PDA

View Full Version : spring board puko i sta sad?



bearsstorm
09-05-2011, 15:19
ovako imam problem verovatno sam uradio neki backup telefona ili tako nesto ali dva do tri puta dnevno mi kod otvaranja aplikacajia otera telefon u safe mod i kaze da je spring board just crased i onda mi pojavi na ekranu ponudjeno ok,restart i cancel i kliknem restart koji on zavrsi bez gasenja telefona tacnije sve traje neke dve,tri sekunde...i nakon toga telefon radi normalno ima wi fi ima mrezu sve najnormalnije do sledeceg puta kada se opet sve ponavlja iznova i iznova...kako da resi ovaj probllem trenutno mi je 3g ipgone na 4.2.1 i na 6.15 kako da resim problem da uradim sve nanovo ali da nezakucam na pola puta posto tek onda neznam sta bi nego opet u radnju i da dam 15 e za ponovno dizanje iphona stoga vas molim da mi napisete sta sve treba da skinem od programa na pc i neki tutorijal kako to da uradim i onda da se prekrstim i pocne ...unapred hvala svima

bearsstorm
09-05-2011, 15:24
izvinjavam se greskom sam ovo stavio na 3gs deo foruma a radi se o 3g aparatu jos jednom sory drugari i cekam instrukcije sta i kako da uradim

zilexxx
09-05-2011, 16:01
meni sve to lici na nedostatak memorije prilikom otvaranja aplaikacija da telefon jedniostavno ne moze osloboditi dovoljno memorije da bi pokrenuo tu aplikaciju sto dovodi do crasha mogao bi skinuti remove background sa cydije pa pre nego ulazis u aplikaciju s njime pozatvarati sve aktivne aplikacije ili odes u sbs setting u procese poiskljucujes aplikacije u procesima i otvoris aplikaciju koju zelis!

dzenopoljac
09-05-2011, 16:22
Moje mišljenje je malo drugačije. Ne može remove background da reši ovaj problem, tj. može kratkoročno. Pre će biti da si nešto instalirao sa Cydie što pravi konflikt. Moraš da se prisetiš šta si poslednje instalirao pre nego što se pojavio problem, pa da to deinstaliraš.
Šta sve od tweakova sa Cydie imaš instalirano?

bearsstorm
09-05-2011, 16:23
hmmm zanimljivo samo kad bi bilo malo jasnije posto kad upalim cidiy on radi neki update skida neke podatke i bla bla i onda izbac ekran reloadin pa za njim prozor retutn to cidia...samo mi malo jasnije objasni gde sta da skinem i gde sta da ikljucim ili izkljucim hvala

dzenopoljac
09-05-2011, 16:24
Idi u Cydiu, pa Manage, pa Packages. Tu vidi šta si instalirao.

bearsstorm
09-05-2011, 16:25
hmm a poslednje sam instalirao neke glupave free games ali njih sam sklonio mada je sve pocelo kad sam u sidiji uradio ponudjeni update i video sam da remova red snow,yelov snov i jos sto sta e sad kad proba automatski proba da uradi tj da reloaduje nesto kad udjem u sidiju sve dobija greske i kreske...

dzenopoljac
09-05-2011, 16:27
Uh, mnogo mi konfuzno pišeš. Kako remove redsnow, yellowsnow? Ništa ne kapiram.

zilexxx
09-05-2011, 16:29
Pa greske inace dobija zbog neispravnih repo-a ali opet sam update cydije ne bi ti trebo nista uklonit nego samo updatovat vec instalirane tweakove i jesi uopste skinuo sbsettings proveri ti za svaki slucaj memoriju kad skines sbsettings ako ga vec nemas po tome sto si napiso vidim da nemas bas puno iskustva sa cydiom i da ne skidas nesto puno s nje !

bearsstorm
09-05-2011, 16:43
uh evo usao sam u cidiu i posle relodigovanja kaze sledece
-GPG error:http//yelosow.com//relese:the foloving signatures were invalid:NODATA 1,NO DATA2
-faild to fetch http//yelowsnow.com./packeges.bz2 sub-process/bin/zip2 returned an error code(2)
some index files failed to download.they have been ignored or oldones used instead

a u cidiji imam instalirano sledece:
-apt 0.7
-base structure
-big boss icon set
bourne-againshell
-bzip2
-core utilites
-cidia instaler
-dravin tools
-debian packager
-debiab utilites
-diff utilites
-diskdev-cmds
-essential
-find utilites
-gnu privacy gard
-grep
-gzip
-lzma utils
-pam apple
-pam modules
-profile directory
-saurics source
-sed
-shell-cmds
-system cmds
-tape archive
-ulkit tolls

eto tro mi se nalazi tu gde si rekao da proverim a iskustvo ne da nemam neko nego nemam nikakvo stoga helpppp

dzenopoljac
09-05-2011, 17:01
A možeš li da izbrišeš taj repo yelowsnow? Cydia-Manage-Sources, pa edit pa izbriši problematični repo.

bearsstorm
09-05-2011, 17:09
cek d aprobam...

bearsstorm
09-05-2011, 17:16
evo izbrisao sam yelowsno i usao u cidiu i posle onog refresing data nije izbacio gresku u cidiji jos samo da vidim dal ce opet da baca telefon u safe mod...

dzenopoljac
09-05-2011, 17:22
ajd da vidimo :vb_kez:

zilexxx
09-05-2011, 18:03
lol pa repo ti nema nikakve veze sa telefonom to je skladiste tj server za raznorazne tweakove ,ima veze samo sa cydijom ako je neka greska na serveru cydija ce ti izbaciti da server nije dostupan a ti kolko vidim sa cydije nisi ama skoro pa nista instaliro tako da ti taj problem no moze cydija praviti tj ne bi smela!Reko sam ti vec da treba da skines sbsettings sa cydije samo udji u cydiju ukucaj u search sbsettings i instaliraj,sve sto imas instalirano su strukturni fileovi od cydije koji dolaze sa jailbreakom telefona tako da ne bi trebalo imati veze sa crashovanjem telefona!

PS:A ovo sto sam ti reko za memoriju mozes lako istestirat samo otvori par Aplikacija pa ces videtzi da li je problem u memoriji!!!!

bearsstorm
09-05-2011, 21:25
ok ok evo intalira sad sbsettings pa da vidimo mada mislim da je do memorije jel se desi da pukne kad igram igricu a stigne mi poruka ili kad je ucitavanje cidie u toku a ja otvori itunes iili tako nesto slicno u glavnom kad probam da ga silujem sa komandama to se desi ...

zilexxx
09-05-2011, 21:45
Kad instaliras samo prevuci prstom gore preko sata i vidi kolko ima slobodne memorije Takodje udji u procese i samo stisni x- će da pozatvaras sve procese tako ti neće crashati springboard ako uradis to posla zatvaranja svake aplikacije,zato bi ti možda lakše bilo da skines i remove background tako da možeš sve background aplikacije zatvoriti jednim potezom