PDA

View Full Version : SmartRAR - rar unarchiver



acme
15-05-2011, 12:58
Ovo je moja prva aplikacija na Mac App Store-u, nadam se ne i zadnja.

Kako i naslov kaze SmartRAR je rar unarchiver. Ideja je bila da napravim nesto sto ce po funkcionalnosti biti najslicnije Winrar-u, barem sto se tice raspakivanja rar arhiva. Ja sam dugogodisnji Win korisnik, zbog prirode posla jos uvek sam, i koristim Winrar kao default arhiver i kada sam presao na Mac pojedine opcije Winrar-a su mi bas nedostajale.U sustini SmartRAR radi ono sto i vecina unarchivera radi, ali ima i pojedine funkcionalnosti koje ga izdvajaju od ostalih:

- Puna podrska za multivolume arhive, u smislu da je moguce pretraziti fajl sistem za delovima arhive koji nedostaju (browse missing volume). Drugim recima delovi arhive ne moraju da budu u istom folderu, cak ni istog imena.

- "Keep broken files" opcija. Ovo mi je najvise i nedostajalo. Cesto se desi da imam potrebu da skinem samo jedan deo arhive i da ekstrahujem samo deo fajla da vidim kvalitet (da govorim o video fajlovima :) ).

- Komentari. Cesto se desi da arhiva ima komentare, i jos cesce ljudi imaju obicaj da u komentare stave password-e. SmartRAR automatki detektuje komentare i prikazuje ih.

Aplikacija se vec nalazi na App Store-u i ovo je link: http://itunes.apple.com/us/app/smartrar/id437083887?mt=12
Posto slika govori vise od 1000 reci, tu ima screenshotova pa pogledajte kako to izgleda.

Jako mi je drago sto sam ovo izgurao do kraja, i zelim da ohrabrim sve one koji rade na nekoj aplikaciji da istraju. Dok sam radio na SmartRAR, odradio sam brdo nekih malih sitnica o kojima nisam ni razmisljao na pocetku i naucio zaista mnogo toga. Zato i pozivam sve koji imaju komentare, sugestije, pitanja da slobodno napisu, ja cu pomoci koliko mogu.

mad.surgeon
15-05-2011, 13:09
deluje jako dobro, vredi probati.. :)

miodrag
15-05-2011, 16:45
svaka cast...