PDA

View Full Version : Cyder, ali za Mac?



acasmc
30-04-2011, 17:29
ne znam da li je neko vec postavljao ovo pitanje, search mi bas i nije nesto pomogao. :(

naime, da li je moguce da ne postoji alternativa za Cyder na Mac-u? znaci zelim da browse-ujem i instaliram Cydia aplikacije sa Mac racunara. da li postoji neko "frendly" resenje, a da ne zahteva terminal, ili slicne MEGA hacking sposobnosti?

naravno treba da radi sa OS X 10.6.7 i iOS 4.X.X

hvala.

noname
01-05-2011, 14:35
Tražio sam ja pre nekoliko meseci i nisam našao bilo šta što liči na Cyder za Mac-a :(

Jedina moguća varijanta je da se u VM stavi neki windows i da se tamo instalira Cyder... Glupa je varijanta ali završava posao, ja sam to koristio jedno vreme jer sam dobio par nekih telefona koji su imali problem sa wifi-jem... Definitivno funkcioniše ali kažem ipak bi bilo mnogo bolja varijanta kada bi imalo nešto baš za Mac-a...

acasmc
01-05-2011, 14:54
pih! slepci! apple uredjaj a ima samo za windows. :(

koliko sam ja skapirao, ili VM, ili SSH to je to sto moze sa Mac-a.
ko zna, mozda ce Cydia za Mac da bude resenje. :)

noname
01-05-2011, 14:57
Totalno nelogično! Već nekoliko godina nema nikakve varijante, baš je neobično da neko to nije napravio do sada!

acasmc
01-05-2011, 15:01
pa ja pretpostavljam da ima neka zackoljica. realno ima toliko zaludnjakovica koji prave ULTRA glupe programe za Mac i iPhone, nerealno da se toga niko nije setio.
nista, cekamo. :(

noname
01-05-2011, 15:23
Malo sam čačkao po netu, pogledaj ovu aplikaciju:


http://f60s.com/cache/t/542109.aspx

Ja nisam uspeo da uradim ništa sa njom ali eto probaj, možda kod tebe proradi :)

acasmc
01-05-2011, 15:31
da, nasao sam bio ovo, ali sam ga preskocio zato sto je "prehistoric". :) :) :)

ali aj' da mu ga damo, mozda i proradi. ;)

noname
01-05-2011, 15:40
Ja sam isto išao tom logikom svojevremeno :)

Sad sam trenutno na Lionu i izbacuje mi neku grešku kada povežem iPhone... Probaću u toku dana na SL, sad trenutno radim onaj update za Developer Preview...

acasmc
01-05-2011, 15:51
hm? meni izbacivalo mobilesubstrate missing. pa sam dodao neke repo-e, ali i dalje isto. kada zakacim telefon, onda mi kaze required dependency "firmware" was not found. ne znam da li da probam ono sa DFU, da on kao nesto instalira. plasim ce moracu restore posle toga.

noname
01-05-2011, 15:59
Meni izbacuje "Can't verify firmware"... Ne bih baš sad da se cimam sa tim jer mi sada trenutno ne treba... A i prilično je bajat program, kao što ti reče, tako da je potencijalno rizičan :D