PDA

View Full Version : Pitanja za pocetnika, zajebao se Iphone 3g 8GB



Excalibur
27-04-2011, 18:52
Posto mi je telefon poludeo od kako sam ubacio jedan fajl i krenuo da ga brisem, vise nije mogao da se vrati da radi. Cak u tom trenutku brisanja, jednostavno su nestale njegove ikonice/funkcije. Pa sam morao da uradim restore preko ITunes-a. Sada naravno izbacuje mi different SIM na Itunesu, a na fonu mi izbacuje emergency call. Gledao sam ovde neke savete, gledao po netu, ali nikako ne mogu da ga razbijem. Zato vas molim da mi pomognete do detalja kako da ga unlockujem i jailbreakujem.

Hvala.

priest77
27-04-2011, 20:48
Zasto si uradio restore i nisi se prvo raspitao sta treba da radis.
Ako ti telefon nije fabricki simfree, to znaci da si ga zakljucao.
Ako si ga zakljucao jedino sto ti ostaje da izaberes jedno od ovih resenja:

1) da sacekas unlock (ko zna kada ce se pojaviti, ali ne verujem da ce uskoro)
2) da podignes baseband na 6.1.5 koji moze da se otkljuca sa ultrasn0w ali koji ce ti doneti probleme jer 99% da ti GPS nece vise raditi, a neki imaju i drugih problema
3) najbolja varijanta je da se raspitas da li je moguce da spustis BB na neki koji moze da se otkljuca, ja sam procitao da kod nekih 3G modela to je moguce, ali neka ti odgovori neko ko zna vise o tome.
4) Raspitaj se iz koje zemlje ti je telefon i vidi da li je moguce da ga zvanicno otkljucas, to ce naravno da kosta
5) odnesi ga u iSrbija servisu pa da vide oni sta mogu.

Excalibur
27-04-2011, 21:28
Kontakirao sam Iphone Srbiju, pa da vidim sta ce mi odgovoriti. Ali dotle primam sve predloge sa vase strane. Da vidim da li cu moci da raskantamo ovo sranje. :)

Excalibur
28-04-2011, 10:30
Uspeo sam nocas da ga povratim u zivot...mamu mu...... :)
Ali proces je bio ubi boze komplikovan. Pokusavao sam sve i svasta, svaki moguci tool. Cak i Redsnow, koji sam koristio na pocetku, nije hteo da odradi svoj proces do kraja na telefonu. Onaj deo kada radi Linux/Unix "ucitavanje".

Jedino kako sam uspeo je tako sto sam odradio Wintersnow na custom(onaj "basic mod"), preko ITunesa odradio restore istog firmwarea(Wintersnow), a za baseband sam uspeo preko Redsnow-a, tako sto sam samo stiklirao IPad baseband. Ostatak znate sami za carrier hack.

Excalibur
28-04-2011, 12:54
E sad jos moram da resim bateriju, jer se brzo trosi.