PDA

View Full Version : iPad2 iz Kanade - Rogers?



djnykk
20-04-2011, 13:06
Pozz momci

Propade mi mogucnost donosenja iPad2 do 2. maja u Srbiju... Covek moze da naruci ali se ceka 2-3 nedelje, i nece mu stici do momenta polaska za Srbiju [tamo je cena AT&T-a 829USD - WiFi + 3G/64gb].

E sad, posto se ne moze pogoditi vreme dolaska narucenog ipad-a, idemo dalje.

Sada mi moze doneti iPad2 iz Kanade burazer koji dolazi ovamo pocetkom juna [znaci ima vremena da stigne na njegovu adresu u Torontu]. Ovo je adresa za narucivanje:

http://store.apple.com/ca/browse/home/shop_ipad/family/ipad/select?mco=MjE2MjYyNzA

iPad with Wi-Fi + 3G
Connects to the Internet via Wi-Fi and over 3G cellular networks while you’re on the go.

i nije AT&T [koji kazu da je otkljucan ovde?] vec je Rogers.

Veoma bitna stvar:

Sta bi se desilo kada bi on stigao ovde. Da li bi radio WiFi? A + da li bi radio npr 3G kartica od npr Telenora ili Telekoma Srbija?

Ili ima josh fora i fazona za koje ja ne znam?

Sve naj.
n.

petar90
20-04-2011, 13:14
Wifi ce ti raditi svuda, to je neminovno. Jedino nisam upucen oko tog "zakljucavanja" ipada. Ako sam dobro razumeo, ni jedan ipad 2 nije zakljucan (ne samo sa at&t).

djnykk
20-04-2011, 13:31
Pa to i ja ne znam. Da li je zakljucan u smislu da moze samo Canadska kartica da se ubaci za 3G ili mozhe bilo koja 2. kartica... Valjda sam dobro razumeo?

igne
20-04-2011, 13:34
Svi iPad su otkljucani tako da oko toga nemoj da se brines :)

Donsi odakle god hoces i sve ce raditi i na nasim mrezama ;)

djnykk
20-04-2011, 13:35
Ah da, dobio sam email od drugara, evo sta je rekao o "zakljucanosti" i u kom je to smislu:

"pazi trebali bi svi ipad-i da su otkljucani ali je bitno da ti device bude GSM a ne CDMA ... zato ti rekoh da uzmes AT&T jer je on GSM za razliku od Verizon koji je CDMA (koji ne radi u evropi) ... mislim da bi u Kanadi trebali svi da su GSM ali ne garantujem ... proveri na apple store-u ali koliko vidim na ovom linku sto si mi poslao pise UMTS/HSDPA/HSUPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz) sto je GSM Dual Band ... a on je podrzan u evropi ..."

Eto :) Sad mi je mnogo jasnije.

Boki
23-04-2011, 01:34
To znaci da iz Amerike treba uzimati AT&T verziju a NIKAKO Verizon?

valdy
23-04-2011, 01:46
upravo tako :)