PDA

View Full Version : Kako napraviti igricu?



iLLeGaLe
26-04-2011, 15:22
Kako napraviti igricu za iPhone? Koji su sve programi potrebni za to?

Pravim mape za CS 1.6 (profesionalna izrada), pa bi zeleo i to da znam :)

CJay
26-04-2011, 15:23
Treba ti iOS development kit i treba da imas developer licencu kod Apple-a koja se placa 99$. Radi se u Objective C-u i xCode-u...

Lazar
26-04-2011, 15:29
ne znam kako se prave mape za cs ali mislim da nemaju veze sa izradom igrice... mape se ocigledno prave u programu slicnom 3ds max ili maya ili nesto slicno tome... za pravljenje igrice potrebno je poznavanje programskih jezika kao objectiv c...

CJay
26-04-2011, 16:10
Lazar je u pravu. Mape za CS nemaju skoro nikakvih dodirnih tacaka sa aplikacijama, u totalno drugacijem okruzenju se rade...ali ako skupis hrabrosti, valja pokusati :) Imas vec temu Ideje za iPhone development, pa mozda mozes tamo malo da se ukljucis, da doprineses :) Ja sam se nedavno bacio na C#, za pocetak :) i za sad mi ok ide, ali jos nisam ni blizu pravljenja nekog svog projekta. Kad ovo skontam, koliko-toliko, bacam se na Objective C, pa da vidimo sta se tu moze, mozda se u nekoj buducnosti (ne skorijoj :) ) i udruzimo :)

1024
26-04-2011, 18:49
Tema premestena u odgovarajucu sekciju.



Kako napraviti igricu za iPhone?
Naucis da programiras, naucis Objective C, naucis iPhone programiranje.
Tim redom.

elefteros
27-04-2011, 23:13
Može da se preuzme Xcode3 besplatno, pa da se na njemu vežba.

ymburger
14-12-2011, 13:58
Potreban je samo Xcode (i naravno Mac) i poznavanje programskog jezika Objective-C ili C++. Developer licenca ti je potrebna samo u slucaju da zelis svoju igricu da distribuiras preko Apple AppStore. Inace imas odlican iPhone/iPad simulator integrisan sa Xcode, tako da rezultat programiranja mozes videti na Mac-u bez developer licence. Ali u slucaju da hoces da testiras igricu na iDevice-u potrebna ti je licenca. Naravno ima metoda pomocu koje se moze izvrsiti testiranje bez licence.