PDA

View Full Version : Kupovina Ipad 2 preko apple.com



alexbgd83
06-05-2011, 14:18
Zelim da kupim Ipad 2 preko apple.com-a i da ga "shippujem" na drugara koji zivi u Americi. Da li je moguce da odradim to iz srbije sa Visa Electron karticom Banke Intese.

Imam iTunes account (bez registrovane kreditne kartice) na United States (napravljen po uputstvu sa foruma). Da li treba da ga menjam na Hrvatsku ili da ostane tako? To pitam zbog stavke Billing Address. Ima li neko iskustva sa ovim stvarima?

Ovo mi je dosta hitno. Hvala unapred na odgovorima :vb_cheers: Izvinjavam se ako je ovo pitanje vec bilo na forumu

Boki
07-05-2011, 03:34
Pa sta te kosta da probas???
Ako vec hoces to da uradis, i ako si cvrsto resio, probaj, pa taman javi da li si uspeo.

Kapetan
07-05-2011, 04:15
Ja sam isto to probao samo sa CG karticom i nije mi uspjelo jer billing address mora da bude u USA.

shusha
07-05-2011, 10:52
Za Svajcarsku moze provereno a za USA ne znam ali trebalo bi da moze samo nemoj nigde da pises tvoju adresu u Srbiji nego tog drugara u Americi i biling i shiping!

alexbgd83
07-05-2011, 12:53
Hvala na odgovorima,verovatno cu odustati od ove varijante koja je prekomplikovana...icicu za 2 nedelje u Ljubljanu,ima ga tamo u Big Bangu i iStyle za 479 eur,pa cu uzeti sa Tax Free-om...

Boki
09-05-2011, 00:21
To ti je svakako bolja i sigurnija varijanta...

miskot
09-05-2011, 01:34
Bigbang nema ipad2 nego 1. bio sam 3.05.2011

alexbgd83
09-05-2011, 03:37
6.5.zvanicno stigo 2 u sloveniju i big bang

miskot
09-05-2011, 16:40
napisao sam kada sam ja bio nije ga bilo a koliko vidim i na site-u kazu da ga nemaju u prodaji http://www.bigbang.si/racunalnistvo/racunalniki/dlancniki
Mozda gresim ;) posto se odnosi na online prodaju a pogledao sam i u trgovinama u ljubljai i mariboru ga nemaju.
Sto se tice povrata ddv-a obrati paznju koliko traje taxfree (za slo je bilo 1godina pa 6 meseci pa su spominjali mesec dana) posto su nesto menjali oko toga a ako ga uzmes odmah na granici dobijes dosta manje (nazalost licno iskustvo)

Marko 5
09-05-2011, 19:00
Zelim da kupim Ipad 2 preko apple.com-a i da ga "shippujem" na drugara koji zivi u Americi. Da li je moguce da odradim to iz srbije sa Visa Electron karticom Banke Intese.

Imam iTunes account (bez registrovane kreditne kartice) na United States (napravljen po uputstvu sa foruma). Da li treba da ga menjam na Hrvatsku ili da ostane tako? To pitam zbog stavke Billing Address. Ima li neko iskustva sa ovim stvarima?

Ovo mi je dosta hitno. Hvala unapred na odgovorima :vb_cheers: Izvinjavam se ako je ovo pitanje vec bilo na forumu

Nema sanse ovo da izvedes,cak mora da bude ista adresa isporuke kao adresa vlasnika kartice.
Mnogo ti je bolja varijanta da uzmes u Sloveniji.