PDA

View Full Version : iPhone 3G 8gb ne pokazuje da se puni, a puni se.



ninkovic_n
16-05-2011, 00:19
Cao svim forumasima ... Ja se unapred izvinjavam moderatorima ako postoji slicna tema ovoj, sa slicnam problemom kao sto je moj, mada sam precesljao forum, i nisam pronasao slicni problem.

Elem imam iPhone 3G 8GB ... Problem postoji otkad sam ga kupio, posto sam ga kupio polovnog, na izgled kao novog ( sifra 'uvalio mi' ) ... Problem je u tome sto se iPhone ne puni, t.j ne prikazuje da se puni... Spojim ga na punjac, i on nista ... Cak ni svetlo da se upali. I prvo sam pomislio da mi je crkao punjac. Medjutim skontao sam da se u sustini iPhone puni, ali jako sporo, i ikonica baterije se ne pomeri, sve dok ga ne restartujem. E sada, probao sam masu USB-ova koji su isto ispravni, masu punjaca takodje, probao sam moj punjac na drugovom isto 3G, i sve radi savrseno.

Ali postoji i drugi problem. Kada ga preko USB-a povezem sa racunarom, takodje se nista ne desava . Kao da ga nisam spojio . Ni iTunes ga ne prepoznaje, ni iPhone ne daje ama bas nikakve znakove da je prikljucen, NISTA :( Ni ne prikazuje da se puni. Pokusao sam i da ga pokrenem drzeci pri paljenju dugme za gasenje i back dugme, i na displeju mi se pojavi iTunes, medjutim komp bukvalno ne reaguje, kao ni iTunes na kompu. Napominjem da koristim Win 7 mada je isprobano na vise racunara i oper sistema ... Nedavno sam odneo da mi zamene konektor punjaca, jer sam sumnjao na njega, medjutim nista se nije promenilo, bacenih 2300 din :'(
Mene zanima da li je problem software/hardware, da li i kako ga je moguce resiti, sugestije svih koji se razumeju, sve sto bi moglo da pomogne. Napominjem da sam iz Subotice, i da sam zbog posl sprecen da ga odnesem u Iphone servis. Zaglavljen sam sto se tice provere software-a jer nemam nacin da mu zamenim ili restorujem, samim tim sto ga racunar ne prepoznaje, a opet i konektor je nov ...
Molim vas za sugestije, ako sam nesto izostavio, pitajte slobodno... Inace sve ostalo radi, WiFi, kamera, sve, samo GPS ne mogu da isprobam jer ne mogu da instaliram navigacioni software.

Unapred hvala :)

Gadoguz
16-05-2011, 01:06
Restore bi trebao rijesit problem ;)

ninkovic_n
16-05-2011, 01:20
@Gadoguz Restore u vidu fabrickih podesavanja, i brisanja svog sadrzaja ? Jer za full restore preko iTunes-a nemam mogucnosti jer ga ne prepoznaje . Savet ?

zilexxx
16-05-2011, 01:35
Meni to u svakom slucaju Lici na flex kabal ali ti kazes da si menjo dock konektor uglavnom to po meni je hardverska greska ako on ludi tako takodjer si napiso da si ga ubacivo u recovery jesi probo u DFU znaci 10 sekundi obadva dugmeta zatim pustis power i nastavis drzati home dugme 5 sekundi negde ili dok ti na kompu ne javi ,jos jedna stvar probaj ga spojiti na komp i malo promuckati i potapsati odozada znam da zvuci seljacki ali ne gubis nista!

ninkovic_n
16-05-2011, 01:42
Ma nije seljacki, stvarno bilo koji savet je dobrodosao :) Pokusao sa DFU modom, i izbaci mi na displeju iTunes, i prikaz iPhona kako je spojen USB, ali komp nista, kao ni iTunes na kompu, kao ni Task menager, bas nista. Veliki je problem to oko punjanja, jer nista ne mogu da radim na njemu dok se puni, jer uopste ne registruje punjac kao ni da se puni, pa se npr. baterija brzo npr. pod ukljucenim WiFi-jem potrosi, a ne nadoknadjuje struju u tom momentu jer kao da se ni ne puni, pa onda zahtevnije radnje ne mozes da uradis(ne mogu da skinem 800mb instalaciju Navigon-a npr.,jer se baterija isprazni posle 500mb,i ugasi). Skontas da se punio i napunio tek kada ga skinem sa punjaca posle 10-ak sati,i restartujem. Onda se ikonica napuni do kraja ?!? :'(

zilexxx
16-05-2011, 01:45
To nije DFU to je recovery ugasi telefon zatim stisni prvo home dugme i onda power i drzi obadva tako 10 AK sekundi pusti power i nastavi drzati home ne sme ti nista biti na ekranu kada je u DFU i da zaboravio sam reci da bi izaso iz DFU moras drzati home i power dok se jabuka ne pojavi

ninkovic_n
16-05-2011, 01:49
Aha... I onda ? Kako bi komp trebao da ga prepozna ? Jel treba neki program da se instalira na kompu ? Ili ce ga prepoznati iTunes ? Da li ce se iz DFU-a vratiti da radi ako samo udjem u DFU i izadjem, a da nista ne diram ? Nov sam sto se iPhona tice, mada imam 10 godina iskustva sa ostalim telefonima, i svaki fon sam sam popravio, bas se razumem i u softw/hardw, ali kod iPhone-a je sve nekako obrnuto :'(

zilexxx
16-05-2011, 01:52
Kompojutee bi moro uvek prepoznati iPhone iz DFU samo je pitanje kako ce ga prepoznati ako ti javi da je instaliro driver ali mozda nece raditi dobro verovatno je onda problem u hardweru ali ako ti prepozna dobro onda mozes i restore u itunesu odraditi ali bolje nemoj da ga ne zakljucas prvo malo
procitaj kako sta na forumu

ninkovic_n
16-05-2011, 01:55
Citam, samo sam sada okupiran konektovanjem na komp, a posle cu oko, restora, jailbreak-a i ostalih stvari, zato te i pitam da li posle DFU moda moze da se vrati u stanje da radi a da se ne cacka nista pod DFU modom ...

zilexxx
16-05-2011, 01:58
Reko sam ti gore tj editovo sam post stisnes home i power i drzis dok se jabuka ne pojavi s tim si izaso iz DFU

ninkovic_n
16-05-2011, 02:02
Skontao . Probacu sutra kada uzmem svoj USB od ortaka . Samo bi te zamolio jos jednu stvar,da mi linkujes tutorial za restore, jb i ostale stvari, da ne trazim u ove sitne sate, a ti garant znas gde se sta nalazi :)

zilexxx
16-05-2011, 02:05
Nadam se najboljem ali verujem da je hardware u pitanju moguce da je i flex kabal na logickoj ploci ako ti iTunes prepozna napisi i stavicu ti sve sto trebas!

ninkovic_n
16-05-2011, 02:08
Vazi, sutra se javljam. I puno ti hvala na dosadasnjoj pomoci, navukao sam se na iPhone, pa me ovo sa problemima sve jako smara i nervira. Samo da se resi, ili ako ne proda se nekako, i kupim drugi, po mogucnosti da sve radi :)

ninkovic_n
17-05-2011, 00:13
Ne vredi :'( Uzeo sam USB i pokusao da udjem u DFU mod, i sve kako je objasnjeno, i iPhone izgleda udje u DFU mod ( nema nista na displeju, ne moze da se upali a da se ne drzi home\power button), ali ne reaguje komp, uopste, kao da nije ni prikljucen. I onda lep[o izadjem iz DFU-a, i to je to. Znaci nerma nikakve sanse da se spoji na komp i da ga prepozna. E sada molim one koji su upuceni u hardware iPhona da mi samo kazu da li moguce ovo popraviti, ko moze da ga popravi(nije mi bitno da ga sam popravljam ako je hardware), i posto je, da znam da li da ga se resavam ili saljem na popravku. Unapred iskljucujem kvar dock konektora, jer je manjan, za ostalo nznm. BTW fw je 3.1.2, a bb 05.11.07 ...