PDA

View Full Version : Cuvanje kupljene aktivacije SIMFree telefona



miodrage
13-04-2011, 19:12
Mislim da je stvar izuzetno vazna te otvaram novu temu.
Uglavnom, evo nacina kako da se sacuva kupljena aktivacija SIMFree (ako Apple odluci da blacklistuje telefon)

http://www.techsliver.com/backup-iphone-4-activation-sam-successful-factory-unlock/

priest77
13-04-2011, 19:45
I ja sam procitao to na twitteru ali malo sumnjam u tako nesto jer ne vidim kako ce SAM bilo sta uraditi ako ti apple stavi IMEI na crnu listu.
Evo na primer i ovaj komentar sa tvog linka:


"the bit that makes the phone unlocked is in the secZONE, and not in any files in the iPhone's FS which is why it's impossible to save unlock with SAM"

Boletinho
13-04-2011, 19:49
drug,izvini molim te,a'l nije mi jasno zasto bi to apple radio ako je telefon regularno kupljen kao sim free.stvarno mi nije jasno i ne razumijem se bas u to,pa ako bi mi mogao reci ukratko zasto bi to apple uradio(jer ko ne zna taj pita),ha ja,heheheeh:):):)


EDIT:a sad procita,ovo se odnosi samo na one sim free koji su postali sim free otkljucavanjem na onaj ilegalan nacin,jojjjjjjjj,taman sam se prepao,jer sam pomislio da je to i za nase regularno kupljene sim free.:)

priest77
13-04-2011, 19:57
Pa jos uvek nije jasno da li su ova otkljucavanja koja kruze internetom potpuno legalna, i ako nisu onda postoji sansa da apple zakljuca nazad te telefone.

Boletinho
13-04-2011, 20:02
a sta je sa ovim sim free koji su kupljeni kao sim free?

boko
13-04-2011, 20:23
ako su kupljeni u apple store,oni su zauvek sim free.

Boletinho
13-04-2011, 20:28
ja mislim da su i oni uvijek sim free sto je dekyy momak sa sajta odradio,otkljucao ga preko onog sajta,koji ima taj dogovor sa nekim operaterima da ti otkljucaju trajno telefon i pretvore gqa u sim free,jer ipak je operater to dozvolio.ovo se odnosi ja mislim samo za ove iphone sto se otkljucaju preko ovog sajta u amertici gdje kosta 170$

peric92
14-04-2011, 00:11
Da, i ja mislim da to vazi samo za one telefone koji su otkljucani sa operatera koji to ne dozvoljavaju, jer na tom sajtu za 170$ mozete otkljucati telefone sa SVIH mreza.... cak i sa onih operatera koji to ne dozvoljavaju...

Boletinho
14-04-2011, 11:46
e sad se postavlja pitanje,da'l ako uspije musclenerd i ekipa da naprave taj NCK unlock koji ce sve iphone pretvoriti u sim free,da'l ce to biti legalno,pa da apple raji ne zakljuca sve te modele,i tako zauvijek dobiju rat sa hackerima.mozda poslije ovoga i musclenerd odustane od tog NCK unlocka,ako ga jos uvijek i pokusava napraviti,jer ko njega prati zna da on radi samo one stvari koje nisu ilegalne i zbog kojih ga nitko nije mogao tuziti svih ovih godina od kad je prisutan na unlock i JB sceni(za razliku od geohota,koji je zaglavio radi play station-a 3).to sam citao kad je muscle govorio,nista ne radi i ne pusta dok ne bude siguran da nije ilegalno,zato vjerovatno se i oduzio ovaj unlock za iphone 4:)

iMP
14-04-2011, 12:46
Bio sam prisutan kada je lik testirao kupljeno otkljucavanje, sbingner je odgovorio i meni na neka pitanja koja su me zanimala. Radi se o tome da SAM module cuva sve moguce tokene sto iTunes posalje aktivaciju, otkljucavanje.. i cuva backup na sbingner-ov server.
Jednom odradite sa iTunes posle toga instalirate SAM uradite backup i sigurni ste i bez itunesa :)

Ako su uspeli da ubace na apple server trebalo bi da je legalno, apple ima deo kolaca sigurno.

NCK unlock sto radi dev team je u sustini Bruteforce koji koristi neki BUG u baseband da bi se ubrzalo dobijanje kljuca, da ne bi cekali 7dana po 24h da nam komp probija i da dobijemo validan token, taj bug znatno ubrzava kalkulisanje... (komp+iphone zajedno 7 celih dana- sex)

priest77
14-04-2011, 16:20
Znaci apple ti stavi IMEI na crnu listu i zakljuca ti telefon. Da li mozes sa SAM-om da ga otkljucas ako si uradio backup?

iMP
14-04-2011, 16:44
ako si backupovao token unlocka, moze.

conspiritor
18-04-2011, 19:21
Zna li neko, kad telefon moze se zakljucati?
Da li prilikom update-a IOS-a ili baseband-a ili oba?

imikica
24-04-2011, 20:23
Zaklucavaju se svi telefoni zakljucani na mrezi kod operatera gde su kupljeni na ugovornu obavezu koriscenja paketa,a koji su kasnije otkljucani uz pomoc Ultrasn0w iz Cydia,simfree moze da se zakljuca i ako je kupljen po punoj ceni na mrezi ali onda sledi procedura dokazivanja vlasnistva i kupovine po punoj ceni kod operatera i onda se da ponovo nalog za otkljucavanje od strane operatera apple-u. Simfree kupljen u apple storeu u zemljama EU se ne zakljucavaju!
Postoje mreze u EU koje daju telefone popovoljnijoj ceni.tj.ugovoru,ali ih ne zakljucavaju takvi telefoni su podlozni riziku da se kasnije zakljucaju od strane apple na operatera gde su kupljeni,promenom politike operatera.

Shke
24-04-2011, 21:25
...
Postoje mreze u EU koje daju telefone popovoljnijoj ceni.tj.ugovoru,ali ih ne zakljucavaju takvi telefoni su podlozni riziku da se kasnije zakljucaju od strane apple na operatera gde su kupljeni,promenom politike operatera.

Mislim da je ovo poslednje sto si napisao prilicno netacno. Ukoliko se promeni politika operatera, to ima uticaja na ugovore sklopljene od tog trenutka na dalje. Propisi ne deluju retroaktivno (osim u vrlo specificnim slucajevima, ali o tome nije ovde rec...).

colemuffin
25-04-2011, 16:56
gresis sinak, zapravo moj iphone je kupljen u italiji simfree, cim uradih upgrade telefon su mi zakljucali...

Shke
25-04-2011, 17:42
Sinak,
Ako gresim izlozi svoj primer detaljno, takvi slucajevi zanimaju, pretpostavljam, sve nas na forumu...

conspiritor
26-04-2011, 18:59
Zna li neko za neki slucaj da je SAM nekome pomogo?

djalf
26-04-2011, 19:22
Sarkazam ON: Jeste jeste, zakljucao se 100%. Daj bre ljudi sta se zanosite, gde bre moze Simfree da se zakljuca?? Nekoliko likova na forumu ovde prica o tome a niko da prilozi neki dokaz da se to desilo. I to se desava samo nama, ceo svet je bez problema. sarkazam off ;)