PDA

View Full Version : Skriveni folder (ili video fajl) ?



vlada_kos
17-04-2011, 17:36
zeleo bih da onemogucim znatizeljnima koji mi cackaju ipod da vide, a posebno da ne otvore neke video klipove koji se nalaze u folderu "video". skinuo sam folder lock, ali on stiti samo fotografije, za video trazi konekciju sa racunarom. da li postoji program koji bi sakrio video fajlove ili ceo folder video sa ipoda? preko sb settings mogu da sakrijem sve ikone osim muzike i videa pa to nije resenje.

doktor22
17-04-2011, 17:46
Skini lockdown pro i nece ti moci ulazit u te foldere

vlada_kos
17-04-2011, 22:34
hvala. pravi mi problem sa sb settings i mobile substrate, pa sam i jedno i drugo izbrisao jer me stalno ubacuje u safe mod. drugi problem je kad ubacim sifru, pri pojavljivanju pocetnog ekrana gde trazi sifru podigne novi transparentni ekran sa brojevima. kad ukucam sifru ne mogu da dodjem do tipke ok u lockdown-u jer nece da spusti ekran sa brojevima. uzas...

doktor22
17-04-2011, 22:36
jesi instalirao sa h7v.org repozitorija.?? ja sam odatle skinio i radi perfect, znaci izades iz app sa tipkom home, ona je u multitaskingu i probas ju preko multitask uci, opet ce trazit sifru..jeb.eno :)=

vlada_kos
17-04-2011, 22:41
instalirao sam multitask enabler i sad multitask fino sljaka, ali cim instaliram lockdown i startujem ga, restartuje se ipod i prebaci u safe mod sa porukom da je pukao spring board (SB). kad iz safe moda ponovo startujem lockdown, nece da mi skloni ekran sa brojevima tako da ne mogu da kliknem na enter. kako god, ovaj program kod mene ne radi. postoji li alternativa?

DinoBg
19-04-2011, 01:05
probaj iprotect

vlada_kos
20-04-2011, 01:52
probao, i odlicno stiti sve aplikacije osim videa i muzike (muziku i ne zelim da zastitim, ali cisto da napomenem). u opcijama za odabir aplikacija koje ce biti zasticene uopste ne prikazuje ikonice za muziku i video. to mi se isto desava kad preko sb settings pokusam da sakrijem ikonu za video, uopste mi ne daje takvu mogucnost, dok sve druge foldere (osim muzike i videa) mogu sakriti. ima li tu resenja?

vlada_kos
20-04-2011, 19:20
nasao sam resenje, doduse privremeno, dok ne pronadjem bolje. preko winter borda spojio sam dve aplikacije (muziku i video) u jednu (ipod), i jedino na taj nacin je zastitio sifrom preko iprotect-a. takodje sam onemogucio brisanje aplikacija kako bi sacuvao iprotect, i jos preko activatora i sb settings-a sakrio ikonu iprotect-a, a sifrom zastitio ulazak u podesavanja i instalacije programa. mislim da sam zapusio sve rupe :)
i ne, ne cuvam na ipodu planove za napad na pentagon, vec samo neke privatne video snimke koji nisu bas za svakog ko se dohvati mog ipoda. voleo bih da pronadjem program koji ce pojedinacno stititi fajlove, npr kliknes duze na pojedini video fajl i otvori ti se mogucnost da ga zastitis sifrom ili sakrijes (nesto slicno kao kod skrivenog foldera na PC-u). dok to ne nadjem ostace ovako.