PDA

View Full Version : Telefon blokira i ne prepoznaje karticu



Sasa
14-05-2011, 01:22
Pozdrav!

Pretrazio sam forum, ali nisam nasao slicnu temu. Moj problem je sledeci:
Stavio sam na 3G software 4.1 i posle nekin nedelju-dve (mozda je samo slucajnost)
prilikom pokusaja ulaska u aplikaciju tel je blokirao i pojavio se crn ekran sa jabukom.
Nisam mogao nista osim hard reset, ali jabuka se opet pojavljivala posle paljenja.
Odlucio sam da odradim restore, ali sam prvo izvadio sim da bi je koristio u drugom tel.
Istog momenta kada sam izvadio karticu, tel je proradio! Radio je normalno neko vreme (par dana), i opet isti problem. Posle 2-3 puta, sve duze mu je trebalo da nadje mrezu nakon vracanja kartice, da bi se na kraju desilo da uopste ne detektuje da je kartica ubacena. Odradio sam restore, ali i dalje ne vidi karticu.

Ako neko ima ideju kako bih mogao resiti problem (nisam iz BG inace bih ga vec odneo u iSrbiju) bio bih zahvalan na pomoci.
Izvinjavam se na duzem postu.

Hvala unapred!

neeemanja
14-05-2011, 01:26
1.da li si probao reinstalaciju ultrasnow-a?
2.da li si probao Drugu karticu?
3.ako je tel simfree onda prvo pitanjr ne vazi. Ako si radio restor na4.1 jedi li probao sa 4.2.1?
EDIT:Moze biti do ios-a sa kojim si radio restore,mozda si podigao baseband,itd..



Sent from my iPhone 4 :) FW4.3.2 BB01.59.00 unlocked using Tapatalk

Sasa
14-05-2011, 01:33
Probao sam drugu karticu, nece..

Nije simfree,
a opet sam stavio 4.1 nekako mi se ne da stavljati noviji, bojim se da ce ga usporiti.
BB je 5.11, ne znam koji je bio ranije.. Probacu drugu verziju os-a..
Nadam se samo da nije hardverski problem....

neeemanja
14-05-2011, 01:49
Delujes mi kao da se razumes ali opet bolje da ti kazem da stavis custom os, a ne preko itunesa jel ces dici BB...
pogledaj u cydia- i da li imas sacuvane shshove i ako se ispostavi kao hardverski problem i pozelis da se vratis na 4.1 da mozes da se vratis, samo ako imas shsh-ove.
Kada budes pravio custom nemoj da pravis sa tim sa kojim si restore-ovao nego skini drugi fw onda sa njim pravi. To ce ti resiti problem u slucaju da je softwerska greska . Kada uradis restore prvo u cydiji instaliraj ultrasnow pa probaj karticu itd( nekada moras sesetovati vise puta)
Javi sta si uradio...


Sent from my iPhone 4 :) FW4.3.2 BB01.59.00 unlocked using Tapatalk

Sasa
14-05-2011, 02:08
Ovaj sto sada imam je takodje custom, ali ga nisam ja pravio.
Doduse, radio sam preko iTunesa, pa je BB verovatno podignut.
Shsh imam od 4.0 do 4.2.1 pa vracanje ne bi trebalo biti problem.
Nisam jos pravio sam custom, ali posto se koliko-toliko razumem, pokusacu da napravim, hocu da probam sve sto mogu pre nego sto ga odnesem na servis za proveru hardvera.

Javicu sta sam "pametno" uradio... :)

Sandi
14-05-2011, 02:12
Odakle si, odakle ti tel i na kojoj mrezi radi? I da li si imao uradjen JB na njemu dok je radio?


Sent from my iPhone4 simfree using Tapatalk

Sasa
14-05-2011, 02:16
Iz Subotice sam, telefon je iz Amerike a mreza koju koristim je Telenor.
Da, JB-ovan je i sve je radilo ok do pre neki dan...

Sandi
14-05-2011, 02:19
Jesi uspeo da aktiviras tel posle update-a? Mislim ovo su glupa pitanja ali ti pises da si probao drugu karticu da ubacis i nece da radi... Ako imas JB i instaliran ultrasnow sa cydia moraju sve kartice da ti rade na tom BB koji si ranije napisao.


Sent from my iPhone4 simfree using Tapatalk

neeemanja
14-05-2011, 02:20
Svaki restore radis preko itunes-a ali kada radis restore sa custom-om onda BB ostaje stari.


Sent from my iPhone 4 :) FW4.3.2 BB01.59.00 unlocked using Tapatalk

Sasa
14-05-2011, 02:29
Jesi uspeo da aktiviras tel posle update-a? Mislim ovo su glupa pitanja ali ti pises da si probao drugu karticu da ubacis i nece da radi... Ako imas JB i instaliran ultrasnow sa cydia moraju sve kartice da ti rade na tom BB koji si ranije napisao.



Posle zadnjeg restore-a (ranije danas) nisam uspeo da aktiviram tel. Ranije je sve bilo ok, svaki put je posle restore-a sve proradilo iz prve. I naravno radilo je i sa drugim karticama. Ali od kad je poceo da blokira, mrezu ne nalazio sve teze, da bi je na kraju prestao nalaziti. Pre 4.1 sam imao 3.1.2 i jos neke, nije bilo problema. Probacu sutra drugu verziju, i nadati se najboljem.



@neeemanja
Ako je tako, onda bi trebalo da je BB i dalje stari...

Sandi
14-05-2011, 02:36
Uvek si isao custom restore koliko sam shvatio i to je ok ali ne komentarises cydia i ultrasnow... Jel znasda ti je to potrebno da ga otkljucas? I kazes da nece da se aktivira posle zadnjeg restore, na koji ios si isao i da li je i taj bio custom ili redovan? I jel mozes sad da upalis tel ili samo nece mrezu da nadje? Moras nam malo pomoci da bi mi mogli tebi da pomognemo...


Sent from my iPhone4 simfree using Tapatalk

Sasa
14-05-2011, 02:48
Da, uvek sam radio custom restore.
Zadnji restore je bio custom 4.1 sa redsn0w 0.9.6b2 i unlok sa ultrasn0w.
Telefon radi, ali mrezu nece da nadje.
Ne znam da li si me razumeo, kada sam prvi put odradio restore na 4.1 sve je bilo ok nekih nedelju-dve, nakon toga je poceo da blokira, ali bi "odblokirao" cim izvadim karticu. Posle bi sve bilo ok, ali je neki dan izgubio mrezu i vise je nije nasao. Uradio sam restore opet, i to je bio prvi put da mi ne radi tel nakon resore-a i unlocka.

Sandi
14-05-2011, 02:53
Aj pokusaj sve to a izostavi JB sa redsnow jer kad radis custom odmah ti je aktiviran i imas JB automatski odnosno imas cydia ikonu i bez redsnow kad napravis custom. Mozda to pravi problem... Pokusaj na taj 4.1 i vidi da li ce se nesto promeniti... I da pre nego sto to uradis proveri fm i bb koji su.


Sent from my iPhone4 simfree using Tapatalk

Sasa
14-05-2011, 02:58
Ok, probacu sutra bez redsn0w, ali za svaki slucaj i drugu verziju custom 4.1 i nadati se najboljem :)
Javljam sta sam uradio...


Aj pokusaj sve to a izostavi JB sa redsnow...

E, samo momenat... Malo sam se zaleteo u prethodnom postu.
Custom 4.1 koji sam zadnji stavio je iz Byakuya-inog posta i po tom uputstvu mi redsn0w treba da bi prvo ubacio oficijalni ipsw i tek onda preko itunes-a custom ipsw.
Tvoj predlog je da preskocim korak sa redsn0w i official ipsw i odmah odradim sa custom iz iTunes-a?

Sandi
14-05-2011, 10:14
Tako je. Napravis custom za 4.1 preko snowbreeze i uradis restore.


Sent from my iPhone4 simfree using Tapatalk

Sasa
16-05-2011, 06:12
Pravljenje customa preko snowbreeze-a nije uspelo (tj. jeste, ali je svaki put bila drugacija velicina file-a ?!?) i prilikom restore-a je itunes prijavljivao error 14.
Posle desetak pokusaja skinuo sam sa neta drugi custom ipsw, odradio restore (uspelo ovaj put), i zatim unlock preko ultrasn0w, nakon cega je telefon odmah pronasao mrezu (konacno)!!
Za sada sve lepo radi, videcemo dokle...

P.S: Puno hvala neeemanji i Sandiju na pomoci!