PDA

View Full Version : Cudan problem sa mikrofonom



woffer
29-04-2011, 02:35
Danas san prijmjetio jedan cudan problem! Mikrofon mi radi odlicno osin kada poziv stavin na speakerphone il na zvucnik, tada me niko nemoze cut! To mi se dogada na Facetime-u jer facetime je automatski na speakerphonu (zvucnik) i onda me niko sa druge strane nemoze cut! Kad je obicni poziv sve je normalno dok ne stavin na zvucnik! Kad sniman sa kameron u snimcii se necuju zvukovi sa strane il bilo koji zvukovi, al ima nesto zanimljivo kad ukljucin diktafon i krenen snimat samo zvuk onda je sve ok!

Sve je to malo cudno, ocito je da mi mikrofon nije pokvaren jer inace nebi nikako radio, al nije mi jasno zasto neradi kad se pribaci na zvucnik, il kad je FT, il sniman kameron! Onda jednostavno ne vata zvuk!

Ako ima iko rijesenje neka kaze, ako ne provat cu sa restorom, mislin da bi to moglo rijesit problem al to mi je zadnje sta cu napravit! :)

iLove
16-09-2013, 06:47
Ajde da se nadovezem na ovaj topic...

Dakle;
iPh. 4S, OS 6.1.2 JB

1. Kada razgovor stavim na speakerphone sugovornik me ne cuje
2. Kada snimam video zapis nema zvuka

Medjutim, kada ukopcam slusalice sve radi najnormalnije.

Jos da napomenem ako ima kakve veze, nedugo mi je telefon bio na popravku power tipke koja je otkazala poslusnost.

Zna li netko u cemu je problem i kako ga eventualno rijesiti bez servisa?


iPh4S

strasilo85
16-09-2013, 07:44
Mislim da ti je tu problem do mikrofona, jer kada ti stavis slusalice u telefon onda ti se aktivira mikrofon iz slusalica a ne iz telefona. Naravno kao i uvek prvo bi trebao pokusati hard reset, pa restore pre svakog servisa.
Da napomenem posto ti je dosao iz servisa i bice da on nesto tu nije dobro uradio, idi pa reklamiraj popravku.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m/)

iLove
16-09-2013, 10:20
Ma i ja mislim da su nesto sje***i kad je bio na popravku, vec sam ih zvao i rekli su da donesem da vide jer prije toga mi je sve radilo 100% ok. Sad oni nesto spominju da je to drugi flat, da nema veze sa ovim sto su radili itd. Nista, prvo cu pricekati 18. pa se sa novim OS-om mozda stvar promijeni...

EDIT;
Zeznuli su kada su mi popravljali power tipku ili je tvornicka greska flat kabla.
Uglavnom cekam da mi stigne novi u garanciji.
Mikrofon i Power su na istom flat-u... ;)