PDA

View Full Version : Gevey sim, no service, firmware



pacijent
13-05-2011, 13:24
Otvarao sam temu prosle sedmice ja mislim, u vezi firmware i to. Znaci uzeo sam mobitel od lika kupljenog direkt u prodavnici, zakljucanoj na drugoj mrezi. Dosao kuci ubacim firmware 3.2.1, jailbreak ga instaliram cydiu i sve to i sve super radi. Eh onda sam postavio temu ovdje i skontao da moram kupit gevey sim.. Sim sam narucio iz Amerike, platio 60 evrica, i dobio evo kuci.. E sad pokusam da ubacim staru karticu koju sam isjekao sam u mob zajedno sa gevey i nece nikako da proradi, stalno mi izbacuje 'no service'. Onda kontam da nije sta do stare kartice, narucujem novu sim od moje mreze i dobijam danas.. I sta se desava, ubacim gevey sa novom microsim karticom i nece uopste da mi izbaci na mobitelu ono 'agree' samo se pojavi 1 crtica u cosku..

Ja stvarno ne znam sta da radim, neko profesionalno misljenje ? Da li je problem u mom firmware, u mom basebandu ? imam 3.10.1. I da li sam morao aktivirati mobitel onom prvom karticom kad je mobitel kupljen ?


EDIT

Update: evo sad sam restart mobitel i izbacilo mi je ono 'agree', odradim to, cekam 15 sec nazovem 112 na 2 sec. Udjem u settings pa stavim airplane mode i poslije 5minuta mi nece da izbaci ono 'no sim installed' .. U cemu je problem?

dado
13-05-2011, 14:12
Pokušavaj par puta dok ne uspiješ...

pacijent
13-05-2011, 14:28
Znaci brate nema veze sto ja nisam aktivirao mobitel sa originalnom sim sto je dosla uz mob? Samo me to brine, jer lik zivi u drugom gradu i morao bi ici sutra da ga trazim i tu karticu.. Sve ostalo se moze sredit i popravit :)

evo ubacujem 4.3.2 sad pa cemo da vidimo kako radi

prikaovets
13-05-2011, 15:32
1) Izbaci sim tray iz telefona(zajedno sa sim karticom i gevey chipom, naravno), iskljuci wifi, iskljuci locations, iskljuci 3g, iskljuci bluetooth funkciju(obavezno!!!!)
2) Ugasi telefon, klasican nacin(drzis power dugme par sec i onda na slide to power off)
3) posle par trenutaka, kad si siguran da je ugasen, pokreni na isto dugme(power on)
4) sacekaj da digne sistem i da izbaci info da je bez sim kartice
5) spakuj sim karticu i gevey chip, postavi u telefon
6) sacekaj 30-tak sec da ti izbaci onu info od gevey-a koju treba da prihvatis(accept)
7) kad si je prihvatio, bit ce info 'no signal'(na signal bar-u), sacekaj par sec da dobijes samo jednu crtu signala i pozovi 112
8) ne prekidaj poziv dok ne uspostavi vezu, kad uspostavi vezu neka prodje bar 3sec i onda prekini
9) onda ides u settings, ukljuci airplan mode i iskljuci(nek prodje bar 5sec u toj operaciji- da prepozna promene stanja)
10) odmah ce da izadje info o invalid sim ili takvo nesto, zaboravio sam, al' klikni na OK i sacekaj jos cca 20- 40sec dok ne izadje jos jedna tako slicna info)
11) kad se pojavi ta druga info o invalid sim ili sta vec, zaboravih... klikni na ok i opet ides na airplane mod( on i off, u intervalu od cca 5sec)
12) posle toga ako je validna kartica, tj. ako nije ostecena mora da se dobije mreza

PS ovo pisem iz licnog iskustva, jer ne mogu da aktiviram karticu ako prethodno nisam vadio istu i gasio mob, tj. po proceduri ovih 12 stavki

nadam se da ces da uspes na ovaj nacin, sretno ;)

dado
13-05-2011, 16:48
Znaci brate nema veze sto ja nisam aktivirao mobitel sa originalnom sim sto je dosla uz mob? Samo me to brine
Nema veze, možeš i sa Redsn0w da aktiviraš.

pacijent
13-05-2011, 17:04
Nema veze, možeš i sa Redsn0w da aktiviraš.
Okej probam to kasnije, al sad imam malo veci problem. Znaci htio sam ubaciti 4.3.2 firmware, skinuo ga, snimio SHSH od 4.2.1 preko umbrelle, pokreno onaj server, podjem sa itunes da ga restore, i prvo mi je javljalo gresku nesto sa 3xxx, zaboravio sam, kad sam to sredio izbacivalo mi 1013, nadjem i to na google, i sad zadnji error koji mi izbacuje je 1602, kao nadjem na google treba da se reinstalira itunes.. Odradim i to opet isto izbacuje, probao sam vratiti i 4.2.1 nece ni to.. Ne znam sta da radim vishe :S

gajkax
14-05-2011, 00:09
skini fix recovery sa thefirmwareumbrella.com ili iReb sa ih8snow.com sa ovim ces resiti error tipa 1013-1015-16xx i tako dajle...proguglaj kako da koristish fix recovery ili ireb(iReb-funkcija-fix error 1015 etc)...moras da izbacish telefon iz recover-ija kad ti izbaci error 1013(1013-ovo znaci da ti je nije upgrade-ovan baseband-nisto strasno)

Na kraju ako nemozesh da skontash kako da uradish gorenavedene "trikove" :)
------>skini snowbreeze i skuvaj baseband preservation custom firmware
--->upali tinyumbrella
.---->startuj tss server
---->upali itunes
----->.ubaci telefon u Pwned DFU\
---->.uradi shift+restore sa custom skuvani FW preko snowbreeza(ako imash Mac koristi PwnageTools)
----->posle restora ce sve biti uredu....garantiram :)
Srecno

pacijent
14-05-2011, 00:13
skini fix recovery sa thefirmwareumbrella.com ili iReb sa ih8snow.com sa ovim ces resiti error tipa 1013-1015-16xx i tako dajle...proguglaj kako da koristish fix recovery ili ireb(iReb-funkcija-fix error 1015 etc)...moras da izbacish telefon iz recover-ija kad ti izbaci error 1013(1013-ovo znaci da ti je nije upgrade-ovan baseband-nisto strasno)

Srecno
Hvala brate, ali ipak kasno .. Nisam mogao da sacekam odgovor pa sam ga restore preko itunes, i diglo mi je baseband, al nema veze radi opet na 4.3.3.