PDA

View Full Version : 3g problem sa paljenjem



iriedread
09-05-2011, 22:12
Pozdrav svima na forumu za pochetak :) .
Imam iPhone 3g 8gb JB na 4.0.2 pre par meseci. Sve je radilo ok dok mi pre otprilike nedelju dana baterija nije otishla na 1% , stavio sam ga na punjach i posle sat vremena , on je bio na 10% . Reshio sam da mu ispraznim bateriju skroz pa onda da ga stavim preko noci da se puni. Ujutru su pocheli problemi. Kada se pritisne power/sleep, telefon se upali, dobijem prazan crni ekran i posle nekoliko sekundi telefon se ugasi. Nema apple logo-a, nema nichega. Medjutim, telefon hoce da se ubaci u DFU mod. Probao sam restore firmware-a (i stock, i custom firmware-a uz pwned DFU mod), i uvek se desi ista stvar. iTunes prepozna telefon, radi extract ipsw-a, a kada dodje na deo " prepairing iphone ", telefon dobije beli ekran, posle par sekundi se ugasi i tu sve stane. Ne pali se, iTunes nishta ne radi i posle par minuta izbaci error 1600/1601 (probao sam i sa iRebom da zaobidjem to, ali nije vredelo jer se telefon ugasi). Probao sam i hard reset, i otvarao ga i merio bateriju, sve je ok, vratio bateriju u telefon, ali se ista stvar deshava. Ima li neko ideju u chemu bi mogao biti problem?

shO
10-05-2011, 07:16
Sto ga nisi ostavio na punjacu preko cele noci?!

zilexxx
10-05-2011, 10:35
Bas sam imao tu na forumu isti problem ,dečku se ista stvar desavala problem je bio u itunesu probavali smo sve i svašta , brisali iTunes ,cistili registri sve tragove itunesa izbrisali i reinstalirali ,ali opet ista stvar na kraju sam mu reko samo da ode na drugi komp i odradi restore ,posle se javio sav sretan kaže restoro ga je bez je...ti na drugom kompu.znaci ista preporuka tebi !

iriedread
10-05-2011, 10:40
@sho : jesam ga ostavio preko cele noci pre nego shto me je zezao, a i noc posle toga, nije vredelo. u svakom sluchaju, baterija je vadjena, merena, ispravna je.

@zilexxx : pa ne verujem da je itunes problem jer sam probao i tu varijantu (zaboravio da napishem). probao i na mac-u , i na pc-u da odradim restore i stock , i custom firmware-a (u pwned dfu state). jednostavno, vidi ga u DFU, ali kad pochne restore i dodje na " prepairing iphone ... " , dobije beli ekran koji se zadrzhi 4-5 sec. i ugasi se fon i nishta se dalje ne deshava.

zilexxx
10-05-2011, 10:47
Kazem potpuno ista stvar ,sve sto si nabrojo njemu se desavalo itunes ga je prepoznavo samo iz DFU isto kad dodje do extracting software samo mu izbaci 1601
otiso je do nekog prijatelja njegovog kaze nije ga moro ni ubacivat u DFU odmah ga je prepozno da je u recoveriju

jedina razlika je sto kod njega nije imalo veze sa praznjenjem baterije nego je pokuso odraditi jailbrake i zeznuo stvar sto je dovelo do toga da telefon zašppadne u recovery i stalno pokazuje kabal i itunes na njemu ali ga je itunes samo prepoznavo iz DFU-a ta greska 1601 se inace odnosi na komunikaciju telefona i itzunesa tj protokoli koji se koriste za vezu su korumpirani sad da li je kod tebe to od strane itunesa ili iphona !

shO
10-05-2011, 11:15
Stavi ga na punjac i dok se puni uradi HARD RESET!

iriedread
10-05-2011, 12:08
@ zilexxx : ali razlika izmedju mene i njega je shto kod mene nishta ne izlazi na displeju , samo se upali i svetli crno , nema logoa sa kablom , nema apple logo-a , nichega . prazan ekran par sekundi i ugasi se opet :)

@ sho : probao i to , i to vishe puta , nishta ne menja :)

BaneK
10-05-2011, 12:13
Stavi ga na punjac i ako se ikako upali odma ga ugasi home + power i ostavi ga tako par sati trebao bi da se napuni,imao sam isti problem.

shO
10-05-2011, 12:16
A mozda je u recovery.... probaj na nekom drugom compu da vidis sta se desava....

iriedread
10-05-2011, 15:41
desilo mi se bilo da ga stavim na punjach i da se pojavi zuti ekran (shto mi se deshavalo i ranije dok se puni, imam 4.0.2) , o sedeo je dobrih 4-5 sati, nishta nije pomoglo :)

@sho : na drugim kompovima ga isto ne vidi nikako, dok ga sam ne ubacim u DFU

iriedread
15-05-2011, 14:54
zanimljivo , sedeo je 4 dana na USB-u non stop, i malopre onako iz dosade pritisnem dugme za paljenje, i pojavi se jabuka .. upalio se sa 5% baterije , ostavio sam ga da se napuni skroz .. moze lock

sasa27
28-07-2011, 00:24
I sta je resenje? meni se gasi,kAda ga zakljucam...a ovako nece,da se gasi...