PDA

View Full Version : metalni dio odvojen malo od plastike



technobuba
16-05-2011, 12:52
kako rijesiti problem? vjerovatno je otvaran tel. bio pa tako ostalo... kao malo dise, nervira me to.... ima neko ideju?

bobasim
16-05-2011, 12:57
Stavis vrlo malo lepka na skalper i provuces izmedju i pritisnes.Mada moj ti je savet da nista ne diras da se ne bi nervirao jos vise

mirzab
16-05-2011, 13:14
Ja sam svoj pokusao napraviti,rastavio sam telefon potpuno i lijepio super ljepilom, medjutim drzalo neko kratko vrijeme i opet se odvojilo, ja mislim da je do ljepila, iako neki kazu da moze super ljepilo, ja sam se zeznuo sto sam ga koristio. Treba naci neko ljepilo koje nije kruto.

chunga
16-05-2011, 13:51
Nemoj u opste da se bahces oko toga. Ako ti bas toliko smeta prodaj ga pa kupi drugi isti iPhone. Ili jednostavno ignorisi i ne obracaj paznju na to.

josip122
16-05-2011, 13:55
Probaj da malo zavijes ona dva sarafa koja imas pored mjesta gdje se puni, kod mene je na 4- vorki klapalo i kad sam malo zavio sarafe sve je ok bilo.

technobuba
16-05-2011, 14:29
da lijepak je los... ostetio bi plastiku super ljepak svaki... ne moze to tako... pa ima toga sa strane 2 cm duzine i malo na gornjem dijelu..... ne znam, bas ruzno - a i prasina i to dzepovi kako vec ide..... ne znam sta raditi....

.stefan
16-05-2011, 14:32
Najbolje bi bilo kad bi se telefon rastavio i ponovno zalepio hromirani deo

nenad87
16-05-2011, 14:37
Kvalitetan super lepak, ne onaj sa pijaca ili iz prodavnice za 100din. I po malo na iglu ili nesto tanko i nanesi izmedju lepo stegni i drzace.

technobuba
17-05-2011, 10:55
ne znam koji lijepak? sve je to isto... mislim super je jak = osteti plastiku.... tako da kazem izgori je.... ako neko ima ideju koje ljepilo da uzmem? hvala

zlatkokrunic
17-05-2011, 11:14
Mislim da ga tako neces namestiti.
Najbolje bi bilo sve fino rastaviti i ponovo sklopiti telefon... Moras ocistiti metalni okvir od lepka, i to bas dobro ocistiti...
Onda staviti malo ili cak ni malo lepka i sve fino vratiti....

Ali ako do sada nisi rastavljao iphone onda ti ne bih savjetovao da se na svom telefonu ucis...;)

A lepak..OHO ili nesto tako slicno...
Ja ti ne preporucujem super lepak..

.stefan
17-05-2011, 11:46
Oho lepak ti je za papir,nece da ti zalepi ovo

Imas one epoxy dvokomponentne smole,mislim da su one super...a pise na pakovanju svakog lepka za sta je namenjen

Odes lepo u prodavnicu boja i lakova i pitas radnika...kazes treba mi za tu i tu podlogu,preporucice ti nesto....mozda nesto na bazi univrzalnog lepka,na foru sintelana...ali sta god da uzmes trebalo bi da se skine hrom i ocisti od starog sloja lepka,pa tek onda

technobuba
17-05-2011, 12:23
Ma nije problem rastaviti ga... Kada sam rastavljao sa suprotne strane od volume dugmica ima kao mali saraf, komad plastikice... Tj. fali tu... Malo iglom gurnes i ono stoji uz plastiku... Pa kontam da mozda i neki saraf mikro nadjem... Sve sam naocare rasturio:) sve veliko...

Srecko
17-05-2011, 14:34
Ma Loktajt uzmi... On zalepi choveka za plafon :) Shalim se... Ozb je odlichan Loktajt sve lepi, ali ima manu, kad se jednom otvori posle mozes da ga bacish... To je to.

.stefan
17-05-2011, 14:39
Kao i svaki super lepak...zato se i prodaju u onolicnim tubicama...;)

technobuba
17-05-2011, 14:41
Pokusam pa javim... Hvala vam :)

nenad87
17-05-2011, 14:56
Neki dvokomponentni lepak ili ako poznajes neke modelare ili imas blizu sebe neku modelarsku prodavnicu pa da pozajmis ili kupis lepak neznam sad kako se zove ali u zutoj tubici i cena mu je oko 6-7 eur. Koriste se za modele koji su od stiropora, plastike itd, pa on nenagriza plastiku i nece ti moci unistiti masku.

technobuba
17-05-2011, 15:32
Hvala Nenade... Nazalost nemam te opcije... Potrazim nesto ako uspijem...

technobuba
21-05-2011, 10:59
Nisam otvarao tel... Nasao neko strong ljepilo za sve zivo i mrtvo:) iz Njemacke je uglavnom.. Malo ocistio procjep i pomalo nakapao... Stisnuo, iscurilo malo sa strane.. Kasnije lagano ziletom sastrugao ostatke sa maske i metalnog dijela... Leglo odlicno sve! Ispolirao alkoholom blagim i polir pastom za automobile.. IPhone kao nov:) metal bljesti... Neda gledat' use:) nadam seda ce nekom pomoci.. Hvala svima na savjetima... Moze lock :)