PDA

View Full Version : 3g se sam od sebe gasi !!!



eliminator
10-05-2011, 03:12
E ovako ljudi imam jedan problem sa tel. U pitanju je 3g - 8gb , jb i unlocked , na 4.1 verziji iOS-a. Pre mesec dana je bio u servisu jer se olabavio jedan od konektora i nije radilo nista u donjem delu tel. (home dugme, zvucnici, uticnica za punjac, mikrofon itd). Da ne smaram previse, to mi je sredjeno u servisu i sve je bilo ok do nedavno kada je poceo da me muci drugi problem.

Naime primetio sam da je telefon poceo da se nasumicno gasi sam od sebe. Tipa stoji mi u dzepu zakljucan i posle nekog vremena se sam od sebe ugasi. U pocetku je to bilo 2 do 3 puta na dan. Da bi kasnije postalo sve ucestalije, pre 2 nedelje je doslo do toga da se gasi nekoliko sekundi odmah posle zakljucavanja i ulaska u stand by fazu. Prvo sam pomislio da je problem u nekim aplikacijama, odradio restore ali nije prestalo. Provalio da telefon radi savrseno sve dok ga koristim i nesto radim na njemu, onog trenutka kada ga zakljucam i svi pozadinski programi udju u sleep rezim, tada telefon kao da se ugasi i ne moze da se povrati iz tog sleep rezima nego moram ponovo da ga upalim. E sad delimicno sam resio problem tako sto sam instalirao Insomniu (programce koje radi u pozadini i ne dozvoljava da svi programi upadnu u sleep rezim). Naravno tel. se ne gasi vise ali zato zrtvujem bateriju i to me dosta muci jer je nemoguce da telefon izdrzi vise od 24h. A ako iskljucim Insomniu tel. se gasi kada stisnem lock button(naravno ne odmah vec posle nekoliko sekundi)...

Raspitivao sam se dosta po netu i ljudi nisu dali ni jedno konkretno resenje osim insomnie ili aludiranje na hardwarerski problem. Nadam se da nije nista u hardware-u i ako moze neki savet, posto stvarno ne znam sta vise da radim...

shO
10-05-2011, 08:17
Garant hardware....

igne
10-05-2011, 10:03
Probaj da ga vratis na 3.1.3 FW i vidi da li ce ti se tada to desavati, ili, uradi restore, znaci samo restore i nemoj raditi JB nego ga ostavi tako zkljucanog i onda ga stavi na sleep. Ako se sa cistim restore i ne JB-ovan i dalje gasi onda ce na zalost najverovatnije biti hardware problem...

eliminator
10-05-2011, 15:13
ok probacu pa javljam...

sasa27
28-07-2011, 01:09
Imam isti problem...kaki si ga resio?:-(

eliminator
28-07-2011, 14:36
jos uvek nisam resio, planiram za koji dan da svratim do Bg-a i do isrbija servisa...

sasa27
28-07-2011, 15:46
jel nije problem,da mi javis,sta su ti rekli,da znam,sta me ceka....?????

sasa27
28-07-2011, 15:47
[email protected]

Corleone
07-12-2011, 21:20
Ljudi da li ste resili ovaj problem? I meni se to isto desava, s tim sto se meni telefon ne ugasi skroz ja sam i dalje dostupan ali telefon ne reaguje u opste, nego kad ga resetujem na HOME+POWER (zato sto drugacije nece da se povrati) samo ga otkljucam i nastavim da radim normalno. To mi se desi nekad 2-3 puta dnevno a nekad mi se ne desi i po 2 dana.

Markoni
12-12-2011, 21:00
Ja sam imao slican problem na Ipod 1gen 8gb. Radi normalno, a onda se usred rada u nekoj aplikaciji i sl. ugasi. Problem je bio u bateriji, odnosno u njenim kontaktima. Posto je baterija na njemu zalemljena, javlja se takozvani "hladan lem". Ponovno lemljenje zica baterije je u potpunosti uklonilo problem. Od tada, vec godinu dana, ipod radi savrseno. Zelim da pohvalim bateriju na ipodu, drzi uz normalno koriscenje(malo net, malo muzika i igre) dva dana bez dopune.

Posto iphone 3g, koliko sam video ima kontakte na bateriji, a ne zice, mozda bi ciscenje istih resilo problem.