PDA

View Full Version : Zamena maske ili ne?



Tejmalee
16-05-2011, 09:26
Pozdrav drugari,

nisam zeleo da djubrim forum pa sam postavio pitanje u jednoj od drugih tema, nazalost niko mi nije odgovorio, pa sada postujem kao novu.

Citam vas ovde i svi komentari su vam super i fer... citam, citam ali nikako da provalim da li da uopste ulazim u za*ebanciju menjanaj maske?

Mislim, phone radi super, ali mu je totalno ispucala zadnja maska i fali "silent" dugme... Zeleo bi da ga nosim bez maske (jer mi sve narusavaju dimenzije i oblik). A s druge strane gde i koju masku naci/uzeti... imam brdo preciznog alata, ali ni jedan ovaj plasticni "opener" koji je neophodan...

S obzirom da i sami znate da u kosovskoj ne preporucuju i ne rade zamene, sta da radim... da ili ne? Menjanje ili je prevelika zezancija?

Pozdrav,
Tejma

nenad87
16-05-2011, 11:19
To je dosta tesko reci da li da se upustis u to. Da je tesko tesko je, ja nikada nisam radio, hteo sam jednom ali kad sam video koliko moze da se iskomplikuje odustao sam lakse mi je bilo da kupim neku futrolicu ili nalepnicu za pozadi. Druga stvar, tesko je naci dobru zadnju masku za malo para. E sad naravno moguce je odraditi da sve bude bez problema ali treba dosta strpljenja, zaista i iskustva i kvalitetnog alata ako hoces da budes siguran da ce sve da prodje kako treba.

.stefan
16-05-2011, 11:50
Ja sam menjao i mogu ti reci sledece:
1.nikako ne koristi taj plasticni opener,jer ces ostaviti traga na maski,vec onaj najprostiji vakuum sa igrackica sto se lepe na staklo,koje mozes i kod kineza da kupis
2.nikakav precizni ni specijalni alat ti ne treba,treba ti samo mali zvezdasti srafciger (torex) i pinceta eventualno
3.ako imas iskustva saslicnim popravkama i strpljenja,mogao bi glat da to odradis bez problema
4.imas sajt ifixit.com na kojem mozes naci detaljno upustvo i slike u koracima,prati njih i bice ok
5.masku (dobru) je dosta tesko naci...u krajnjoj liniji ako neces da se zezas sa netom,idi do iphone srbija servisa i vidi da kupis od njih maskicu i silent dugme pa menjaj sam...oni kazu da su imali dobre maskice

Na sta trebas da obratis paznju pri samoj intervenciji:
1.da kad povuces na pocetku gumenim vakuumom povuces pazljivo i polako,tik da se on otvori,pod malim uglom,i pincetom polako otkacinjes kablove redom (pisu brojevi na njima)
2.kada stignes do kabla br.3 tu posebno obrati paznju,jer ga mnogi pokidaju jer se ne skida kao svi ostali,vec ima polugicu koju povuces na gore (kao stipaljkica neka) i samo izvuces kabl.
Imas i na ifixit.com slike,onisu istodetaljno objasnili sve oko tog kabla...ako si ga zeznuo ili nisi dobro vratio pri sklapanju znaces kad ga vratis tako sto neces cuti nista u zvucniku slusalice i necete ti se gasiti iphone pri pozivu kad ga stavis na uvo,jer je proximity senzor na njemu
3.na sta jos da obratis paznju...baterija je dosta cvrsto zalepljena za masku i treba dosta strpljenja da se ona lepo odlepi a da se ne osteti,tako da pazi
4.sve ovo gore navedeno nije problem da se odradi...najteze jekad se stigne do gornjeg fleta oko slusalice,tj.silent dugmeta....dosta srafova,na dosta mesta zalepljen trakicama za masku (koje ne bi bilo lose da ne skidas sa fleta,vec samo sa maske,jer ce ti trebati da ga opet zalepis na novoj),dosta dugacak flet,iz jednog dela,mora se rukovati pazljivo da se ne pokida...ako njega odradis super,zavrsio si posao

To je to za sad,toga se trenutno secam...ako treba nesto jos,pitaj slobodno

Savet: Kada kupujes masku,vidi da kupis onu na kojoj je vec zalepljen hromiran deo i da ima volume dugmice...suvise je rizicno hrom lepiti sam,jer je tesko da legne svuda kako treba,a volume dugmice je cimanje da prebacujes i odvijas jos srafova

Kada gledas slike izgleda prilicno lako,ali nije bas tako,mnogo je pipavo i trebaju celicni zivci...ja sam celu noc bukvalno radio....posveti se tome i uspeces...ifixit ima super tutorijale u slikama a imas i youtube za video eventualno mada ja preferiram slike od video snimka,mada nije na odmet i to da pogledas,cisto da vidis kako se pocinje,tj kako ga otvara na pocetku,pod kojim uglom,da ne pokida kabl 3

Tejmalee
16-05-2011, 12:49
OK, hvala... samo jos da saznam sta je "dobra" maska... gde i kako je nabaviti...

Pozdrav