PDA

View Full Version : iOs 4.2.1. wifi problem



doktor22
22-04-2011, 16:24
Iako je max serbia opisao moguce rjesenje problema, meni od toga nista nije uspjelo ali sam primjetio da mi pronade wlan mrezu samo ako sam odmah pored rutera cim se odaljim odmah mi nestane signal. Ima li tko ideju kako to fix??

Wonderkid
22-04-2011, 20:01
Jel ti se to desilo kad si menjao ios ili ? Posto vidim da si naglasaio,pa reko mozda dok si ga menjao ti se to desilo..

doktor22
22-04-2011, 21:55
nasao sam da se to javilo jako velikom broju ljudi kontaktirali su apple i ako su telefoni bili pod garancijom dobili su nove tako je bilo i sa tmobile. prilikom instaliranja iOS wlan taj cip pregori. tako da, hardverski problem

vladastosic
23-04-2011, 06:00
Nije tacno. Cip ne moze da pregori prilikom instaliranja iOS-a, to je nemoguce.
To se desilo iskljucivo ljudima koji imaju jailbreakovane uredjaje.
U drugom slucaju se radi o pucanju stampane ploce i zato dolazi do problema.
U tvom slucaju je problem nekvalitetan ruter i interferencija signala, nabavi kvalitetan ruter i neces imati nikakvih problema - http://www.apple.com/wifi/

doktor22
23-04-2011, 08:39
kako ti mozes reci da mi je nekvalitetan ruter kad mi se na njega spaja 10tak uredaja sto pc sto telefona?!

taj 3g nije moj telefon vec od frenda i on sam mi je rekao da signal hvata samo kad je kod izvora signala blizu rutera.(testirao je to na desetak rutera) ja sam nasao na apple disc. i na jednom forumu da su ljudi nosili na servis i da im je to receno, mozda i nije pregorila radi iOs ali nebitno (hardverski je 100%) ali nije do mog rutera.

testirali smo preko pda net. ja sam tether net. odaljio sam svoj ip4 i on nije isto vidio signal a kad sam stavio telefon odmah pored njegovog signal je bio vildljiv.