PDA

View Full Version : Koji internet?



fatcat
09-05-2011, 21:32
Zanima me cije usluge koristite za 3G verzije iPada i da li postoje paketi koji omogucavaju samo net u paketu,a ne one dodatne minute i poruke,koje i ne mogu zapravo da koristim na ipadu.

obrad
09-05-2011, 23:30
Sva tri operatera imaju Internet pakete. Detaljnije informacije imaš na matičnim sajtovima operatera.
Lično, za Net koristim usluge mts-a i zadovoljan sam.

kujundzicuros
10-05-2011, 15:11
Hocu da kupim IPad 2 3G, pa me zanima da li se i on mora otkljucavati za nase mreze kao iphone?

fatcat
10-05-2011, 15:20
Ne mora.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mirche
10-05-2011, 15:40
@ fatcat

Ja koristim neki Telenorov paket, oko 700 dinara mesecno za valjda 800Mb, nikada ne potrosim ni pola od toga, posto mnogo vise koristim WiFi.

Problem je u tome sto je veza cesto veoma losa, signal se gubi i u centru grada, a kad odem kod keve na Miljakovac (predgradje Beograda) gotovo nikada ne uspevam normalno da koristim ni FB, a kamoli Youtube...

Cisto sumnjam da je MTS bolji, s obzirom na to kako im je mobilna mreza losa, ali mozda cu biti primoran da i to njesra isprobam.

Hugo
10-05-2011, 16:01
meni nekako najisplatljivije deluje telenor klik, 300 din-150mb, i kad imas kredita uplatis kad nemas, nemas i to je to ... telenor klik planiram da koristim kad mi stigne ipad, e sad, kako radi 3g internet, to ne znam jos, ja se nadam da cu bar po centru moci normalno da ga koristim...

Beren
10-05-2011, 16:16
haha pa da se zeznes kao i ja!

ako uzmes ipad2 3G sa telenorovom pripejd karticom i nameravas da koristis klik, isecenu karticu moras vaditi svaki put pre nego li aktiviras uslugu (jednom mesecno, ako ti je ok da koristis gprs protok)

Ja sam jeeedva nasao telefon u koji mogu da uguram isecenu karticu (pametnjakovic...) kako bih aktivirao klik!

Hugo
10-05-2011, 16:30
ma mozes da kupis onaj ulozak za microsim, 200 din u iphone-srbija..a sto se tice mene imam ip4, tako da mi nije problem 2-3 puta mesecno da prebacim iz ipad-a u iphone karticu..jedino ne znam kako radi 3g internet, koristio sam pre godinu dana telenor internet i uopste nisam bio zadovoljan, ako radi kao telenor internet onda necu ni da koristim 3G... -.-

fatcat
10-05-2011, 17:34
Dobio sam odgovor od Telekoma :)

Postovani,

Mozete kupiti Micro SIM karticu na kojoj bi bila definisana neka od Surf tarifa (http://www.mts.telekom.rs/index.php/MobilniInternetstandard.html). Mt:s ne pruza podrsku kada se radi o podesavanju za mobilni internet uredjaja koji zvanicno nisu podrzani, poput iPad-a, te biste parametre unosili rucno. U tom smislu, ukoliko iPad ne uspete da podesite, mt.s ne snosi odgovornost. Naravno, mozete proveriti prilikom potpisivanja ugovora u poslovnici da li Vam neko od kolega moze pomoci u podesavanju uredjaja.

S postovanjem
Telekom Srbija

Hugo
10-05-2011, 22:16
Ovo je odlicno...400 din-2gb... Extra :-)

@fatcat, a jel znas kolika je ugovorna obaveza? ja nisam nasao da to negde pise na sajtu...

Urosipad
20-05-2011, 02:24
Ne moras da vadis karticu svaki put kad hoces na ipadu da aktiviras klik. Jednostavno se registruj na telenorovom sajtu i mozes preko sajta da aktiviras svaki put.

AnaBG
21-05-2011, 22:52
Mozes i u Telenoru da kupis prepaid obicnu sim karticu i trazis im da ti je prevedu da bude samo internet kartica pa je lepo iseces sa onom krckalicom (ili kako se vec zove). Kupovina obicnog sim-a + prevodjenje na internet sim je ukupno 200 dinara. I onda lepo uplacujes na trafici kredit. Ja npr uplatim 1200 dinara za 2GB i mirna sam dosta dugo. To ti je po meni najbolje resenje jer sam kontrolises svoje troskove.
Poz i nadam se da sam ti pomogla.

Ike
22-05-2011, 00:23
Kupite u Telekomu data sim karticu košta 300 dinara a 2gb protoka vas košta 1100 dinara i mislim da je to za sada najbolja ponuda.

Hugo
22-05-2011, 02:51
400 din = 2gb ... bolje ponude nema...

Boki
23-05-2011, 05:16
Cek ljudi, a sta je sa VIP-om i flat rate paketima?
Zar nisu oni najbolja ponuda, bas iz razloga sto je u pitanju flat rate?

Beren
23-05-2011, 11:56
Telenor bi trebao 1. juna da izadje sa novom internet ponudom

pfc011
23-05-2011, 11:59
opaaa... verovatno kontra udarac na mts ponudu 2gb za 400 dinara:O

fatcat
24-05-2011, 15:00
Ukoliko zelite samo karticu,a ne modem ugovor se potpisuje na neodredjen period sto je sjajno.400 din-2gb neta.

Mirche
24-05-2011, 16:41
Cena je odlicna, ali sta je sa kvalitetom?

Ako su kao Telenor ili jos gori, onda od jeftine cene nema koristi...

fatcat
24-05-2011, 16:44
Ne znam, sutra cu ici da kupim pa cu videti.

Boki
25-05-2011, 06:56
To je stvarno lepa ponuda, pogotovo sto je bez ugovorne obaveze, sto je veliki plus, i ako nista drugo, vredi probati.

Sa druge strane, niko mi nista nije odgovorio na kontu VIP-ovih flat rade paketa.
Koliko vidim kod njih je za 700din 1GB po dobroj brzini, a nakon toga spada na nekih 200kb/s.

Beren
25-05-2011, 11:11
Da li neko zna kako se aktivira taj Telekom paket? Da li je isti princip kao na Telenoru?

@Urosipad: ti mislis na iPad1, za dvojku jos uvek nema sidije...

fatcat
26-05-2011, 22:38
Da li je potrebno da se aktivira nekako ovaj net,meni nece da se konektuje nikako.
Uzeo sam Surf light i ubacio standardne parametre,kao i na iPhoneu.

fatcat
26-05-2011, 22:48
Resio,samo se umesto gprswap upise 3gnet i to je to :)

maestro
30-05-2011, 23:37
Resio,samo se umesto gprswap upise 3gnet i to je to :)

Jel mozes da ostavis sve parametre za podesavanje mts 3g neta za ipad 2 3g!? Hvala unapred :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Beren
31-05-2011, 10:53
cekaj cekaj, jel to znaci da nije potrebno aktivirati uslugu koriscenja interneta kao na telenoru? plugandplay?

sta kada se istrosi 2gb, pa ga dopunis na trafici/mtsu?

djnykk
08-06-2011, 15:57
cekaj cekaj, jel to znaci da nije potrebno aktivirati uslugu koriscenja interneta kao na telenoru? plugandplay?

sta kada se istrosi 2gb, pa ga dopunis na trafici/mtsu?

Evo ja pre 2 dana uzeo u Telenoru za 700 din mesecno 1gb protoka i tu micro karticu, ubacili je tamo u ipad2 3g i vec 2 dana - 3g net ne radi?!

Jel treba nesto da se podesava u opcijama ili ne? Covek iz Telenora kaze da ce sve samo da proradi za 1 dan. Ali ne radi. Radi samo wifi :(

djalf
08-06-2011, 16:04
Trebas da podesis naravno u opcijama:

apn: internet
user: telenor
pass: gprs

djnykk
08-06-2011, 16:12
Radiiii!!! Hvala puuno!!! Ma zeznuli me ovi iz mts-a, kad sam bio kod njih rekose mi "strucnjaci" da moj ipad nema podesavanja za net i da oni to ne znaju... pa sam zato otisao u Telenor...

Beren
08-06-2011, 22:37
Telenor bi trebao 1. juna da izadje sa novom internet ponudom

ipak 15. juna! trebalo bi da bude za nijansu bolja ponuda od VIPa i naravno, bolji klik!

toscana
09-06-2011, 01:42
Drug danas uzeo na telenoru paket od 2.500 dinara. Ima 600 min u svim, 2.000 u telenor mrezi,2.000 poruka i ono najbitnije iako ne stoji u ponudi dobio hj neograniceni internet :)

Pise kao 2Gb na sajtu ali u poslovnici su mu rekli da im je to novo i da je internet neogranicen.

http://tapatalk.com/mu/b2de5406-fb39-4f18.jpg

djoni1980
09-06-2011, 07:11
jeste neograničen, ali mislim da su rekli da posle potrošenih 2 GB brzina neta pada na 32 kbps, što je sporije i od dial upa. Tu slobodno možeš da zaboraviš na youtube npr, a što se tiče surfa, možeš da skuvaš kafu dok se otvori neka stranica :)

Beren
09-06-2011, 10:03
u toj novoj ponudi ce moci od ponoci pa do 6 ujutru (ili od 22 do 06, nisam siguran) da koristi internet u punoj brzini i nakon utrosenih 2GB. kada padne brzina na gprs, imace buster opcija, jos uvek se ne zna cena...

djalf
09-06-2011, 14:59
Jedino sa Operom i ukljucenom kompresijom ce moci sa 32Kbps nesto da se surfuje.

Beren
09-06-2011, 16:50
meni ne radi posle potrosenih 150mb na kliku, tako da je to glupost sto kazu da je neogranicen net!
nesto safari tu kao vrti al ne vredi - sto je cudno jer na iphonu posle 150mb opusteno otvara sajtove! Naravno, sporije, ali ih otvara. Da li je to do nekog setovanja?

milos94.ristic
04-08-2011, 17:17
Da li ipad 2 wifi + 3G, moze da se koristi kao telefon ? Tj. ako se uzme neka kartica, ne bitno od kog operatora... Da li bi mogao onda da saljem poruke i da zovem sa njega i da mi naplata bude kao i na telefonu ? :)

djnykk
04-08-2011, 17:37
Evo nekih odgovora na pitanje:

Can you use the ipad 2 as a phone?

yes with headphones that have a built in mic, and a voip app.
Talkatone is free and allows you to incorporate google voice.
I also use talk sms which is a sip provider and will furnish you with a number just make sure you have wifi available.
Source(s): user of iphone, ipad and ipod....my ipod touch is my new phone (screw you ATT)

...

Viber, Skype, fring, MobileVoiP, ....
All these apps are working on an iPad. Just buy credit for Skype.

...

Yup, it can be used as a phone, but it's kinda complex to realize that. First, ensure that the ipad2 you bought was a 3g one. If so, everything is gonna run smoothly coz the ipad( only wifi ) is more complicated to be used as a phone. After making sure of it, all you gotta do is to jailbreak it n then you will get Cydia appears on your ipad's screen. Then, enter Cydia and download two apps which will help you realize the cellphone's function like SMS and phone calls. First one is viber which helps u to make phone calls just like a real cellphone does. And the second one is called SwirlySMS which helps u to text messages. U can google them to get more detailed information. You r gonna get thounds of thousands of funtions after jailbreak. Hope it hepls! Thanks!

...

http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20110316052303AA4xeaS

alimpije
04-08-2011, 21:14
Grupa iphoneislam iz Indije napravila je app. Ili bolje reći hack za normalno telefoniranje sa iPad-a 3G. Više na http://www.zdnet.com/blog/gadgetreviews/latest-hack-gives-ipad-3g-phone-call-texting-capabilities/25103

milos94.ristic
04-08-2011, 21:26
Izgleda da moze... Naplata razgovora i sms je valjda ista kao i na obicnom telefonu... ? Molim da mi jos neko potvrdi ovo, ako moze... Posto razmisljam da uzmem iPad 2 wifi + 3g 32gb... Unapred hvala... =)

djnykk
04-08-2011, 21:53
Uuu svaka chast na vestima. Bilo bi extra kada bi to proradilo! Btw, ja imam.Telenor mini sd karticu u ipad2 i ljudi mi rekoshe da je ta kartica samo za net i da se ne moze telefonirati preko nje cak i da je ubacim u iPhone. Videcemo kad izadje aplikacija.

selfcare
05-08-2011, 00:50
Ukoliko koristiš pri pejd internet paket, kartica već ima aktiviran voice i SMS kanal. Cene su sledeće: http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Internet/Telenor-Pripejd-Internet/

Ako je u pitanju post pejd Surfuj paket, pošalji mail na [email protected] u kom ćeš zatražiti aktivaciju Voice kanala na kartici. Aktivacija je besplatna. Opširnije: http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Internet/Telenor-Postpaid-Internet/Surfuj-tarifni-paketi/
;)

dux
05-09-2011, 12:32
Dobio sam na poklon ipad2 3G pa me interesuje koji bi mi prepaid internet preporucili posto mi je potreban samo za mail i surfovanje kad nemam wi-fi sto nije tako cesto?

djnykk
05-09-2011, 12:44
Ja sam uzeo micro-sd karticu za net od Telenora - radi odlicno gde god sam bio po Srbiji. Ti mozes da uzmes i mts, mislim da su nesto jeftiniji.

Sandi
05-09-2011, 13:12
Micro sd?? Wtf?

Zavisi da li zelis prepaid ili postpaid internet da koristis. Mts je jeftiniji ali nije bas najbolja pokrivenost 3g signalom pa ako se ne nalazis u Bg ili nekom vecem gradu bolja ti je varijanta telenor a sad imaju i dosta ponuda sa tim surf paketima.

dzenopoljac
05-09-2011, 13:26
Moja preporuka je Telenor. Za 790 din mesečno dobijaš net koji jako dobro radi, brzina je 4mbps, ne vezuješ se ugovorom...

nulled
07-09-2011, 09:17
Moja preporuka je Telenor, i samo Telenor, jer imaju najbolju i najnoviju mrežnu infrastrukturu, za razliku od Telekoma koji ne planira u skorije vreme ništa poboljšati......

Kad kažem Telenor mislim na kvalitet neta, tehničku podršku, i najvažnije, ne zovu te 50 puta kad imaš dug od 100 dinara da platiš, kao što to radi VIP (maggots)......ovo se odnosilo na račune za mobilne telefone.

douaner
07-09-2011, 19:19
Već dva meseca koristim VIP internet na iPad-u i prezadovoljan sam, i brzinom i pokrivenošću (išao malo po Vojvodini, južnoj Srbiji i Raški). A ovo je brzina koju imam kući (BG, Žel. St.), paket je onaj od 15 GB. 5568


Sent from my iPad using Tapatalk

NikolaSRB
07-09-2011, 19:38
Koliko ja znam Vip ima najnoviju 3g opremu,za razliku od drugadva operatera. Koristim vip,i zadovoljan sam kvalitetom i brzinom interneta. Svakako je bolji od mts,za telenor ne znam,u zivotu nisam koristio njihove usluge. Opredelio sam se za vip jer sam se dovoljno informisao o svemu. A to za 100 din,mi se nije desilo,jer uzimam paket koji ne prekoracujem,tj. ne mali paket vec koji ce ispuniti potrebe koriscenja telefona.


Poslato sa planete Zemlje