PDA

View Full Version : Informacija za iPad 2 iz Beca i neka pitanja



filipfica95
23-04-2011, 18:04
Kupio sam juce iPad 2 wifi 16gb beli u Becu . Gledao sam u 2 po meni najbolje prodavnice i nasao. Ja sam moj kupio u niedermayer . Cene su kao i na apple.at , dakle za moj 16gb wifi sam dao 480 evra . Takodje ga imaju i u saturnu ali mora da se naruci , das 120 evra i cekas oko 2 nedelje kako oni kazu . Ono sto je dobro u niedermayer ih imaju odma , dakle odma mozete da uzmete. Verzija softwarea je na mom 4.3.1 kao i u drugim prodavnicama gde su izlozeni i mogu da se probaju . Sto se tice dodatne opreme saturn je ima ubedljivo najvise . Imaju sve zivo i za ipod , iphone i ipad i to za sve generacije uredjaja sam vidjao , takodje i za ipad 2 bas dosta izbora , jos uvek razmisljam da li da kupim onaj smart case ili neki drugi koji ga malo vise stiti . Nadam se da nije problem sto sam naveo imena prodavnica nemam nameru da ih reklamiram samo da pomognem ljudima koji mozda svrate do beca da znaju gde da traze .
E sad imam i nekoliko pitanja ...
1. Kako mogu da konektujem ipad na internet , imam lap top na kom je windows 7 i usb internet nekog operatera . Jel mogu nekako da napravim wlan ili preko usb kabla ?
2. Nisam do sada imao ipad i ne znam gde u opcijama da nadjem da kada ga prikljucim na usb da krene da se puni ? Pise mi u gornjem desnom uglu not charging .
3. Stvarno bih voleo da ima resenja za pitanje broj jedan :)
4. Jailbreak za iPad 2 jel najavljen ? Znam da neki ljudi postavljaju novosti koje hakeri postavljaju na twiter pa reko da ako ima neka nova informacija da neko napise . Aplikacije cu lako da kupim kad dodjem u srbiju , video sam video na kome neko sa ovog foruma lepo objasnio kako da se otvori nalog sa karticom .
Hvala unapred na odgovorima :yes: !

dugixy1
23-04-2011, 19:48
Odgovoricu ti na broj 2 pitanje,kolko vidim kod sebe preko usba ga nemozes puniti, iskljucivo preko struje, ni meni ne radi kao na iphonu preko kompa.

Prvo pitanje mozda pomognem posto nemas ruter vec usb internet

Upisi u google windows hotspot pa pogledaj rezultate, meni vec na prvoj str daje neki beta program za windows 7 hotspot i virtualni ruter, to skini i podesi, dalje nisam ni gledao a mozda postoje i bolje rjesenja, makar milim da bi ti i ovo prvo trebalo raditi.

Pozz i sretno;)

Gledam str od firme gdje si kupio i na str ne vidim ipad u prodaji,gledao sam zbog smart covera ali ni njega nevidim, mozda nemaju sve na str.?

Edit

Za jaibreak jos nista, vjeruj mnogi cekaju al jos nema ni naznaka, one koje su bile odavno su proslo, drugim rjecima nije izaslo kad se nagadalo da bi trebalo.

filipfica95
23-04-2011, 19:57
Ne znam zasto na sajtu nisu postavili sve modele , samo ovaj koji ja imam je postavljen evo ga http://www.niedermeyer.at/apple-ipad-2-wi-fi-16-gb-white.html , ja sam bio tamo , pitao ih za ipad , oni mi pokazu listu sa kombinacijama 3g , wifi , crni , beli i ja izaberem ovaj , kaze sacekajte minut , on ga donese iz neke ostave zamoli me da popunim grad i ulicu u srbiji na racunaru objasni mi nesto sto se tice garancije da mogu da je produzim ako hocu i to je to , za 5 minuta sam dobio ipad :) .

dugixy1
23-04-2011, 20:10
Sory onda se ja nisam dobro snasao posto ne razumijem Njemacki.
Neznam dali zivis u Austriji ako da onda nema veze ako ne Posto sam razumio da si iz Srbije i ako ti se pokvari jel ga moras slati u Austriju ili ti garancija vrjedi bilo gdje u svjetu?

Pitam jer je moj kupljen u Americi i ne na moje ime, pa se nadam da ga u slucaju kvara mogu u bilo kojem apple ducanu servisirati putem garancije?

Ili ako netko drugi zna vise o garancijama na proizvode kupljene u stranim zemljama sto se tice Appla?

Pozz

Edit

Neznam dali imas iphone,ja imam i ja sam si na njemu napravio hotspot i spajam se ipadom i radi zbilja pristojno.
Ja imam iphone 3 gs a na iphone 4 kolko znam dolazi sluzbeno pod settings da mozes uraditi hot spot.

ardzuna
23-04-2011, 21:48
E sad imam i nekoliko pitanja ...
1. Kako mogu da konektujem ipad na internet , imam lap top na kom je windows 7 i usb internet nekog operatera . Jel mogu nekako da napravim wlan ili preko usb kabla ?




Mozes da napravis wireless ad hoc mrezu na laptopu i onda preko nje da korstis internet na iPad-u. Ovde imas detaljnije uputstvo:


http://windows7forums.com/windows-7-networking/1037-ad-hoc-internet-connection-sharing.html

djoni1980
23-04-2011, 21:56
2. Nisam do sada imao ipad i ne znam gde u opcijama da nadjem da kada ga prikljucim na usb da krene da se puni ? Pise mi u gornjem desnom uglu not charging .
koliko znam ipad se puni i ovako kad ga uključiš na usb, iako prikazuje da se ne puni, ali jako sporo.
Elem, rešenje za punjenje preko usb-a je jedno parče softvera poznato među starim srbima kao Asus AI charger: http://event.asus.com/mb/2010/ai_charger/
Instaliraš ovo govance, i ono prepozna kad uključiš ipad, pojača napon i ipad se puni :)
imaj u vidu da treba dosta vremena dok se ipad napuni (al se zato sporo i prazni ;) )

filipfica95
23-04-2011, 22:49
Hvala svima na pomoci ali probao sam nekoliko programa te vrste i na svakom mi izbaci poruku windows could not set ... itd.
dugixy1 ja sam iz srbije i zivim tamo ali dolazim cesto u bec kod rodbine evo kao sad na raspust . Sto se tice garancije rekli su mi da mogu u bilo kojoj niedermayer prodavnici da upotrebim garanciju . Nisam siguran za tvoj ipad , ja mislim da mozes da upotrebis garanciju u bilo kod apple storu .
EDIT: Jel moze neko da promeni naziv teme da ne bude Informacija za ipad 2 u beca , nego iz Beca . Greska u pisanju :)

dugixy1
24-04-2011, 01:11
koliko znam ipad se puni i ovako kad ga uključiš na usb, iako prikazuje da se ne puni, ali jako sporo.
Elem, rešenje za punjenje preko usb-a je jedno parče softvera poznato među starim srbima kao Asus AI charger: http://event.asus.com/mb/2010/ai_charger/
Instaliraš ovo govance, i ono prepozna kad uključiš ipad, pojača napon i ipad se puni :)
imaj u vidu da treba dosta vremena dok se ipad napuni (al se zato sporo i prazni ;) )


hvala na ovome,nisam znao,makar već dugo imam od asusa matične.
tko zna ako pojača napon na usb-u možda mi pojača napon i na wireles stiku pa bude jači domet,ja imam par komada jedan od njih je alfa usb stik poznata da lovi na velike daljine,kao jedan od razloga navodi se što je pojačan napon od usb stika,možda mu i ovo još pomogne, naravno to je sad teoretski,idem da skinem i probam.

hvala još jednom:wave:

djalf
24-04-2011, 11:21
Mislim da to pojacavanje daje samo prioritet USB portu, ne moze da program da pojaca nesto sto ima svoju specifikaciju - 5V, 500mA.

bluemax
24-04-2011, 21:16
Ili se usb port uredjaju predstavi drugacije, kao da je u pitanju high-power port ili tako nesto, pa uredjaj "pristane" da se puni...

Btw, nesto mi se cini da mi je ovaj Asusov tool znacajno usporio komunikaciju sa usb uredjajima...