PDA

View Full Version : Problem sa Gevey karticom



jocika900
29-04-2011, 14:27
Dragi ljudi,
kupio sam Gevey karticu pre 2 nedelje u Beogradu gde je uspesno radila na mts mrezi. Kada sam se vratio u Austriju gde i zivim, pokusao sam ocekivajuci da ce raditi normalno jer sam od svih cuo (pisao direktno Gevey-u) da kartica normalno radi na svim mrezama sa austrijskom karticom ali posle istog procesa pokretanja kartice dobijem samo odgovor u gornjem levom uglu- NO SERVICE?
Da li iko ima ideju sta bi to moglo da bude i sta bi trebalo da radim?

Hvala puno i pozdrav

DzoniStulic
29-04-2011, 16:43
Na koliko si austrijskih kartica pokusao, jel si uzeo micro sim ili si sam seckao, daj malo informacija da bi ti neko pomogao.

jocika900
29-04-2011, 17:06
Na jednoj, iseckao mi je lik koji mi je prodao Gevey,iseckao mi je i mts i tu austrijsku karticu?
Hvala

skosan
29-04-2011, 18:49
90% je problem u toj sim kartici (austrija), chip na njoj je unisten secenjem. Ista situacija kao nasim telenor prepaid karticama novijeg datuma. Zameni je za micro sim i radice. :)

jocika900
29-04-2011, 21:55
Dragi Skosan,
Hvala na odgovoru.
Ne znam bas sta je micro sim.
-- Da li mozda hoces da kazes da samo odem u austrijski "tele-ring" (moj operater) i trazim novu sim standard karticu , PA TRAZIM U AUSTRIJI NEKO PONOVO DA JE ISECE KAKO TREBA ?
-- Ili da od njih ( "tele-ring") trazim tu spec micro-sim karticu ?
Izvini na pitanjima,ali zaista nemam kome da se obratim .
Molim za odgovor.
Najlepse hvala na svemu.

Sandi
29-04-2011, 22:04
Mozes da uzmes micro sim kod operatera najnormalnije ili da ti daju obicnu pa da je seces. U Nemackoj traze 30e za mikro sim tako da je isplativije uzeti obicnu i iseci.


Sent from my iPhone4 SIMFREE using Tapatalk

jocika900
29-04-2011, 22:39
najlepse hvala !
znaci , uzmem od operatera micro sim , ali to je za iphone kad je bez geveja, jel tako , i onda je jos malo secnem da bi leglo u Gevey ?
Hvala.

Sandi
29-04-2011, 22:46
Tako je!:) Samo ti ponovo kazem da ne bi bacao pare ako budu hteli da ti naplate mnogo mikro sim onda uzmi obicnu pa iseci.


Sent from my iPhone4 SIMFREE using Tapatalk

skosan
30-04-2011, 12:03
Pazi, opet ako uzmes obicnu karticu, i seces se, moze da se desi da opet nece raditi, tako da uzmi micro sim.
Ovde u Srbiji, ja sam imao problema sa Telenor karticom, velikom SIM. Isekao sam se, da bude MicroSim, i posle toga nije htela da radi. U pitanju je bio problem sto je kartica starije generacije (2006.g. tako nesto) i jednostavno kad sam je secnuo sa cutter-om nije htela vise da radi nikako, i u iPhoneu kao MicroSim, ni u redvnom telefonu uz adapter za veliki Sim.

tako da, uzmi ti lepo MicroSim, i nemoj da se zezas :)

Fisherman
30-04-2011, 12:15
Pre izvesnog vremena sam u Ishopu u Beogradu uzeo gevey sim. Momci su isekli deset godina staru Telenor/Mobtel karticu, malo zaturpijali, ubacio u sim tray, odradio postupak aktivacije i iz prve se aktivirao telefon. Od tada nije bilo nikakvih problema u koriscenju. Nadam se da ih nece ni biti.
Koliko vidim, sve je od slucaja do slucaja.

skosan
30-04-2011, 12:25
sve zavisi kakav je cip na velikoj SIM kartici....na novijim karticama je cip manjih dimenzija, dok kod starih ide bukvalno od ivice do ivice (govorim bas o telenor kartici, na mobtel-ovoj mi je manji cip), tako da kad se cutterom odradi, secne se i dobar deo chipa i onda baj baj :)

elem, i to sto kazes, zavisi od slucaj do slucaja, najbitnije u celoj prici je da gevey je ispravan, ostalo ce se lako srediti :)