial: TSW10-6D4W-FPGD-WTE7-YSR1-M1M1

gredon
26-06-2008, 13:26
Zar nije lakše u iTunesu kliknuti desnim klikom na pesmu, onda get info, onda album artwork, add picture, odabreti sliku iz compa, i to je to... imaš sliku za pesmu koju slušaš.. 8)

maxrale
26-06-2008, 14:41
Zar nije lakše u iTunesu kliknuti desnim klikom na pesmu, onda get info, onda album artwork, add picture, odabreti sliku iz compa, i to je to... imaš sliku za pesmu koju slušaš.. 8)


Ovaj programcic, koliko sam skapirao, sam nadje sliku na netu i prilepi je na pesmu... tako da nije lakse tako ;)

Dexxy
26-06-2008, 17:35
http://rapidshare.com/files/119984895/TunSleev1011.rar

ako sme...evo linka.. :)

gredon
27-06-2008, 22:14
Zar nije lakše u iTunesu kliknuti desnim klikom na pesmu, onda get info, onda album artwork, add picture, odabreti sliku iz compa, i to je to... imaš sliku za pesmu koju slušaš.. 8)


Ovaj programcic, koliko sam skapirao, sam nadje sliku na netu i prilepi je na pesmu... tako da nije lakse tako ;)


e to je onda ok..!! :D

acdodic
29-06-2008, 01:15
THX za link ;)

Vrachar90
29-06-2008, 12:29
Pa i iTunes moze da nadje sam album artwork ako su pravilno tagovane pesme...
Ja imam za vise od pola pesama slike...

Dexxy
29-06-2008, 16:08
Da, ali treba da platis....

Kv8
29-06-2008, 16:53
Ne, ne treba da platis postavio sam ja jos davno resenje za to, sto volim vas koji pisete napamet a ne proverite pre toga...

http://www.isrbija.net/index.php/topic,6.0.html

acdodic
29-06-2008, 23:13
Kv8

Sam si rekao da si resenje postavio DAVNO ali ono nije vise u funkciji pa sam dao drukcije i novije resenje koje za sada radi.
Nema potrebe da se ljutis >:(,forum je napravljen da ljudi RAZMENJUJU nova resenja a ne da se drze samo starih koji nisu vise aktivni.

Poz....................... ;)

Dexxy
29-06-2008, 23:34
Ne pricam napamet. Ne radi ti ta fora. A ovaj prg radi extra. Staavio sam link sa crackom..

Patt
23-08-2008, 15:17
Uhh kako se koristi ovaj program?? Crack ne radi, kaze da nije username validan.. Jel trebam prvo da stavim muziku u itunes?

Niko
23-08-2008, 18:57
Ako je pesma dobro tagovana iTunes nađe omot bez problema. Mada sam skontao da skoro svi albumi koje sam u poslednje vreme skidao sa neta imaju u sebi sliku...

Patt
23-08-2008, 21:06
Da ali ne radi za nase pesm??

carterado
23-08-2008, 21:25
Da ali ne radi za nase pesm??


Pa ubaci album u iTunes. Selektiraj sve pjesme iz tog albuma i idi na Get Info. Sa desne strane bi se trebao pojaviti prozorcic gdje mozes ubaciti sliku. Onda odi na google images pronadji cover albuma i samo ga povuci u onaj prozorcic i tako ce ti dodati sliku na sve i jednu pjesmu koju si selektovao.

Patt
24-08-2008, 17:06
Da hvala, tako sam i uradio mada sam mislio da ima laksi nacin, da ce on sam naci sliku i nalepiti kao sto to radi za strane albume..

Niko
24-08-2008, 20:06
Pa ne može ako nema odakle sliku da povuče. Ja sam jednom startovao iTunes Art importer i povukao mi je album art od Pavla Aksentijevića ali se omot nalazio na Amazonu. Sumnjam da tamo ima Ceca ili Brena ili tako neka perverzija ;D

carterado
30-08-2008, 21:40
Jel se netko susretao sa ovim problemom? Imam jedan album koji ima artwork sve uredno namjesteno i kad svira pjesma iz tog albuma ono kad telefon stoji uspravno artwork se fino pojavi na ekranu, ako okrenem tel vodoravno da dobijem one animacije albuma artwork ovog albuma sto trenutno slusam je jos tu dok ne uradim neki scroll na lijevo i desno da pogledam druge albume. Kad to uradim artwork od ovog albuma sto trenutno slusam nestane i kao da tog albuma vise nema. Pokusavao sam brisati taj album, dodati ponovo, al uvijek isto.

Patt
30-08-2008, 23:13
Imao sam isti problem dok nisam provalio sta je u pitanju.. Pazi ovako, cak i ako jednu pesmu ubacis od nekog izvodjaca i hoces da ti stoji artwork moras tom albumu da das ime, dakle ako je pesma od cece ti u itunes-u idi na edit te pesme pa u album upisi bilo koje ime albuma, ili mozes naziv te pesme i to ti je to.. Ja sam se zezao celo vece dok nisam provalio...

carterado
31-08-2008, 20:28
Ima ovaj album ime, u vertikalnom modu fino prepozna ime izvodjaca i album, al ga nema u horizontalnom modu.

TaleFirefighter
29-09-2008, 02:47
Imam artwork uz svaku pesmu i to je ok, ali nije cela slika vec trecina gornja se samo vidi, ostalo je crno. Probao sam sve formate slika i velicine i ne vredi opet prikazuje samo gornju trecinu. Moze li neko da mi pomogne?

Nesha
27-10-2008, 19:41
Hvala za program, iako mi ne nadje vecinu artworkova otvori mi google search sa imenom albuma a ja samo prevucem sliku u program i on je sacuva. To je dosta lakse nego da snimam i ucitavam svaku sliku.

mk
21-03-2009, 14:57
Hvala za program, iako mi ne nadje vecinu artworkova otvori mi google search sa imenom albuma a ja samo prevucem sliku u program i on je sacuva. To je dosta lakse nego da snimam i ucitavam svaku sliku.



Ljudi, imam problem a vjerujem da mi mozete pomoci. Kako da mi uvijek sve pjesme sa jednog albuma stanu pod jednu fotku koju postavim. Nekada mi to uspije a nekada je samo, recimo, prva pjesma oznacena tom fotkom. Znam da je u necemu fol ali ne mogu da provalim u cemu. Pokusao sam da pod ARTIST i ALBUM stavim iste nazive i tada mi nekada uspije a nekada ne. HELP

mk
21-03-2009, 15:32
Pa ubaci album u iTunes. Selektiraj sve pjesme iz tog albuma i idi na Get Info. Sa desne strane bi se trebao pojaviti prozorcic gdje mozes ubaciti sliku. Onda odi na google images pronadji cover albuma i samo ga povuci u onaj prozorcic i tako ce ti dodati sliku na sve i jednu pjesmu koju si selektovao.


A koji je fol da sve pjesme sa jednog albuma budu pod jednom fotkom.

Ognjeni
21-03-2009, 16:48
A koji je fol da sve pjesme sa jednog albuma budu pod jednom fotkom.


ne znam da li postoji laksi nacin ali sam ja isao na 'seljacki' nacin ;) ....moraju biti pod imenom istog albuma kao i artist mora biti jednako za sve.....tako da artist prebacim u nastavak imena pesme i izbrisem ...a dodam svim pesmama isti naziv albuma i onda ce biti pod istim albumom, sa istom slikom

mk
21-03-2009, 22:26
ne znam da li postoji laksi nacin ali sam ja isao na 'seljacki' nacin ;) ....moraju biti pod imenom istog albuma kao i artist mora biti jednako za sve.....tako da artist prebacim u nastavak imena pesme i izbrisem ...a dodam svim pesmama isti naziv albuma i onda ce biti pod istim albumom, sa istom slikom


Prijatelju ne razumijem drugi dio tvog teksta ( "tako da artist prebacim u nastavak imena pesme i izbrisem ...a dodam svim pesmama isti naziv albuma i onda ce biti pod istim albumom, sa istom slikom" ).
Kod mene nekada uspije da je album pod jednom fotkom onda kada u koloni ARTIST stavim istog izvođaca i u koloni ALBUM stavim isto ime albuma. Ali problem je sto to nije pravilo. Nekada tako podesim ali nece da mi postavi sve pjesme pod jednu sliku vec samo neke pa mi onda album ima vise istih slika. Vjerujem da ima neko fol kako da se ovo podesi a ako nema onda je ovo veliki propust. Bas me ovo nervira, nikako da mu dohakam... Jos jednom HELP...

Nesha
22-03-2009, 00:59
bez koriscenja ikakvog programa ja to radim sada ovako:

drzeci shift selektujem sve pesme sa jednog albuma, onda desni klilk pa get info
i sa googla prevucem u artwork polje sliku i to je to.

mk
22-03-2009, 21:00
bez koriscenja ikakvog programa ja to radim sada ovako:

drzeci shift selektujem sve pesme sa jednog albuma, onda desni klilk pa get info
i sa googla prevucem u artwork polje sliku i to je to.


Evo pokusao sam, ali na ovaj nacin postavi za svaku pjesmu istu sliku sa albuma. Meni treba opcija da pod jednom slikom budu sve pjesme sa istog albuma. Po treci put HELP !

Nesha
23-03-2009, 01:02
Pa ja stvarno ne razumem sta ti hoces da uradis.

Koliko se meni cini poenta Album Atworka je da jedan album ima jednu sliku za sve pesme sa tog albuma.
Znaci selektujes pesme sa tog albuma(recimo njih 20) i dodelis im sliku. Ja tebe stvarno ne razumem.

Ognjeni
23-03-2009, 01:45
Prijatelju ne razumijem drugi dio tvog teksta ( "tako da artist prebacim u nastavak imena pesme i izbrisem ...a dodam svim pesmama isti naziv albuma i onda ce biti pod istim albumom, sa istom slikom" ).
Kod mene nekada uspije da je album pod jednom fotkom onda kada u koloni ARTIST stavim istog izvođaca i u koloni ALBUM stavim isto ime albuma. Ali problem je sto to nije pravilo. Nekada tako podesim ali nece da mi postavi sve pjesme pod jednu sliku vec samo neke pa mi onda album ima vise istih slika. Vjerujem da ima neko fol kako da se ovo podesi a ako nema onda je ovo veliki propust. Bas me ovo nervira, nikako da mu dohakam... Jos jednom HELP...


fazon je u tome sto SVE osim imena pesme mora da bude isto...znaci ako ti nekad radi nekad ne ( i meni je dok nisam sve pohvatao)......to znaci da se ne poklapa sve...

npr na jednoj pesmi je ostalo da pise godina 2007 ili ispod track 1 from 15..a na drugoj nemas i eto ga konflikt.....znaci sve da bude prazno...ostane ti samo ime albuma (isto za sve ) i ime pesme

Rakic90
23-03-2009, 21:27
Evo, ovako, sada cu da vam objasnim lepo i sve ce na kraju da vam funkcionise.

-Uzmimo za primer izvodjaca Akon-a, njegov album Freedom i tri pesme, "I'm So Paid" , "Right Now" i "Beautiful"
-Album Cover cemo naci na Google Image search-u, tako sto cemo ukucati Freedom(inace, tako trazite album art za bilo koji album), sliku cemo snimiti bilo gde na hard disk-u.

-Cilj nam je da se vidi i album art, bilo u landscape ili obicnom modu, artist, name itd..

----------------------------------------------------------------------------------------------

Posto ubacimo sve tri pesme u iTunes, kliknemo na Get Info za pesmu "I'm So Paid". Zatim u info kartici ukucamo:

name: I'm So Paid

artist: Akon feat. Lil' Wayne

album artist: Akon (Ovo je vrlo bitno da bude identicno za svaku pesmu u albumu ako imamo vise razlicitih artista u istom albumu. A, ako zelimo da nam ime pesme bude u ovom slucaju "I'm So Paid feat. Lil' Wayne", a samo artist: Akon, onda album artist polje moze ostati prazno. Licno meni se vise dopada da ime pesme bude samo ime pesme, bez imena featuring izvodjaca.)

album: Freedom

genre: nebitno
kao i bilo koja druga stavka
ja stavljam i redosled pesama, za ovaj album bi bilo "1 od 3"

-zatim, lyrics koji imamo sacuvan u notepadu, copy/paste funkcijom stavimo u Lyrics karticu

-u album art kartici kliknemo na add i selektujemo sliku koju smo save-ovali sa google-a

-kliknemo Ok.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kliknemo na Get Info za pesmu "Right Now"

name: Right Now

artist: Akon (Ovde nemamo featuring izvodjaca)

album artist: Akon

album: Freedom

-mozemo i broj pesme, za ovu bi bilo 2 od 3

-lyrics
-album cover isti kao i za sve ostale pesme u albumu
-ok

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

-Get info za "Beautiful"

name: Beautiful

artist: Akon feat. Colby O'Donis & Kardinal Offishall

album artist: Akon

album: Freedom

-broj pesme 3 od 3
-genre bilo koji
-lyrics
-album cover isti

-ok

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-sync

To je to....

mk
24-03-2009, 19:26
Evo, ovako, sada cu da vam objasnim lepo i sve ce na kraju da vam funkcionise.

-Uzmimo za primer izvodjaca Akon-a, njegov album Freedom i tri pesme, "I'm So Paid" , "Right Now" i "Beautiful"
-Album Cover cemo naci na Google Image search-u, tako sto cemo ukucati Freedom(inace, tako trazite album art za bilo koji album), sliku cemo snimiti bilo gde na hard disk-u.

-Cilj nam je da se vidi i album art, bilo u landscape ili obicnom modu, artist, name itd..

----------------------------------------------------------------------------------------------

Posto ubacimo sve tri pesme u iTunes, kliknemo na Get Info za pesmu "I'm So Paid". Zatim u info kartici ukucamo:

name: I'm So Paid

artist: Akon feat. Lil' Wayne

album artist: Akon (Ovo je vrlo bitno da bude identicno za svaku pesmu u albumu ako imamo vise razlicitih artista u istom albumu. A, ako zelimo da nam ime pesme bude u ovom slucaju "I'm So Paid feat. Lil' Wayne", a samo artist: Akon, onda album artist polje moze ostati prazno. Licno meni se vise dopada da ime pesme bude samo ime pesme, bez imena featuring izvodjaca.)

album: Freedom

genre: nebitno
kao i bilo koja druga stavka
ja stavljam i redosled pesama, za ovaj album bi bilo "1 od 3"

-zatim, lyrics koji imamo sacuvan u notepadu, copy/paste funkcijom stavimo u Lyrics karticu

-u album art kartici kliknemo na add i selektujemo sliku koju smo save-ovali sa google-a

-kliknemo Ok.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kliknemo na Get Info za pesmu "Right Now"

name: Right Now

artist: Akon (Ovde nemamo featuring izvodjaca)

album artist: Akon

album: Freedom

-mozemo i broj pesme, za ovu bi bilo 2 od 3

-lyrics
-album cover isti kao i za sve ostale pesme u albumu
-ok

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

-Get info za "Beautiful"

name: Beautiful

artist: Akon feat. Colby O'Donis & Kardinal Offishall

album artist: Akon

album: Freedom

-broj pesme 3 od 3
-genre bilo koji
-lyrics
-album cover isti

-ok

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-sync

To je to....



Ma bravo kralju svih kraljeva. Thanx