PDA

View Full Version : kako da sacuvam applikacije



zmajcek
17-04-2011, 23:33
uzeo sam 3gs koji na sebi vec ima neke aplikacije, kada pokusam da uradim "transfer purchase" u iTunes izbacuje mi da to nije moguce jer kompjuter na kom to ocu da uradim nije autorizovan..
kada uradim autorizaciju kompa i dalje isto mi prijavljuje...

ako uradim sync pobrisace mi aplikacije koje su vec u telefonu.. ima li nacina da sacuvam postojece app i dodam ove iz library?

doktor22
17-04-2011, 23:36
ti da bi sacuvao te app, moras sync-at sa accountom sa kojim su one instalirane (ako se dobro sjecam)...

ako uradis sa novim acc, mislim da ce ti izbrisat...

zmajcek
17-04-2011, 23:43
aha..
a ako uradim sync onda ce mi ubaciti app koje su mi u iTunes od proslog telefona jel tako?
a to nece uticati na cydia i fixove koji su inst?

valdy
17-04-2011, 23:45
mislim da ne mozes da uradis to sto zelis :) app su vezane za account i to je to.

doktor22
17-04-2011, 23:46
iTunes nema veze nikakve sa cydia aplikacijama.

Ako ubuduće syncas sa tim accountom sa kojim su instalirane te app koje si dobio telefon, onda ti se nece brisat, a nece se ni dodat. dodalo bi se kad bi syncao na kompjuteru od tog lika od kog si kupio ako je njemu sacuvano na itunes app library ili vec kako se to zove

..nece utjecat na cydia i fixove.

zmajcek
17-04-2011, 23:49
ok, znaci sve ce raditi kako je namesteno sada preko cydie? (npr izvestaji za poslate sms, caller id i ostalo?)

a sada ako uradim sync u tel ce mi dodati sve sto mi je u itunes lib? upisao sam isti nalog app stora kao sto mi je bio i na starom tel. to je pitanje?

doktor22
17-04-2011, 23:55
ako ti zelis zadrzat te aplikacije koje si dobio sa telefonom, trebao bi upisati taj account.(bar ja tako mislim), nek me ispravi netko ako grijesim

dodat ce ti sve sto imas u itunes library.

iLudak
18-04-2011, 00:27
Ako hoces da sacuvas app sa App Store-a , zakaci tel na iTunes i idi desni klik i Transfer Purchases i sacuvace ti se app u iTunes-u u App Library , to je to ;)

zmajcek
18-04-2011, 08:25
@iLudak
znam za taj postupak naravno, ali je fora sto sam uzeo drugi telefon (polovan) i on vec ima na sebi aplikacije koje nisu uzete preko mog app store naloga i njih mi ne da da sacuvam preko te opcije "transfer purchase".. negde mi je to i logicno i vec sam se oprostio sa tim aplikacijama koje su sad au fonu, stavicu ponovo one koje mi trebaju

moje pitanje je sada da li ce ako uradim sznc to uticati na podesavanja telefona?
i da li ce ubaciti sve app u telefon iz mog itunes library? (koje su tu od mog proslog fona)

doktor22
18-04-2011, 08:33
Pa ti mozes stavit kvacicu za koje zelis da ti ubaci, one koje ne oznacis nece ti ubacit

zmajcek
18-04-2011, 09:59
ucenje putem pokusaja! tako ce biti, javim veceras kad oradrim sync sta se desilo :D
pre ili kasnije to moram napraviti ako ocu da normalno koristim telefon tako da nema se sta cekati a ovim sto su sada u njemu ocigledno nema spasa..

iLudak
18-04-2011, 10:47
Te app koje nemas u svom iTunes Library a imas ih na telefonu , iTunes ti nece dozvoliti da ih Sync-ujes , tj. mozes al' ce ti biti zatamnjene te App , tako da mozes normalan Sync da odradis bez toga da ti ostanu App sacuvane na telefonu...

mixa
24-04-2011, 12:30
Ljudi ja imam iphone dosta dugo ali sam pre mesec dana prvi put menjao OS pa mi je sve ovo novo ... Meni je kada sam hteo da odradim sync pisalo da ce da mi izbrise ove nove aplikacije koje imam na iphonu a u itunesu ih nisam imao ponudjene pa sam odradio taj Transfer Purchases i sad ih imam :) Nego da vas pitam da li sad svaki put kada skidam neku app na iphonu preko installousa moram Transfer P pre sync -a, jer mi to pre nije trazio?
I jos nesto posto sam odradio u itunesu Restore from backup da vratim notes slike... vratio mi je sve ok, samo mi nije ostavio nove kontakte koje sam uneo posle stavljanja novog whited00ra 4.2 a pre ovog Restore from backup (tj proslo je jedno mesec dana dok se nisam snasao). sta je po sredi ??? Hvala unapred

zmajcek
28-05-2011, 11:14
Pokusavam da koristim svoj iPhone na novom kompu.. instalirao iTunes, authorizovao nalog medjutim nece da uradi transfer purchase...
kao gresku kaze da ne mogu na ovom kompjuteru jer nije autorizovan.. a jeste. i sve app su sa ovim nalogom appstora uzete na drugom kompu
neki predlog za resenje?

CJay
28-05-2011, 11:21
jesi li siguran da je autorizovan? postoji ona fora da moze na samo 5 racunara da se autorizuje...mozda ti je taj sesti, posto vidim da si i ranije autorizovao na drugim racunarima...ako koristis trenutno samo taj komp sa tim nalogom, mozes da deautorizujes sve racunare sa naloga, zaboravio sam tacno koja je fora, ali nije komplikovano, potrazi na guglu...kad se deautorizuju svi, onda samo uradi autorizaciju tog koji trenutno koristis i trebalo bi da ti iskoci poruka tipa: You have succesfully authorized this computer, 1 of 5, ili tako nesto...

zmajcek
28-05-2011, 11:22
nije to problem, ovaj mi je sada 2 od 5 :)

CJay
28-05-2011, 11:33
meni vise nista ne pada na pamet :confused:...jedino da ponovo skines sve te aplikacije i poubacujes ih u iTunes i odradis cist sync...da ti pobrise sve te sa telefona i samo ih ponovo instaliras...

zmajcek
28-05-2011, 11:36
pa voleo bih da mogu to da izbegnem, to bi znacilo sate smaranja sa instaliranjem...
najvecA mana iPhona, trebas biti hacker da bi jednostavne radnje napravio....

1024
28-05-2011, 12:10
...ako hoces nelegalne aplikacije, onda da, moras da se pomucis. Da redovno kupujes aplikacije, syncovanje bi bilo najlaksi moguci posao.

zilexxx
28-05-2011, 12:12
Skini neki cracker sa cydije ja mislim da ima na hackulo.us bar je bio neki ne mogu se setiti imena samo ubaci te aplikacije u u cracker on ce ti napraviti ipa fileove koje onda mozes rucno prebaciti na komp preko fun boxa ili nekog slicnog programa!

zmajcek
28-05-2011, 12:18
jel postoji neka opcija da iTunes library prenesem sa jednog kompa na drugi?

zilexxx
28-05-2011, 12:24
Postoji spajanjem telefona na drugi komp syncovanjem i backapovanjem svega na njemu, ali kao sto si vec sam video tim ce ti obrisati aplikacije koje nisu sa istog itunes acc.Drugi nacin nemas!

CJay
28-05-2011, 12:44
zilexxx, desava se da to nije najsrecnija solucija, posto se desavaju ovakve stvari kao sto je napisano iznad, tj. prebacivanje samih aplikacija sa telefona...da bi prebacio, mora da kopira citav iTunes folder iz my documents sa jednog na drugi racunar...jedino tako, a mislim da muzika ne moze tako da se prebaci, osim ako i ona ne stoji u tom folderu, pa je u library odatle vuce...

zilexxx
28-05-2011, 12:50
Ma ne vredi mu kopiranje foldera s tim nece dobiti nista ,a sto se tice muzike nisam 100 % siguran ali znam da sam nekako prebacio muziku sa prijateljevog telefona u svoj itunes bez problema s tim da sam mu pobriso par aplikacija i dan danas imam tu muziku u itunes library!

pnext
28-05-2011, 12:53
Skini neki cracker sa cydije ja mislim da ima na hackulo.us bar je bio neki ne mogu se setiti imena samo ubaci te aplikacije u u cracker on ce ti napraviti ipa fileove koje onda mozes rucno prebaciti na komp preko fun boxa ili nekog slicnog programa!
crackulous

zmajcek
28-05-2011, 12:56
nije baš tako zilexxx...
malo googlanja po stranim sajtovima malo experimetisanja i malo svojeglavosti ovog puta je rešilo problem ;)

elem, nije me mrzelo da prekopiram ceo itunes folder na novi komp (i tako na njemu još nema ništa) i sve radi, doduše sada mi je ovo prepoznao kao treći komp koji sam morao da authorizujem ali to mi je manje važno...
applikacije su tu i uredno kad se radi sync ništa se ne gubi, sve crackovane app su na mestu, kontakti tu, muzika, slike.. sve..


CJay u pravu si da se muzika nije sva prebacila ali mi je ona i tako bila uvek na externom hdd pa mi to nije ni vazno, vazno je da su app tu i da se n emoram smarati oko ponovnog instaliranja svega :)

nadam se da će ovo koristiti ako neko bude imao slične muke...

zilexxx
28-05-2011, 13:01
dobro svaka cast ja sam konto da bi onda morao prebacivati i citav app data/apple folder i registri ,ali ako radi super bar sam nesto naucio!

zmajcek
28-05-2011, 13:03
pravo da ti kažem i ja sam se iznenadio da je tako lako prošlo.
sad sam srećan što jeste :)
znači bukvalno sam dobio identični iTunes kao na starom kompu..