PDA

View Full Version : pomoć početniku



john_rambo
19-04-2011, 14:14
pozdrav iz splita ;)
Ovako, uzea sam prije par dana iphone 3g, 8gb, polovan, radi ok, sve ludilo.
ali eto, kako vidim, verzija je 3.1.2, a govore da bolje radi na 4.1, isto tako znam da sam neke programe sa cydie iša skidat, ili igrice, ne sićam se više, pa da ne mogu na ovu verziju. firmwire(valjda je to taj baseband) je 05.11.07.
mob je otključan, i radi na sve mreže, imam cydiu, i valjda nekakav springboard, nisam siguran u to, vidim respring, ako išta znači.
Uglavnom, ne razumim se ništa oko ovoga, šta, kako, da li update i ne, mogu li šta zahebat, :brickwall: (a imam talenat za to :vb_kez:), i slično...
pa ako može koji savjet, kako ubrzat, da ili ne update, ako da molio bih linkove, jer vidim na forumu da su neki zaključali trajno svoje...

Hvala svima!

Wonderkid
19-04-2011, 14:54
Ako se prvi put susreces sa iphonom i ako nisi imalo "strucan" ne preporucujem ti da sam prelazis na 4.1 ;) A sto se tice dal da prelazis,pa misljenja su ti vrlo podeljena.. Neki kazu da im 4.1 radi ok,dok drugi govore da nema svrhe da je spor,i da jednostavno 3g nema hardver za to ;) Ja imam 3.1.3 i zadovoljan sam kako sve radi,a sad sto se pojavljuju novi programi i igrice koji traze 4,1 jbg,izlazi i novi model mercedesa pa ga ja ne vozam :D

dzenopoljac
19-04-2011, 15:06
Ja sam koristio 3g i testirao ga 3.1.2, 3.1.3, 4.0 i najbolje mi je radio na 3.1.2. Sad zavisi i od toga šta sve napakuješ u njega. Ako hoćeš updatr, detaljno pročitaj sve da ga ne bi zaključao.
Pozz

decibel
19-04-2011, 15:19
I meni je i3G 16Gb najbolje radio na 3.1.2, sa 4.1 nisam uopšte bio zadovoljan (pokajao sam se što sam ga i stavljao) sad je na na 3.1.3. Mislim da je od toga bolje i brže ne može.:crash:

DinoBg
19-04-2011, 17:55
da najbrze radi na 3.1.2 radi ali da vredi preci na 4.x vredi... jbg ti na 4.x ugasi multitaskin, wallpaper... i radice ti priblizno isto kao 3.1.2. Da i meni je 4.1 bas kocio 4.2.1 mi je bolji za 3g (makar meni)

john_rambo
21-04-2011, 16:46
još jedno pitanje. shvatio sam da mobitel gubi karticu, no sim card, kad ga pritisnem lagano nazad, poviše apple znaka, preko kućišta lagano di je kartica, i izbaci je, i odma vrati... nije do kartice, proba 4 komada...
do čega bi to moglo bit?

john_rambo
23-04-2011, 16:59
isto tako dosta često mi izgubit signal, ono da osobama koje me zovu govori da sam nedostupan?
zna ko oko čega tu može bit?