PDA

View Full Version : Problem sa satom



producent
11-05-2011, 21:41
Sat na iphone-u mi kasni 4 minuta u odnosu na tacno vreme. Setovanje je podešeno na automatiku. Ukoliko manuelno podesim vreme i dodam četiri minuta, ako vratim na automatiku telefon vrati dodata 4 minuta, tj opet pokazuje netačno vreme. Iphone je sim free, iOS 4.1, jailbrake-ovan. Da li neko ima ideju u čemu je stvar?

dzenopoljac
11-05-2011, 21:45
A koje je to tačno vreme prema kome se upravljaš?

producent
11-05-2011, 21:50
Sat na kompu, kolegin iphone, i 95 tačno vreme. Svi isto vreme daju.

dzenopoljac
11-05-2011, 22:23
Na kojoj si mreži? Možda je nešto trenutno do operatera. Do sada nisam čuo za sličan problem. Čitao sam da se alarm na iPhonu zaglupi pa se ne oglasi ali ovo mi je novost :)

Byakuya
11-05-2011, 23:26
Probaj da namestis da bude asve automatic i nakon toga uradi jedan sync sa racunarom...i mislim da ce biti ok...

producent
11-05-2011, 23:44
Uradio sync sa računarom, sve prethodno stavio na automatiku ali i dalje kasnim 4 minuta. Probao sam i sa promenama vremenskih zona, međutim i tamo pokazuje identično kašnjenje tj. samo ih pomera po satima. Prosto ne mogu da verujem da je do operatera (MTS), ali mi je to u ovom momentu jedino logično objašnjenje. Mada... pre pet dana sam prvi put ovo primetio, dakle nije trenutni problem. Šašavo, zar ne?

miodrage
12-05-2011, 10:07
Iskljuci automatiku, i ne beri brigu. Meni se u noci nedelja na ponedeljak desilo da mi je sat na iPhonu zbog auto setovanja otisao sat kasnije, i ja dosao na posao u 9 mesto u 8. Srecom, pa niko nije pravio problem. Tada sam iskljucio auto setovanje i mislim da ga necu uskoro ukljucivati.

Byakuya
12-05-2011, 10:59
Ili pomeri svoj sat na racunaru 4 minuta unapred...i resio si sve probleme...:)

ssf01
12-05-2011, 12:07
meni se desilo kad sam bio kod devojke da iz nepoznatih razloga sat otisao u napred 5h al sva sreca pa sam na vreme primetio jer bi me budilnik budio u 3h ujutru :D al kad sam promenio na manual mode vreme i vratio na automatic zapamtio mi je promenu

bobov
12-05-2011, 18:20
Mislim da ti je problem sa satom u racunaru, jer kada nakacis telefon on radi sinhronizaciju sa njim. Meni se to isto desilo kada mi je bila podesena pogresna vremenska zona na kompu.

producent
12-05-2011, 22:05
Sat na računaru je ok, tj. pokazuje tačno vreme. Inače sam malo istraživao na netu i naišao na identične probleme koji datiraju još od ip2, ali naravno bez rešenja. Neki su bili i sa po nekoliko sati kašnjenja. E sad, isti slučaj kao moj (kasni 4 minuta) je i na Apple-ovom sajtu i tu je potvrđena ideja od sinoć da kada je sat na automatici on prima informaciju od provajdera (a ne od računara prilikom sync-a), a to je u mom slučaju mts. Logika (moja) u tom slučaju kaže da bi onda svi imali problema sa tačnošću satova na svojim iphone-ovima, a to nije slučaj. Dakle misterija i dalje traje :-), a manuelno podešavanje je jedino rešenje u ovom trenutku.

bobov
13-05-2011, 00:30
Pa ukoliko prima infotmaciju o vremenu od provajdera stvarno je cudno da onda svi korisnici mts-a nemaju isti problem tj. kasnjenje od 4 minuta.