PDA

View Full Version : iPhone nece da se spoji na iTunes...



iNikolaphone
12-05-2011, 23:09
Ovako, imam iPhone 2g. Kada ga ustekam na komp (bilo koji usb sve sam probao) iPhone se puni , ali iTunes ne reaguje milion puta sam ga ponovo i ponovo spajao ali ne daje rezultata i onda sta da radim, uzmem ja lepo izbrisem iz kompa sve vezano za iPhone i uopste za Apple u kompijuteru... ustekam kabal kompijuter ocita iPhone i cameru i picture ali iTunes nista i pini se jos da dodam. Opet installiram iTunes i ono se puni, ali nista iTunes ne reaguje. Prvo nije hteo ni da se puni pa sam ja nesto u device manageru.. E sada posto imam jos 11% baterije morao bih da zavrsim , ako je neko imao slicno iskustvo molim ga da mi pomogne , ili ako neko nesto zna o ovome problemu..... Hvala unapred! (znam dosta o iphoneu imam ga 5meseci i dok nisam bio oborio system na kompu iPhone se povezivao normalno pa sam radio restore 2 puta i jailbreakovao i imam pregrst aplikacija sa cudie mozda je i to problem ali ne verujem ode BATERIJA) JOS JEDNOM HVALA UNAPRED!!!

zilexxx
12-05-2011, 23:34
Deni klik na My computer zatim ,Manage ,zatim Services nadji gde ti pise Apple mobile Device desni klik na njega zatim Restart otvori Itunes i vidi jel ti to sta pomoglo!

iNikolaphone
12-05-2011, 23:37
Hvala na veoma brzom odgovoru ali ne pomaze :SSS Imas li jos neku ideju?

zilexxx
12-05-2011, 23:42
yep da reinstaliras driver
http://support.apple.com/kb/ts1538 ovde mozes naci resenje tvoga problema samo klikni na pod brojem 3.
Verify that the Apple Mobile Device USB Driver is installed

iNikolaphone
12-05-2011, 23:45
Hvala, samo da probam ! pa ti odmah javljam da li mi je pomoglo !

Ne mogu da verujem da ni ovo nece :'( !

zilexxx
13-05-2011, 00:03
jesi probo rebootat komp posle toga ako nista vrati se na 1 korak kako i kojim redom da deinstalirati itunes i sve sto ide uz njega !Sve imas na tom linku sto sam ti poslo probaj sve i moli se Bogu!E da takodje ida nemas instaliran neki third party software na njemu s kojim spajas druge telefone npr nokia pc suite itd !

iNikolaphone
13-05-2011, 00:05
Ok evo sada cu sve da probam i da se molim bogu :D :D :D :D

Upss imao sam softverski problem na Nokia 6500-s1 i valjda sam install nokia update software to smeta ?
Edit: Nokia Software Updater to imam installirano !

zilexxx
13-05-2011, 00:13
verovatno bi to bilo problem ako ti se pocelo desavat kad si to instaliro uglavnom videces pa javi!

iNikolaphone
13-05-2011, 00:14
Da uninstall ? Nokia Software Updater ?

zilexxx
13-05-2011, 00:18
da znaci sve sto je veznao sa nokijom e onda ako ti svejedno nastavi praviti probleme da ne mozes onda deinstaliraj itunes i sve vezano uz apple restartuj kom i ponovo instaliraj ja mislim da bi ti to trebalo resiti problem verovatno je problem u tome za nokiu samo dal ce ti proraditi itunes odma ili ne videcemo uglavnom kad deinstaliras taj nokia update prvo probaj itunes zatim ako nece restartuj komp i probaj opet e onda ako nece uradi ovo gore sto sam napisao!

iNikolaphone
13-05-2011, 00:43
Nisam uspeo , sve sam uradio deinstall Nokia (SVE) deinstall Apple (SVE) instal apple iTunes i nista...
Uopste nisam pametan zasto !

zilexxx
13-05-2011, 00:47
jesi bio pobriso i foldere u c program files jesi deinstaliro programe ovim redom



iTunes
QuickTime
Apple Software Update
Apple Mobile Device Support
Bonjour
Apple Application Support (iTunes 9 or later)

takodje ne bi bilo lose da imas neki registry cleaner s kojim bi ocistio zaostale linije i onda restaert PC zatim nova instalacija Itunesa!

iNikolaphone
13-05-2011, 00:51
Sve ovo navedeno imam instalirano provereno u Add or Remove programs, sada cu da probam da nadjem Registry clener i ako ne uspem to bi bilo to za danas javljam ti sta sam uradio ! HVALA!
Edit: To bi bilo to za danas, nazalost nista probacu nesto i sutra... HVALA ti jos jednom !

zilexxx
13-05-2011, 00:54
Ma nemoj se zahvaljivat dok ne nadjemo u cemu je problem i ne resimo ja verujem da je problem bio u onom nokijinom softwareu samo verovatno je konflikt ostao i posle deinstalacije to je verovatno sad problem do registrija
takodje kad si radio reinstalaciju drivera jesi odradio i update drivera kako ti je tamo na onom linku bilo sve pokazano usbaapl.inf jesi bio naso i instaliro!

Takodje probaj pratiti i ovaj link samo pici next http://www.apple.com/support/iphone/assistant/itunes/

SloboUgljevik
13-05-2011, 07:34
Ja bih za pocetak restartovao telefon (hard reset) jer vrlo je moguce da je do telefona, a to je najlakse provjeriti kacanjem na drugi komp.

iNikolaphone
13-05-2011, 09:30
Nije do telefona , pre nego sto je oboren system sve je lepo radilo !
A sada nece :'(
Edit: i telefon sam jalibrekovao na 3.1.3 hard reset bi ga doveo samo da zablokiravanja i onda bih morao da uradim restore ,ali neznam kako jer nece da se spoji na iTUnes

zilexxx
13-05-2011, 10:01
Telefon ce ti sigurno prepoznati iTunes iz DFU ali svejedno neces moci obaviti restore jer ce ti izbacivati 1601 error tako da u slucaju necega moces jedino na drugom kompu restorat ,jesi probo pratiti one korake sto sam ti dao u zadnjem linku hebiga to su napisali ljudi koji su napravili itunes i oni najbolje znaju do cega moze biti problem tako da verujem da bi nesto od toga moralo uspeti!

iNikolaphone
13-05-2011, 10:05
Probao sam, te korake u dfu mode sam ga vec ubacivao i tako sam odradio zadnji restore kada sam imao stari system na kompu (zato sto sam radio hardreset pa nije hteo vise da se upali). Ja sam takodje mislio da ce ga prepoznati u dfu mode, ali nece vec sam milion puta pokusao i jos jedna po meni znaimljiva informacija kada ga ustekam ne cuje se onaj beep na kopmu kao kada ustekam mis nego ga dva puta ponovi sa slabim tonom kao da ga zagusi , i onda se puni iPhone (16gb)

Ubacen u dfu mode dole na usb drivere pise Apple mobile device i na kraju nesto kao da ne radi
problem occurred not for use tako nesto ! i nema ga u iTunesu !
Pise dole recovery (dfu) mode !

zilexxx
13-05-2011, 10:17
Ma brate jedino jos tu sto mogu da ti preporucim je system restore na neki datum prije nego ti se to pocelo desavat i na kraju reinstalacija sistema jer stvarno ovo ubija u pojam pa bar nesto od onoga svega je trebalo uspeti!

Takodje sad sam se setio da skines iPhone suite i da vidis oce ga on prepoznati jer koristi sve drivere kao iTunes !

iNikolaphone
13-05-2011, 10:26
Veruj da i mene ubija u pojam i da bih ga sada zamenio najradje za iphone 4 ili 3gs , ali prvo hocu da se naucim na ovom da posle ne bih pokvario i ove novije xD ! Ovako meni nije bitan iTunes nego da li ce mi raditi iPhoneExplorer i cydar2.. da li ce ove aplikacije moci da koriste iphone pc suite ili ne ?

orfiel
13-05-2011, 10:31
Nikola,

imao sam ja taj problem: http://www.isrbija.net/showthread.php?t=17336
probao sam sve i nista nije pomagalo. Na kraju sam uradio sledece i resio sam problem:


Za sve one koji nalete na slican problem, posle 2 nedelje izmisljanja tople vode nasao sam resenje. Avast 6.x je napravio problem. I ako sam ga uninstalirao ostao je neki proces koji je blokirao tako da sam koristio avast removal tool.

posle toga itunes nije mogao da procita sadrzaj iphone pa sam obrisao ove fajlove ( da ne bi radio restore) :
/private/var/mobile/Media/iTunes_Control/iTunes/iTunesDB
i
/private/var/mobile/Media/iTunes_Control/iTunes/iTunesCDB

sada sve sljaka!


javi da li radi!

zilexxx
13-05-2011, 10:31
ma nema veze Iphone suite sa itunesom sto se tice restora preko njega mozes da instaliras aplikacije programe sa cydije brises ih itsd to je samo da vidim da li u pitanju driver takodje bih jos nesto preporucio da opet deinstaliras itunes nadjes na netu neku stariju verziju itunesa i instaliras pa da vidimo oce to sta pomoc!

iNikolaphone
13-05-2011, 10:33
iFile nece da ga obrise :'( @zilexxx nece kada installiram starije verzije iTunesa on nece da otvori jer kaze da ima novija verzija iTunesa, pc suite for iphone je na kineskom ili tako nesto nista ne razumem !

zilexxx
13-05-2011, 10:40
Ovo sto iFile nece da ti obrise je mozda zbog toga sto ti je povezan sa PC iphone ,a suiite promenis na engeski tako da u gornjem levom uglu kliknes na jabuku i imaces u sredini opciju sa strelicom na desno odma prvo bi trebalo biti engleski!

iNikolaphone
13-05-2011, 10:45
Skida nesto pise na kineskom nista ne razumem kada zavrsi probacu da ga prebacim, ali i tako ga ne prepoznaje nista ne iskace ! :D

zilexxx
13-05-2011, 10:47
Nece nista ni iskociti samo ce ti se na sredini pojaviti gde je slicica iphona connected ili ako ne moze disconnected

iNikolaphone
13-05-2011, 10:51
Ok jos skida nesto pa cu posle da vidim !

zilexxx
13-05-2011, 10:58
Ja stvarno vise ne znam sta da ti predlozim jedino ono sto vec jesam znaci da pokusas sa sistem restore ako ni to ne uspe onda reinstalacija sistema ali prvo ako imas pristup nekom drugom kompu da odes i isprobas da li phone prepoznaje itunes da ne bi bezveze odradio a na kraju bude do phona sto je mala verovatnost ali svasta je moguce!

iNikolaphone
13-05-2011, 11:01
Eto vise ne znam ni ja sta da radim, nemam pristup drugom kompu i neverujem da je u iPhoneu jer je na proslom systemu radio (imao sam Windows Last xp 2009 service pack 3) i sada opet imam taj !
Edit: ovako preveo sam Pc suite ustekao Iphone i ne prepoznaje ga OMGG !

zilexxx
13-05-2011, 11:05
zar nisi rekao da je i posle reinstalacije radio neko vreme pa odjednom samo znaci verovatno si nesto novo instaliro sto je dovelo do konflikta tako da si to mogo najverovatnije resiti system restorom uglavnom ako budes radio reinstalaciju kad sve drivere posredjujes prvo od svih programa instaliraj itunes zatim polako ostale i proveravaj posle instalacija programa da li itunes prepoznaje iphone!

iNikolaphone
13-05-2011, 11:11
Mislim da se ovako bilo desilo spojio sam iphone i komp i nije radilo imao sam installiran itunes pa samo onda promeni usb ustekao sam ga na usb u tastaturi komp mi se naglo resetovao i ja sam ga stavio opet u onaj koji sam prvi put probao, imam sta da vidim iphone se ocito sve lepo i uradim ja back up onako da imam za svaki slucaj odem u grad vratim se nazad komp ugasen nestalo struje , palim komp iPhone se ne ucitava to je sa novim Systemom posle ponovnog dizanja i od tada imam ovaj problem da nije do Back up-a ??

zilexxx
13-05-2011, 11:15
Ma ne verujem da je u tom problem cek da li je struje nestalo dok je iphone bio ustekan u komp !

Ma to je komp zbrljavio i tu ce mozda sada samo pomoci reinstalacija sistema jer taj problem vise nije samo itunes nego moze biti i windows znaci verovatno je dovelo do file system erorra ! Tako da stvarno ne znam bolju opciju od restora ili reinstalacije !

iNikolaphone
13-05-2011, 11:24
Ok hvala, (opet 2 sata za kompom X) ) uzgred znas li neki Windows XP na kome se ne desava ovaj problem i koji ti windows koristis ?

zilexxx
13-05-2011, 11:29
Koristim windows 7 i windows xp dual boot tako da ako mi se desi nesto na jednomm uvek imam opciju da odem na drugi sistem i resim problem iz njega narocito kad su u pitanju virusi ja sam na windows xp sam customizovo instalaciju tako kad se instalira odmah se sa njim instalira i winamp i daemon tools i photoshop itd tako da se ne moram zezat sa instalacijom programa nakon instalacije windowsa!
kolko sam primetio svi repoi mi rade bez problema na cydiji tako da ti ne bih mogao reci gde je tu problem!

iNikolaphone
13-05-2011, 11:32
Kada sam vec tu ,jel tebi radi BigBoss source na cydia posto meni ne i onda mi treba komp da stavljam deb u autoinstall ako me razumes !

zilexxx
13-05-2011, 11:36
evo ti link za repositorije koji manje vise imaju sve sto i na big bosu ali cu crackovani i za razliku od big bossa ne naplacuju se!
http://jaxov.com/2011/02/top-10-cydia-sources-of-2011/

iNikolaphone
13-05-2011, 16:35
Evo ne verujem oborio sam sysytem i opet nece !

zilexxx
13-05-2011, 16:37
Sad probaj ubaciti telefon u dfu i vidi oce ga prepoznat !

iNikolaphone
13-05-2011, 16:40
Sve mi se vise cini da je problem do iTunesDB iTunesCDB ne znam kako da ga izbrisem ifile nece da ga izbrise !

alexandargh
13-05-2011, 16:44
Probaj da pokreneš iTunes u compatibility modeu za Windows XP Service Pack 2. Klikneš desnim klikom na ikonicu, ideš na Properties, pa Compatibility. Meni prepozna tako svaki put ako neće normalno.

zilexxx
13-05-2011, 16:45
Ne znam ni ja vise totalno sam se pogubio tu to bi znacilo da je ipak greska na iphone ali bas pre neki dan je decko imao isti problem na 3gs samo je otiso na drugi komp tamo odradio restore i jailbrake i sve mu je proradilo kod kuce na kompu !Jesi probao iz DFU jel opet isto !

iNikolaphone
13-05-2011, 16:46
Nemam opciju Windows XP Service pack 2
Sad cu probam DFU !

zilexxx
13-05-2011, 16:50
ta dva filea probaj da obrises tako sto ces uci u safe mode pa onda sa ifile doci do njih i obristi ih!znaci dodji do njih klikni gore s desne strane uredi stikliraj ih ili obelezi i samo tapni dole u desnom uglu na kantu!

iNikolaphone
13-05-2011, 16:54
Evo me u recovery mode mi je iphone, nista i dalje , evo sada cu da probam da ih obrisem, kako da udjem u safe mod o.O ?

zilexxx
13-05-2011, 16:57
Ako imas sbsettings samo tapnes na power i simsa opciju safe mode!

iNikolaphone
13-05-2011, 16:57
ok imam sb settings !
ovo pise kada ga ubacim u dfu dole u dnu ekrana monitora your new hardware minght not work to use !

zilexxx
13-05-2011, 17:01
to je kao da uopste ne prepoznaje za sta je taj driver kao da apple mobile device service uopste nije pokrenut!

iNikolaphone
13-05-2011, 17:03
U safe mode ne moze da izbrise te filove jao sta radim o.O !! vise mi dojadilo OMG!

zilexxx
13-05-2011, 17:06
Ajde napisi mi sta radis na koji nacin pokusavas da ih izbrises sta ti ili da li ti ifile uopste javlja sta kad pokusas da ih obrises!

iNikolaphone
13-05-2011, 17:09
Samo tren !
Kako da slike nabacim na sajt ?

zilexxx
13-05-2011, 17:12
Evo ja sam sad otiso kod sebe i preko ifilea bez problema obriso itunesCDB file!

iNikolaphone
13-05-2011, 17:14
Kako da slike nabacim na sajt ?

zilexxx
13-05-2011, 17:16
otidji na imageshack tamo uploaduj slike i samo prekopiraj link za forum u novom postu kada budes postavljo!

iNikolaphone
13-05-2011, 17:25
http://imageshack.us/photo/my-images/17/picture007f.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/192/picture006a.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/62/picture003s.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/17/picture007f.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/221/picture001yxx.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/836/picture002q.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/829/picture008.png/
I PROBLEMI :
http://imageshack.us/photo/my-images/835/picture009is.jpg/
iFile PROBLEM :
http://imageshack.us/photo/my-images/687/picture010.png/

zilexxx
13-05-2011, 17:33
Jeli to zadnja verzija ifile koju imas jer sam ja sad bez problema pre pet minuta obriso to!

iNikolaphone
13-05-2011, 17:35
Mislim da jeste.....

zilexxx
13-05-2011, 17:37
ako ti neda da izbrises pokusaj da iseces i prebacis na drugo mesto, prebaci ga u sam root znaci na pocetak i ostavi tu ako dopusti!

iNikolaphone
13-05-2011, 17:41
iFile samo blingne i ugasi se ! o.O

zilexxx
13-05-2011, 17:44
lol ajde probaj ovako idemo sad drukcije ubaci telefon u dfu izbacice ti onu gresku kad ga spojis na komp zatim my computer, manage ,device manager nadji apple DFU driver deinstaliraj ga zatim otkaci usb sa kompa i opet zakaci da vidimo jeli korumpiran driver!

iNikolaphone
13-05-2011, 17:46
A el nece da mi rikne iPhone od tolikog gasenja , ma salim se evo samo sec!

iNikolaphone
13-05-2011, 17:49
http://imageshack.us/photo/my-images/835/picture009is.jpg/ opet ovo !

zilexxx
13-05-2011, 17:50
Brate neki su po dva dana ubacivali u dfu izbacivali dok nisu napravili sve kako treba tako da to ne treba da te brine!

iNikolaphone
13-05-2011, 17:51
Ma zezam se ja ,jer sam iznerviran do koske, daske, bilo cega samo ne mogu jednostavno da verujem !

zilexxx
13-05-2011, 17:53
i nakon sto si deinstaliro taj driver i vratio nazad opet se ista stvar ponovila pa ovo je stvarno za izludit!
Ajde otidji u C:\Windows\system32\drivers i vidi jel ima tamo USBAAPL.SYS

iNikolaphone
13-05-2011, 17:54
Ima , ali je malim slovima naziv !

zilexxx
13-05-2011, 17:59
jos jednu stvar sto ti mogu predloziti je da prekopiras taj USBAAPL.SYS driver u c./windows/inf folder restartujes komp i probas itunes i to je to od mene jer ja stvarno sve sto sam znao reko sam a sad na kraju ko da nista vise ne znam

iNikolaphone
13-05-2011, 18:00
Ok hvala , evo sada cu pokusati !

Nemam inf folder o.O ?

zilexxx
13-05-2011, 18:03
Kako brate nemas inf folder pa svaki windows operativni sistem ima inf folder!tu se nalaze konfiguracijski fileovi za drivere!

iNikolaphone
13-05-2011, 18:06
Ovaj nema OMG ! JE***i Windows oooooooooo..... imam Tune Up 2009 da li bi to moga biti problem ? !

zilexxx
13-05-2011, 18:08
Ma ima verovatno ne bi ti radilo bez njega probaj samo otici u folder podesavanja i namestiti da ti prikazuje sakrivene fileove tj u ovom slucaju foldere !

iNikolaphone
13-05-2011, 18:10
E moguce upravu si xD ja zaboravio na to joj kako sam gl*p !
Ide reset!

Znaci ne radi i to je to a?

zilexxx
13-05-2011, 18:27
Mozes ti jos tu probat sta oces npr da ubacis windows 7 ili da probas sa drugim usb kablom ili da odes na drugi komp i probas sa njega !

iNikolaphone
13-05-2011, 18:29
Ok svakako hvala ti mnogo !!!
Edit: i ako naidjes na jos nesto molim te javi !

zilexxx
13-05-2011, 18:31
Stvarno zao mi je sto ti nista nije uspelo pokuso si mnogo toga a da nijedna od tih stvari nije jednostavno je neverovatno ali mislim da bi trebo probati na drugom kompu prvo pa onda sve ostalo!
hocu nema frke!

Evo sad sam bas malo njuskao po device manageru i primetio sam da se Apple mobile device nalazi pod kontrolerima i apple device pod Portable device ,pod kontrolerima sam primetio da koristi appleove drivere dok pod Portable device koristi windowsove ajde probaj ti otici u device manager pronadji portable device i vii jel tu ima apple device mozda ga nece prepoznati pod tim imenom takodje moze biti da ga je stavio pod imaging devices kad ga nadjes klikni na update driver software ,update wizard ce se pojaviti ,zatim stikliraj ‘Browse my Computer for Driver Software” to install from a list or specific location’klikni na browse i idi na C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers\” i updatuj drivere javi jel sta pomoglo!

iNikolaphone
13-05-2011, 19:00
Evo sad sam bas malo njuskao po device manageru i primetio sam da se Apple mobile device nalazi pod kontrolerima i apple device pod Portable device ,pod kontrolerima sam primetio da koristi appleove drivere dok pod Portable device koristi windowsove ajde probaj ti otici u device manager pronadji portable device i vii jel tu ima apple device mozda ga nece prepoznati pod tim imenom takodje moze biti da ga je stavio pod imaging devices kad ga nadjes klikni na update driver software ,update wizard ce se pojaviti ,zatim stikliraj ‘Browse my Computer for Driver Software” to install from a list or specific location’klikni na browse i idi na C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers\” i updatuj drivere javi jel sta pomoglo!
Nemam ja ovo portable device !
u device manageru

zilexxx
13-05-2011, 19:04
windows portable devices proveri jos jednom moralo bi biti!evo bas sam i ja pogledo stvarno nema nista onda samo nadji gde ti pise apple device i vidi da li imas to jos i jedan device a da nisi siguran sta je pogledaj pod imaging devices!

iNikolaphone
13-05-2011, 19:07
windows portable devices proveri jos jednom moralo bi biti!

Nema ga! Laugh Out Loud

Gadoguz
13-05-2011, 19:08
E ovako :
1. Instaliraj drugi operativni sistem, npr. Win Xp SP2 ali normalnu verziju bez nekih dodataka, tema i ostalih gluposti.
2. Proveri sve USB-portove na kompu.
3.Probaj sa drugim USB kablom

iNikolaphone
13-05-2011, 19:09
Ma radilo je sa ovim istim sisemom dok ga nisam down !

Gadoguz
13-05-2011, 19:13
Ma poslusaj me za sistem, jer ako koristis nardnu verziju koju je neki ****** modifikovao npr. Windows Xp Black Edition i slicno brisi odmah. i instaliraj klasican XP.

iNikolaphone
13-05-2011, 19:16
Koristim Windows XP 2009 Last i pre zadjeg obaranja sam imao njega i radilo je povezivanje ! OMG sta da radim ?

Gadoguz
13-05-2011, 19:17
Jesi li proverio da nije do USB kabla ili do portova?

zilexxx
13-05-2011, 19:19
Ma samo ti odradi ovo ako vec nisi i javi jel uspelo uglavnom nadji apple device i ubaci mu te drivere na onaj nacin na koji sam ti opisao to si vec kao bio probo ajde probaj jos jedno pa onda vidi oces probat na drugom kompu oces menjati kabal ili instalirati novi sistem ja imam customizovani windows xp koji sam sam prepravio i radi bez problema na njemu itunes i iphone !

iNikolaphone
13-05-2011, 19:19
Da stekao sam u sve usb a kabal imam samo jedan i na njega se fino puni telefon i cita slike bez itunes i (njegovih sr**a)
malo sam ne pristojan vise nzm ni ja sta da radim, !

Gadoguz
13-05-2011, 19:22
Evo ti link za Windows http://btjunkie.org/torrent/Microsoft-Windows-XP-Professional-Service-Pack-2/8281a99edf5b5455b953393bab3ab51303ad99a2e67b

iNikolaphone
13-05-2011, 19:24
Device cannon start code 10 to mi pise zilexxx !

Mogu li da odradim dual boot ili moram smaknuti postojici ?

zilexxx
13-05-2011, 19:26
nista sad mozes deinstalirat driver diskonektovat telefon i ponovo konektovat"

zilexxx
13-05-2011, 19:27
Mozes napraviti dual boot samo sta ce ti dva ista operativna sistem!

iNikolaphone
13-05-2011, 19:27
Dual boot sam mislio na Windows ! Kao sto je Gadoguz reko!

iNikolaphone
13-05-2011, 19:28
Krenu je da skida !

Gadoguz
13-05-2011, 19:29
Ma napisao sam ti da moze.

iNikolaphone
13-05-2011, 19:34
Ok radi ovo ! samo cu ga ubaciti za jedno 1sat jer mi je download mali !

Gadoguz
13-05-2011, 19:40
Javi kad instaliras.

iNikolaphone
13-05-2011, 21:08
Zezno si me samo tako ne moze dual boot sve mi je izbrisao iz komp OMG!! Lolllllllll neeeeeeeeee

zilexxx
13-05-2011, 21:17
moze sam si trebo instalirat na drugu particiju i nista ne dirati na ovoj!

iNikolaphone
13-05-2011, 21:19
pa najgore je sto nije davao tu opciju omG!

zilexxx
13-05-2011, 21:20
pa imo si opciju da particioniras disk!uvek je imas .

pa jesi formatiro disk ili sta kad ti je sve izbrisao ako nisi formatiro sve sto si imo bice na windows.old folderu

iNikolaphone
13-05-2011, 21:22
Ma znam ja imam to na Lastu ali nemam na ovom sra*u!

daj boze nisam formatirao ali ne verujem jer sam ja ima 3 particije a on je napravio samo dve i raspodelio mesto

zilexxx
13-05-2011, 21:25
Ako nisi formatiro sve sto si imo mora biti na kompu nece ti nista izbrisati samo trebas sada malo traziti ili samo upisi u search i upisi sta ti je najvaznije i naci ce!

iNikolaphone
13-05-2011, 21:30
sve je otiso nmvzzz

zilexxx
13-05-2011, 21:34
Sta sad ti verovatno za opvu drugu particiju trazi da je formatiras ali ja ne verujem da je on sam od sebe reparticioniro disk ako su bile tri particije on je trebo pokazivati 3 particije i ne sam odraditi particioniranje!

iNikolaphone
13-05-2011, 21:41
E pa sam je odradio formating evo skidam itunes ako ne bude radilo teram sve u k*r**, tako je i najbolje jel da ? sada nemam drivere za grafiku omg !

zilexxx
13-05-2011, 21:44
Skini si sa torrenta Driver genisu on ce ti naci sve drivere koji ti trebaju za komp!Brate da sam se ja namucio ko ti ja bi otero sve u k....odavno!!!

iNikolaphone
13-05-2011, 21:47
Ja znam da je danas petak 13. ,ali da mi pukne download iTunesa na 97% mislim ono ne verujem omG!!!!!!!!!!!

iNikolaphone
13-05-2011, 22:01
Nece da radi omG!!! nemogu da verujem znaci pocecu da placem od muke!!

zilexxx
13-05-2011, 22:05
Nista samo ga probaj kod nekog prijatelje odneti i spojiti na njegov komp najbolje bi bilo da mu odma tamo odradis restore i kad ga vratis na taj komp morao bi da radi probaj isto tako ostaviti ga spojenog i drzi upaljen itunes mozda se neko cudo desi!Ako nisi odradio restart posle instalacije itunesa nego samo zakacio phone odradi i to !ne znam vise sta da ti predlozim sem sto sam ti vec predlozio jer to vise nije ni windows ni itunes nego je telefon sam tako da ce biri resko tu nesto da napravimo a da ti telefon ne zavrsi u recoveryju!

Gadoguz
13-05-2011, 22:07
Polako,smiri se. rijesit cemo nekako. hajde napisi konfiguraciju i sta si od drajvera instalirao?

dzenopoljac
13-05-2011, 22:28
Gospodo napisali ste 8 strana, od čega dva člana čine 95% postova na jednu temu. Ubuduće bih vas zamolio da se dopisujete na PM a ne da svaki komentar pišete ovde.

iNikolaphone
13-05-2011, 22:32
imoderateru ja se stvarno izvinjavam ali mi je dosadio ovaj iphone i popizdecu omgggg!

iNikolaphone
13-05-2011, 22:35
Konfa:
1gb-rama
adm sempron 2800+ takt 1.6ghz
ati readon 9550 128vram
imam instaliranu sam grafiku od drivera i net frame work i flasplayer

dzenopoljac
13-05-2011, 22:35
Razumem te u potpunosti ali prenesi dopisivanje na private message sa određenim članom, da ne budu teme ovoliko ekstenzivne a bez konkretnog rešenja. Samo klikneš na nick člana čiju pomoć želiš i odabereš opciju Send Private Message.

Gadoguz
13-05-2011, 23:12
Konfa:
1gb-rama
adm sempron 2800+ takt 1.6ghz
ati readon 9550 128vram
imam instaliranu sam grafiku od drivera i net frame work i flasplayer


Poslao sam ti PM.

zilexxx
13-05-2011, 23:26
Pa nista onda bih zamolio administratore da promene pravilnik i da stave koliko postova moze jedna osoba postaviti po temi ,takodje svima je dozvoljeno u svako vreme pridruziti se thereadu ako misle da imaju resenje za navedeni problem ,takodjer bih zamolio admine i da u pravilniku napisu koliko je postova dozvoljeno po odredjenoj temi ,isto tako da ako je problem malo tezi da se u pravilniku napise da ljudi predju na PM a ne da postavljaju pitanja i odgovore na otvorenom forumu tj threadu jer verovatno prethodno ponudjeni odgovori nikada nikome nece pomoci iako resenja koja u ovom slucaju ne funkcionisu ,funkcionisali su za slicne slucajeve.

S ovim sto sam napisao moja namera nije bila nikoga da uvredim nego samo da usmerim na nedostatke u pravilniku! Ali se slazem da treba editovati postove a ne pisati jednu recenicu za drugom na 10 postova sto smo nas dvojica radili ovde i izvinjavam se sto smo zadali moderatoru posla ,takodje garantujem da se to nece vise ponoviti!

iNikolaphone
14-05-2011, 12:13
Nema ili ima pomoci ljudiiiiii ?

zilexxx
14-05-2011, 18:30
Softwerski si pokusao sve sto si mogao pokusati takodjer mislim da iphone kad ga spojis na tvoj komp automatski korumpira drivere jer svaki komp ima svoj jedinstveni id koji se u ovom slucaju prilikom aktivacije telefona prenese u sam ios telefona i da to mozes sad jedino resiti tako sto ces otici na drugi komp i uraditi restore ,verovatno moze i softwerski ali nisam toliki strucnjak za ios da bi ti mogao reci kako da to odradis ,takodjer i da mozes izbrisati ta dva filea iz itunes conbtrola ne verujem da bi ti to pomoglo ista jer oni samo drze podatke sta imas instalirano na telefonu , tako da kad spojis na itunes mozes da vidis sta ima na telefonu. ne bih da iskljucim tu ni hardverski problem dock connector na telefonu ili na samom kablu tako da bih preporucio i promenu kabla nema veze sto se on puni ako je jedan konektorcic otiso moguce je da ce njega komp puniti ali nece ti dati pristup itunesu. To je uglavnom to sto ti mogu preporuciti !Ako neko ima ili misli da ima bolje resenje slobodn je uvek da ga postavi !

iNikolaphone
14-05-2011, 18:34
Ma to je ok , ali cita slike bez drivera lagano, puni se sve extra radi kabal imam samo jedan, proba cu na drugom kompu ndaravno i takodje naravno necu raditi restore, jer i onako cu kupiti drugi komp :vb_type: i koristiti ga na tom kompu :vb_type: ako je problem do kompa , a ako ne oticice pravo za iSrbiju ,a to je i upravo poslednja opcije ! :brickwall::brickwall::brickwall::brickwall:

doro
16-05-2011, 06:07
Imam isti problem, pokusao sam sve sto i vi i jos neke sitnice, ali nista... Pazi, vidi gledaj !!! Nestala je struja iPhone je bio zakacen na USB, nakon toga Windows 7 ne vidi vise iPhone drajvere, kaze da uredjaj nije prepoznat, hardversko ostecenje definitivno... Posle tog udara struje telefon je radio i sve aplikacije na njemu, ali iTunes ga vise nije video, isto se ponasa na svim ostalim racunarima i sa drugim kablovima, telefon se puni, ali nema konekcije sa kompom... Pokusao sam i sa kompletnim brisanjem telefona i to nije pomoglo, trenutno sam dogurao do mesta gde samo stoji slika connect to iTunes :brickwall: mislim da je zakljucak, pravac service :( ako ima neko jos neku ideju ili slicno iskustvo neka pomogne, pozzz...

iNikolaphone
16-05-2011, 16:32
Sutra cu da probam na drugom kompu pa cu da ti javim, a koji iPhone imas ?

doro
17-05-2011, 03:07
3g, nisam napisao, izvini... Zvao sam par servisa ukljucujuci i iSrbiju i niko nije siguran sta moze da bude problem. Danas sam ga otvorio i ustanovio da ima kratak spoj na samom konektoru gde se kaci kablic. Mislim da to zovu docking ili tako nesto... Probacu to da zamenim samo da iskopam deo pa ti javljam sta sam uradio...

jaja
17-05-2011, 12:09
evo sad sam provjeravao u my computers/manage/serial bus controlers i nema ovaj apple driver... kako to da instaliram

doro
21-05-2011, 00:11
Popravio sam iPhone, :worship: 2000din. otisao mu docking, kao sto sam i mislio, sad sve radi bez greske :wave::wave::wave:

DinoBg
21-05-2011, 01:12
Ja sam imao slican problem i probao sve zivo i na kraju ga resio sa restore-om, probaj ubacis u DFU mod ako ga prepozna moraces i ti restore...

iNikolaphone
26-05-2011, 11:49
Sve je to ok, ali restore necu da radim zato sto cu pre iPhone koristiti ovako nego da ponovo ubacujem sva sranja !

mircha
29-06-2011, 13:30
Promeni USB kabl.

tsmr
17-08-2011, 02:07
Deni klik na My computer zatim ,Manage ,zatim Services nadji gde ti pise Apple mobile Device desni klik na njega zatim Restart otvori Itunes i vidi jel ti to sta pomoglo!

zilexxx pomogao si mi, mnogo ti hvala.... imao sam problem instalirao sam win. 64 bita i ne radi mi itunes tacnije nece svaki put da konektuje iphone sa itunes ... ludeo sam... ali uspeo sam ovako.. :)

(posle 2 sata).... ipak en radi nijedno resenje tipa restart refresh.... mislim da je problem sto imam win. 7 64b. molim vas ako znate neko resenje pomozite jer za 2 dana kupujem iPhone4 i treba mi sinhronizacija.... na drugom kompu nisam jos probavao .... sto pre to bolje..

hvala