PDA

View Full Version : iTunes Drzava



hifi
21-04-2011, 17:08
Ciao

Prvi put sam na forumu,pa molim za malu pomoc. Naime,kako mogu da promenim drzavu sa Croatia na USA,kod registracije sam pogresio pa sada nemogu da instaliram nista sa app store US. Hvala !!!!!

hifi
21-04-2011, 17:39
uspeo sam.....novi nalog i to je to !

Leo
02-06-2011, 00:32
moze li bez novog naloga?

hifi
02-06-2011, 18:01
moze li bez novog naloga?
Ja mislim da nemoze.

Rakic90
02-06-2011, 18:36
Mozda moze, probaj da editujes

dado
02-06-2011, 23:52
Ne vjerujem da može da se edituje acc...

miskot
03-06-2011, 00:47
Pa glupo je da ne moze - sta npr selim se iz srbije, preko hrvatske u us

Sandi
03-06-2011, 01:00
Moze da se edituje acc, ja sam imao us fals i prebacio na validnu adresu u Nemackoj. Problem je kad promenite zemlju dobijete na tom jeziku ceo appstore.

Sa telefona ides na appstore pa spustis skroz dole gde pise mail na kojem si prijavljen i tapnes na njega i izmenis sve sto treba.

RIsbO
10-06-2011, 15:47
Da, ali ako si napravio nalog bez CC nastaje zajeb kada menjas drzavu jer zatrazi informacije o CC... :/

Da li mogu da imam neki problem ako koristim 2 naloga? tipa sa itunes-om itd?? jedan sam napravio tu u Wien-i kada sam aktivirao telefon bez kreditne, ali posto sam slab sa nemackim jezikom napravio sam i USA nalog isto bez kreditne..

Sandi
11-06-2011, 00:28
Itunes je program na koji se logujes tako da nema veze koliko imas acc. Aj mi reci sta ti je to CC o kom pricas?

Darko_BG
11-06-2011, 12:28
CC je Credit Card :)

Sandi
11-06-2011, 12:36
Pa meni nije trazio kad sam menjao acc podatke o credit card...

RIsbO
11-06-2011, 13:38
Kontao sam ako skidam aplikacije sa jednog i sa drugog acc-a pa da se po*ebu nesto.. ali okej, kontam da nece.

Meni trazi jbg... (:

terzija
25-06-2011, 18:32
mora li na itunesu biti država us ako hoćeš da skidaš,i ako je iphone jailbrakovan

Sandi
25-06-2011, 22:13
Ne mora. Moze bilo koja ali adresa mora biti validna.

vladastosic
04-07-2011, 00:30
Kada se menja country store uvek se mora upisati broj kreditne kartice, samim tim ne moze se preci is US store-a u Hrvatski. A i kad se predje nema vise update-a dok se ponovo ne vratis na US Store, li da bi se vratio opet ti treba validna kreditna kartica iz amerike.
Ovo se dodatno komplikuje za nas jer ce se pojaviti i Srpski store jednoga dana. Samim tim komplikaciji nikad kraja. A aplikacije se i u icloud-u ponasaju tako da su podeljene po drzavama (mada za ovo bi bilo lepo da neko potvrdi?). Sve u svemu kad se sve sabere najbolje je kupiti itunes gift card i tako placati aplikacije u US store-u. Sve ostalo komplikuje situaciju.
Nadam se da ce ovo uskoro biti reseno od strane muzickih i filmskih kuca jer one prave glavni problem pa se to odrazava i na app store.

Sandi
04-07-2011, 00:34
Kad menja se appstore na kom nisi imao podatke kartice nece traziti da unosis bilo sta. Prihvatice bez problema. A sto se update tice ja trenutno koristim dva acc i nudi update za apps sa bilo kog acc samo kad pokrenes update moras uneti pass za acc sa kog je skinuta app.

Edit:

Jedan acc je hrvatski a drugi nemacki. Da ne mislis da je isti store a razliciti acc.

vladastosic
04-07-2011, 00:37
To je netacno, upravo sam testirao jedan novi itunes account i kada hocu da promenim u hrvatski store trazi mi karticu. E sada ne znam da li bi mi trazio kada bi ponovo menjao u US store.

Objasni mi kako si uspeo da menjas store na jednom accountu, a da ti ne trazi karticu?

P.S. Naravno da opcija koriscenja dva account-a ne dolazi u obzir, previse je komplikovano. A takodje i opcija promene store-a je previse komplikovana, da menjas svaki put store da bi updatovao aplikacije, glupost. Izgleda da je jedini izbor US country store.

Sandi
04-07-2011, 00:44
Moj komp je autorizovan za dva store jedan nemacki koji je bio us!, a drugi od starta hrvatski. Update radim direktno na tel bez itunes i objasnio sam ti kako to funkcionise. A ovaj nemacki sam prebacio sa us isto direktno na tel bez ikakvih problema i trazenja podataka za karticu.

Da te pitam nesto: Da li ti znas uopste da napravis itunes nalog bez kartice?

vladastosic
04-07-2011, 16:24
Znam da napravim nalog bez kartice, ali ne mogu da promenim store iz americkog u hrvatski na istom accountu bez kreditne kartice, i to mi nije jasno kako si uradio.

Sandi
04-07-2011, 19:44
Imao sam us store na acc napravljen bez kartice, lepo sam prebacio na nemacki i ostavio obelezeno no credit card... Ne razumem zasto kod tebe nece...

Bojan011
06-07-2011, 20:29
Moze da se edituje! Ja sam prvobitno imao srpsku karticu na cro app storeu. Posle sam se prebacio uz moju Payoneer karticu na USA store, dok im nisam ostao duzan i onda mi nisu dozvolili vise da se logujem sa te kartice.

Na kraju sam uzeo USA karticu od devojke i zakacio je na nalog da se ne bih vise smarao, mada cu probati da ponovim sa payoneerom.

VincentLaMarca
11-07-2011, 13:26
Kako da prijavim CC iz crne gore ili srbije kad tamo uopste nisu ponudjene te drzave?

.stefan
11-07-2011, 16:26
Obrati paznju na ovu temu,bila je na vrhu iTunes tutorijala:

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=15087