PDA

View Full Version : iPod Touch 2G Jailbreak - dev team uspeo danas!



iphone-srbija
11-03-2009, 19:06
Dev Team je uspešno odradio full jailbreak za iPod Touch 2G !!!

Možda neki ne znaju ali Apple je ulozio mnogo da bi zaštitio iPod Touch od jailbreak-a! Sve do danas, to je i bilo nemoguće (ako izuzmemo budževinu koja se zove tethered jailbreak).

Uskoro možemo očekivati updateovane verizije PWNAGE Toola i QuickPWN-a koje će omogućiti jailbreak iPod Touch-a 2G!

BTW, po meni iPod Touch 2G je NEVEROVATAN UREĐAJ! Možda čak i bolji od iPhone-a :P (sad cu da zaradim kritike!)... U prevodu... ko hoce da ima fenomenalan gadget, a ne treba mu telefon, neka kupi iPod Touch 2G! Sve aplikacije rade mnogo bolje nego na iPhone-u jer je memorija mnogo manje opterećena.

Pittsburgh
11-03-2009, 22:16
Meni isklreno ovo njihovo objasnjenje kao potpunom laiku za jailbre4ak uopste nije jasno...U stvari vise mi strah ne da da uradim jailbreak... Moze li neko pojasnjenje kako se ovo radi...Malo da nas uputite u ova cuda...

iphone-srbija
12-03-2009, 01:58
polako, tek treba da izadje easy varijanta za jailbreak... sada ne savetujem da probate josh

Pittsburgh
12-03-2009, 02:36
Hvala...Imate li predstavu kada ce biti ta easy varijanta?

Pittsburgh
12-03-2009, 04:17
Samo jos jesno pitanje,pretpostavljam da nije problem...Video sam da kod Iphone-a ne sme da se upgrade-uje softwer na 2.2.1, jel postoji taj problem i kod Ipod touch-a?Na sajtu Dev team-a pise da radi i da ce raditi za bilo koji software.

zexx0r
12-03-2009, 05:13
Samo jos jesno pitanje,pretpostavljam da nije problem...Video sam da kod Iphone-a ne sme da se upgrade-uje softwer na 2.2.1, jel postoji taj problem i kod Ipod touch-a?Na sajtu Dev team-a pise da radi i da ce raditi za bilo koji software.


ne postoji.

da pojasnim... iPhone se razlikuje od iPod Touch-a po tome shto ima SIM karticu i mozhesh da zovesh sa njega.

iPhone samim tim jeste opremljen sa nechim shto se zove Baseband (Bejzbend).
Baseband se koristi pri komunikaciji sa mrezhnim tornjevima.

Glavni problem, zashto svi kazhu da se NE UPDATE PREKO ITUNES-a, jeste zato shto je telefon pravljen za Americhko trzhishte, gde oni ne moraju da otkljuchavaju telefon. Kako stigne update, oni ga samo odrade.

Jer smo mi ilegalci, mi moramo na te sitnice da pazimo, jer iPhone Dev-Team pravi programe koji su zavisni u neku ruku od verzije Basebanda.

Kod 2.2 firmware verzije, baseband verzija je 02.28.00 - iPhone Dev-Team je napravio unlock za to [yellowsn0w]
dok kod 2.2.1 firmware verzije, baseband verzija je 02.30.03 - koja onemogutjava softverski unlock.

Tako da, kratki odgovor: NE BRINI OKO VERZIJE FIRMWARE-a! :)
Samo sachekaj da izbace tool, i uzhivaj! :)

laki022
15-03-2009, 14:24
Dev Team je uspešno odradio full jailbreak za iPod Touch 2G !!!

Možda neki ne znaju ali Apple je ulozio mnogo da bi zaštitio iPod Touch od jailbreak-a! Sve do danas, to je i bilo nemoguće (ako izuzmemo budževinu koja se zove tethered jailbreak).

Uskoro možemo očekivati updateovane verizije PWNAGE Toola i QuickPWN-a koje će omogućiti jailbreak iPod Touch-a 2G!

BTW, po meni iPod Touch 2G je NEVEROVATAN UREĐAJ! Možda čak i bolji od iPhone-a :P (sad cu da zaradim kritike!)... U prevodu... ko hoce da ima fenomenalan gadget, a ne treba mu telefon, neka kupi iPod Touch 2G! Sve aplikacije rade mnogo bolje nego na iPhone-u jer je memorija mnogo manje opterećena.




Sve je to lepo , ali kako to da je tac bolji od iPhone ajde mi samo to objasni >:(.iPhone 3G 16 GB = 500 evra , iPod Touch 2G 32 GB = 350 evra.Osecam se jadno >:(

Satyr
15-03-2009, 14:53
da pojasnim... iPhone se razlikuje od iPod Touch-a po tome shto ima SIM karticu i mozhesh da zovesh sa njega.
mozes i preko iPoda 2G da zoves bez sim kartice i bez jailbreak-a
samo ti treba wifi i slusalice sa mikrofonom i besplatna aplikacija zvana fring

zexx0r
15-03-2009, 17:06
mozes i preko iPoda 2G da zoves bez sim kartice i bez jailbreak-a
samo ti treba wifi i slusalice sa mikrofonom i besplatna aplikacija zvana fring


ja ne filozofiram, nego kazhem prvobitnu svrhu uredjaja :)
naravno da mozhesh i bluetooth sada da imash - to nije bila prvobitno stanje iPhone 3G :)
kapirash? ;)

Satyr
15-03-2009, 18:26
nisam ni rekao da filozofiras, samo sam hteo da te dopunim :)

anuska1313
16-03-2009, 19:03
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=3212

Jel ovo ta laksa varijanta? Deluje ok ali vidim da niko nije isprobao... :)

Satyr
16-03-2009, 22:05
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=3212

Jel ovo ta laksa varijanta? Deluje ok ali vidim da niko nije isprobao... :)
to je suvise komplikovano
ovde imas najjednostavnije zasad, a i ja sam po tome uradio

http://www.youtube.com/watch?v=_cfTByM7pPg&feature=channel_page

anuska1313
17-03-2009, 14:45
Ja imam iPhone, a moj drug ima iPod Touch, pa hocu njemu da uradim jailbreak....Sacekacemo jos malo, ne volim ove snimke sa youtube-a....:-)

Satyr
17-03-2009, 18:49
Ja imam iPhone, a moj drug ima iPod Touch, pa hocu njemu da uradim jailbreak....Sacekacemo jos malo, ne volim ove snimke sa youtube-a....:-)
nemas potrebe da brines, ja sam po tom snimku uradio jailbreak

Pittsburgh
20-03-2009, 13:56
Cuo sam da ovaj LibUSB moze da zezne komp...Jel istina? MOze pomoc oko toga? Iskreno ne znam jos koliko cu dugo moci da cekam program od dev-team-a...Ipodtouch fans forum je napravio svoj nacin i deluje extremno jednostavno...Jedini problem je sto jos nemaju firmware 3.0 za njega

iphone-srbija
20-03-2009, 18:59
Cuo sam da ovaj LibUSB moze da zezne komp...Jel istina? MOze pomoc oko toga? Iskreno ne znam jos koliko cu dugo moci da cekam program od dev-team-a...Ipodtouch fans forum je napravio svoj nacin i deluje extremno jednostavno...Jedini problem je sto jos nemaju firmware 3.0 za njega


firmware 3.0 nije jos zvanicna verzija!!! ne treba je koristiti jer zeza :)

Satyr
20-03-2009, 21:11
Cuo sam da ovaj LibUSB moze da zezne komp...Jel istina? MOze pomoc oko toga? Iskreno ne znam jos koliko cu dugo moci da cekam program od dev-team-a...Ipodtouch fans forum je napravio svoj nacin i deluje extremno jednostavno...Jedini problem je sto jos nemaju firmware 3.0 za njega
moze da se pojavi BSOD prilikom restarta kompa, to mi se desava na Visti, a na XP-u sam bez problema instalirao taj program i uradio jailbreak
ako budes imao problem sa bsod samo prilikom otvaranja windowsa odaberes "last known good configuration" i posle ce sve biti ok

mikenzi
24-03-2009, 14:39
www.ipod2g.info (http://www.ipod2g.info)

Evo jos nekih novina...

Pittsburgh
02-04-2009, 12:25
Odradio sam odavno jailbreak preko Quikfreedom-a///Ono sto me zanima je sta da radim ako mi iTunes ponudi da update-ujem svoj softver ili sta da radim ukoliko mi je potreban iz nekih razloga restore sistema a hocu da ga vratim na jailbreak-ovan sistem...Jel potrebno sve ispocetka(preko quickFreedom-a) ili je dovoljno samo da ga restore-ujem preko iTunes-a sa custom firmware-om?

Rela
05-04-2009, 13:19
Jedno pitanje, skinuo sam ovaj Quikfreedom imam Windows 7 i kada instaliram LibUSB, da li trebam da instaliram ovaj koji je u folderu Files ili onaj u subfolderu Vista po upustvu koje je na YouTube-u?????
i jos jedno prvi put jailbreak-ujem iPod tako da ni ne znam sta posle da radim sa njim, ako moze neki link gde mogu da nadjem najvise igrica i programa da ih ubacujem posle....?
Hvala