PDA

View Full Version : Pitanje za vlasnike IPad-a , vezano za EXCEL



babaroga73
14-04-2011, 17:01
Da li neko koristi intenzivnije tablice u poslu, a da koristi IPad ?

Jer ja bih ga koristio na terenu za tablice,
a vidim da Numbers podrzava veliki broj funkcija, i import
(to sam probao kod drugara), ali nema export, sto me ubija,
a ostale varijante imaju export u xls, ali ne podrzavaju 250 funkcija kao Numbers,
nego samo delimicno (konkretno jebe me statisticka funkcija LINEST) ,
a vidim i da Numbers razdvaja MERGE-ovana polja, prilikom importa,
plus, kako da posaljem kolegi sa posla fajl u xls, kada uradim ....


Svaka pomoc bi bila dobrodosla,
od toga prilicno zavisi da li da kupim IPad ili ne !

Hvala unapred

(sad vidim da od verzije 1.2 podrzava export... pitanja ostaju koliko je funkcionalno sve to , ako neko radi tablice?)

Sharky
14-04-2011, 18:27
Koristim ja nesto mada ne toliko intenzivno.
Numbers je dobar ali jedini export koji necemu sluzi je .pdf fajl
Ostale aplikacije tipa office nisu lose, ali sto komplikovanija tabela, veca sansa da ce app da kresuje.
Doduse moj ipad jos uvek ima ios 3.2
Nikako da nadjem vremena da ubacim 4.x

vterek
14-04-2011, 19:30
Da li neko koristi intenzivnije tablice u poslu, a da koristi IPad ?

Jer ja bih ga koristio na terenu za tablice,
a vidim da Numbers podrzava veliki broj funkcija, i import
(to sam probao kod drugara), ali nema export, sto me ubija,
a ostale varijante imaju export u xls, ali ne podrzavaju 250 funkcija kao Numbers,
nego samo delimicno (konkretno jebe me statisticka funkcija LINEST) ,
a vidim i da Numbers razdvaja MERGE-ovana polja, prilikom importa,
plus, kako da posaljem kolegi sa posla fajl u xls, kada uradim ....


Svaka pomoc bi bila dobrodosla,
od toga prilicno zavisi da li da kupim IPad ili ne !

Hvala unapred

(sad vidim da od verzije 1.2 podrzava export... pitanja ostaju koliko je funkcionalno sve to , ako neko radi tablice?)
Ja koristim iPad i na poslu sam dosta vezan sa Excel-om. Najveci problem sa Numbers je sto nije tako dobro uredjen kao Excel. Slabiji je u svim poljima a da ne pricam o funkcijama i modelima. Prevodjenje iz Excela u numbers na iPadu je jako slabo tako da ti je moja preporuka "stick with Excel" uz neki od paketa koji imaju verzije za iPad.

babaroga73
15-04-2011, 04:32
Hvala na odgovoru.
Uff, bice teska odluka... Znam za svakakvu zajebanciju koju bih mogao da uradim na IPad-u, ali bih voleo i da mogu da uradim nesto korisno...za drustvo ;-) ... sve je to relativno novi software, ni MS Office nije bio bas nesto na pocetku... tako da treba malo sacekati....

Kakva je stvar sa Office ^2 , Quick Office, Docs to Go, imaju li oni stvarnu upotrebnu vrednost...
(ja sam ih malo koristio na iphonu, ali samo za preview, ne i za edit)

Ima li jos neko iskustvo ?

b2man
16-04-2011, 10:23
mene zanima da li neko ima iskustvo u koriscenju excell-a na iphonu.
imam konktretan problem: nece da racuna procentne radnje. probao sam da definisem polje u "percentage" i opet nista.
valjda ste me razumeli.
pozz

babaroga73
17-05-2011, 17:40
Evo, koristio sam ipad na terenu za posao, pozitivna iskustva. Neke resurse sam odradio u quickoffice-u, bez problema, snimio, zipovao, poslao. Numbers koristio za neke naprednije jednacine, i uspeo da se izborim sa nekim statistickim f-ijama. Cak sam imao vise muke u pages/word radu, zbog nekih header/footer fora itd. Sve u svemu... Moze i za rad, ne samo za zabavu.

miloslj
18-05-2011, 00:29
Quickoffice je i prema mom iskustvu super

babaroga73
20-05-2011, 16:32
Ima i jedan biser iz quickoffice:
imam tablicu gde je u prvoj koloni merge-ovano tri reda, a zatim za svaki podatak imam ta tri reda... Quickoffice prikazuje unmerge-ovane redove, a ja izmenim tekst (sad je u prvom od tri reda) i snimim... Kad pogledam u excelu, redovi su i dalje merge-ovani, a tekst je update-ovan na novi .... ?! :-)

...copy , paste radi izvrsno, popunjavanje tablice podacima je cak brze nego na pc- ju, moj je utisak.

Bilo bi izvrsno da ima num. tastaturu kao u Numbers, moracu da se pozabavim time na cydiji, da li postoji.