PDA

View Full Version : push gmail 064 mix net m profil



iNiko
02-05-2011, 12:04
ukljucen mi je edge a 3g drzim iskljucen zbog baterije i email mi ne stiye dok ne odradim send receive a push je ukljucen i notifications su ukljucene, mada u notifications nema email aplikaceije da se ukljuci. imam 3g ios 4.0.1. jednom mislim da je stigao email sa pushom ali odtad pokusavam da opet dobijem i nece. cak ni kada je ucitan u memoriju email opet nece, a koliko sam shgvatio push bi trebalod a dostavlja email poput sms a, bey ukljucene cele aplikacije.
ima li neko kome to radi na 064 i ima li neko jos neku ideju?
presao sam na taj novi profil zbog ovoga i sad me j... da izvinete...

pozdrav i hvala unapred

Niko

valdy
02-05-2011, 12:46
javi se korisniku priest77 za pomoc.On je doktor za to ;)

Demonix
02-05-2011, 12:50
Da li je telefon SIMFree?
Ako nije, imaš li original SIM karticu?

Push ne radi na telefonima na kojima je rađen jailbreak pre aktivacije. Rešenja za to su ti SAM (http://www.bingner.com/SAM.html) ili Push Doctor (http://www.redmondpie.com/fix-push-notifications-on-iphone-3.1.3-hacktivated-unlocked-9140492/).

seeque
02-05-2011, 13:01
Registruj gmail account preko microsoft exchange-a. Gmail jedino tako radi za Push.

chunga
24-07-2011, 18:55
Nemam push za gmail, vec samo fetch i manual. Kako mogu da aktiviram push za gmail? Hocu da me obavestava kada mi stigne mail a ne svaki put da moram da ga otvorim da bih video da li mi je nesto stiglo. Za yahoo mail imam u podesavanjima push, fetch i manual, dok za gmail samo fetch i manual.

Vaxter
24-07-2011, 19:37
Ili koristi Gmail preko Exchange servera, ili instaliraj Gooogle App, pa će te on obaveštavati za nove Gmailove.

chunga
24-07-2011, 19:43
A reci mi ako idem preko Exchange servera sta treba da kucam u server i domain?

I reci mi na koju si konkretno aplikaciju mislio da skinem? Jer ima bas dosta aplikacija vezano za Google.

Sandi
24-07-2011, 19:51
Ne razumem zasto ti ne radi ako ti je ukljucen push... Meni radi najnormalnije. Pokusaj u podesavanjima na samom gmail preko kompa nesto da izmenis jer nema smisla da ne funkcionise. Ja nigde nista menjao nisam samo podesio na tel i radi normalno. Ili probaj da obrises nalog sa tel pa ponovo da ga podesis iz pocetka.

Goxy86
24-07-2011, 19:56
Kada ides preko exchange, za server upisi m.google.com, a domain ostavi prazno...

chunga
24-07-2011, 20:01
Ne razumem zasto ti ne radi ako ti je ukljucen push... Meni radi najnormalnije. Pokusaj u podesavanjima na samom gmail preko kompa nesto da izmenis jer nema smisla da ne funkcionise. Ja nigde nista menjao nisam samo podesio na tel i radi normalno. Ili probaj da obrises nalog sa tel pa ponovo da ga podesis iz pocetka.

Push mi je ukljucen i radi za yahoo normalno. Ali u podesavanjima kada udjem u settings/mail/fetch new data/advanced i tu kad udjem u gmail imam samo fetch i manual, nemam i push kao za yahoo.

@Goxy86
Sad cu bas tako da uradim. Jel treba da mi bude ukljucen ili iskljucen SSL i za sta on sluzi?

Ne znam zbog cega nisu stavili push za gmail, a svi ostali imaju. Hoce li to uospte biti sredjeno?

Sandi
24-07-2011, 20:03
Ja sam ti vec napisao da ja imam push i on radi normalno.

Greska. Fetch je i namesten hourly da proverava.

chunga
24-07-2011, 20:06
Pa na koju foru si ga dobio i koji fw imas? Jel si dodatno nesto instalirao ili? Kod mene te opcije nema.

Vaxter
24-07-2011, 20:07
@Sandi
To najverovatnije nije push, već javlja usled vremenske provere.
Za gmail ne postoji push.
Za exchange:
http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=138740

Google search app:
http://itunes.apple.com/us/app/google-search/id284815942?mt%3D8&ved=0CBEQFjAC&usg=AFQjCNEjNOaP31-_2aAJp5mLOL4KLklt0A

priest77
24-07-2011, 20:12
Upravo tako, ako hocete push za gmail mora da ide preko exchange i mailovi ce vam stici trenutno kao SMS, za razliku od fetcha

chunga
24-07-2011, 20:16
Podesio sam preko Exchange servera i normalno mi sad radi push. :)

Recite mi samo jel treba da mi bude ukljucen Use SSL ili ne? I za sta on sluzi?

I koja je fora sa tim fetch ako se stavi na 15 ili 30 min? Jel on isto radi kao i push ili u cemu je razlika, za sta on sluzi?

Hvala vam na pomoci. :)

Vaxter
24-07-2011, 20:21
Fetch radi proveru maila na zadato vreme, i tako non-stop pravi protok na netu.
Push protokol radi tako što server zapamti jedinstvenu identifikaciju tvog fona, i na ip adresu, koja je vezana za nju, šalje obaveštenja kada ih ima, tako da ti se bandwidth manje troši.

SSL je kriptovanje konekcije i podataka, i dobro je da je uključen tamo gde ga server podržava.
Ne znam da li ga Gmail podržava.
Morao bih proverii.

Filipp
24-07-2011, 21:52
Meni ne radi ni za yahoo, upaljen mi je push i nece, kad sam upalio radilo je sa jednim mejlom i posle je prestalo, probao sam da restartujem tel, palim gasim push ali ne radi mi, ali push mi radi za sve ostale aplikacije... Ima neko ideju sta bi moglo da bude?

Filipp
24-07-2011, 23:08
Evo uspeo sam za google,ali yahoo ne radi nikako :/

priest77
24-07-2011, 23:31
Yahoo ne radi kako treba, ne znam zasto ali ponekad kasni i to je do njih jer gmail i hotmail koji idu preko exchange rade super. Yahoo dobija push preko default podesavanja ali ne radi bas kako treba.

@chunga
Evo ti podesavanja za hotmail koja si trazio, isto kao na gmail u zadnjem koraku nema potrebe da ukljucujes sinhronizaciju imenika i kalendara, ostavi samo mail na ON:
http://www.iphonehacks.com/2010/08/how-to-setup-hotmail-using-exchange-activesync-on-your-iphone-ipad-and-ipod-touch-for-push-email-calendar-contacts.html

Push nema neki bitan uticaj na bateriju (probajte i javite), a dobra je stvar sto isto trosi bez obzira da li imate jedan mail ili pet, + messengere online isto preko push-a.

chunga
25-07-2011, 10:27
Hvala ti @priest77 jos jednom na pomoci (zahvalio bih ti se na dugme thanks, ali ne mogu jer idem preko Tapatalk). :-)

A sto se tice yahoo i ja sam isto cuo od drugara da push kod njega zna da zeza.