PDA

View Full Version : Legalno otkljucavanje Iphone-a preko itunes-a!?



salemilcev
11-04-2011, 23:46
Pronasao sam par linkova na netu o ovome, ne znam kakva su vasa iskustva i jel zna neko nesto? Takodje sam pisao mail t-mobile-u posto je moj telefon zakljucan na njih ali mu je istekla garancija pa cu da vidim sta mi oni kazu... :stick1:

priest77
11-04-2011, 23:56
Ja sam dobio od drugara veoma zanimlji link.
Kazu da otkljucavaju cak i ATT iphone iz USA. Znaci sve mreze za 174$
Vest se pojavila danas na pocketnow.com:
http://pocketnow.com/iphone/iphone-gets-permanent-sim-unlock

A ovo je sajt koji navodno to radi.:
http://negrielectronics.com/apple-iphone-unlocking-service-permanent-solution.html

Da li je neko provalio onaj NCK bit unlock o kome je pricao muscle nerd, ostaje da se vidi, sigurno ce se dici malo buke oko svega ovoga ako je tacno.

Sto se tebe tice najbezbednije ti je da ga otkljucas kod svog operatera ako nude unlock.

Dexxy
12-04-2011, 00:00
Kako da stupim u kontakt sa operaterom kad neznam ime kupca, jel to potrebno ... Da ne bude nekih problema?

decibel
12-04-2011, 00:43
ja sam uleteo u to, e sad koliko je legalno ili nije, ne znam, uglavnom,pre par sati sam od svog ORANGE UK i4 načinio simfree telefon, cifra je bila cirka 65 funata (bilo je i za 50 ali preko paypala), odradjeno je rekordno, u subotu sam uplatio a danas popdne su javili da je aktivirano, tj da je tel unet u apple bazu, upravo dok ovo piskaram, instaliram jovo nanovo svega pomalo...Da, preko iTunesa je išlo, tj, updatovao sam fw na 4.3.1 i onda odradio kako nalaže uputstvo, uključio tel da ga iTunes nadje, isključio, 10 sekundi sačekao, ponovo uključio, ukucao PIN (VIP mreža) i to je to, posle uradio JB i evo sad punim, jedini BUG koji sam doživeo je da su mi (preko iPhone PC suitea importovao kontakte sa iphonea 3G) pomešana slova, imenik počinje sa D, a ispor recimo slova S idu prezimena pod T i kao da je sve izmešano, ali valda ima leka i za to, ako ništa, ručno ću se igrati sa time!, bitno je da se AGONIJA završila

Dexxy
12-04-2011, 00:44
Super :). Jesu im trebali podaci od vlasnika koji ga je kupio... Posto to nemam?

I da li ti je tel bio JB?

iLudak
12-04-2011, 01:01
@decibel , cek i sad ti je tel SIM-free ? Zauvek ?

priest77
12-04-2011, 01:18
jedini BUG koji sam doživeo je da su mi (preko iPhone PC suitea importovao kontakte sa iphonea 3G) pomešana slova, imenik počinje sa D, a ispor recimo slova S idu prezimena pod T i kao da je sve izmešano, ali valda ima leka i za to, ako ništa, ručno ću se igrati sa time

Nije to bug, :) samo idi u Settings-Mail,Contacts,Calendars- i scroluj dole do Contacts, i izaberi u oba polja da bude isto: First, Last.

decibel
12-04-2011, 01:38
vlasnika ne znam, kupio ga od nekog kockara pre pola godine za 400 eura, On je tvrdio da je tel sa O2 ili vodafona (i on ga je, dobio, kupio od nekog tamo), ali ispade da je sa Orange, jedino što mi je trebalo to je IMEI i 30€ više od sume koju ću da uplatim na mastercard debitnoj kartici da bi prošla uplata?! nije bio JB, zato sam i požurio da kupim taj permanent unlock, jer ako izadje 4.3.2 moram čekati JB za nj, ja sam ga JB čim pre posle unlocka

decibel
12-04-2011, 01:43
Nije to bug, :) samo idi u Settings-Mail,Contacts,Calendars- i scroluj dole do Contacts, i izaberi u oba polja da bude isto: First, Last.

oba polja su isto, prvo LAST pa FIRST, tako mi je i na 3G ali su kontakti ipak nekim redom, a sad(kad ih importovah na i4) mi pod E idu kontakti sa B, pod A kontakti sa D, pod O kontakti sa L??? hmmm

Shke
12-04-2011, 01:45
A sa kojom si karticom na kraju platio? Mastercard debitna kartica je osnovna mastercard koja se dobija za placanje, dizanje sa bankomata i sl... ili sam ja nesto pomesao?

decibel
12-04-2011, 01:46
@decibel , cek i sad ti je tel SIM-free ? Zauvek ?

Hmm, valda, ako je verovati reklami, sajtu, Rebelovcima.. u emailu koji sam danas dobio između ostalog stoji i
"NOTE : This is the only "lifetime" unlock solution for Apple iPhone as the IMEI is registered as "Unlocked" in Apple database. Your phone will always be unlocked even after each new update of your phone firmware !
Solutions Point Limited"

AleX
12-04-2011, 01:47
To je maestro. Mislim da sa njom ne moze, vec samo masterom jer moras preko deviznog racuna.

decibel
12-04-2011, 01:53
A sa kojom si karticom na kraju platio? Mastercard debitna kartica je osnovna mastercard koja se dobija za placanje, dizanje sa bankomata i sl... ili sam ja nesto pomesao?

Ovako, kartica je Mastercard debitna kartica za plaćanje na internetu, dobio sam je za džabe, nemoram imati ništa na njoj, jedini uslov je da kad plaćam nešto imam 30€ više od sume koju želim upatiti, to je neka garancija koju banka traži,taj novac je na računu ali nije na raspolaganju, ostatak novca posle izvrđene uplate možeš podići, sutra idem da podignem restle, a u medjuvremenu sam uzeo i intezinu karticu za plaćanje preko ineta, nju sutra podižem, pa ću je možda testirati i pokušati naručiti onu bezbojnu "masku" ako je ima negde po Evropi, pošto bih je naručio na Madjarsku da me ne bi malteritrali ovi na carini i tražili extra harač za nešto što ne košta skoro ni pišljiva boba

adnanora
12-04-2011, 01:58
vlasnika ne znam, kupio ga od nekog kockara pre pola godine za 400 eura, On je tvrdio da je tel sa O2 ili vodafona (i on ga je, dobio, kupio od nekog tamo), ali ispade da je sa Orange, jedino što mi je trebalo to je IMEI i 30€ više od sume koju ću da uplatim na mastercard debitnoj kartici da bi prošla uplata?! nije bio JB, zato sam i požurio da kupim taj permanent unlock, jer ako izadje 4.3.2 moram čekati JB za nj, ja sam ga JB čim pre posle unlocka
hocel se moci AT&T otkljucati

decibel
12-04-2011, 02:06
Ukucaj *#06# i znat ces koji ti je IMEI

znam, na osnovu IMEIa i otključavaju tel, kad sam im ga poslao stiglo mi je:
Info:
iPhone 4 16GB Black (4.1)
IMEI: 012423005110xxx
Serial number: 68037SXAA4S
Limited Warranty: 2010-10-06 / 2011-10-05
Sold to country: United Kingdom
Carrier: Orange United Kingdom
SIM lock status: Locked

Serijski broj nisu znali, tako da nema laži nema prevare, prvo sam to proverio, pa tek onda prešao na stage 2 i uplatu od 65 novčića

salemilcev
13-04-2011, 21:38
Meni ovi iz Tmobila nisu jos odgovorili, mislim da cu probati da ih zovem sutra pa da vidim....

salemilcev
13-04-2011, 21:48
vlasnika ne znam, kupio ga od nekog kockara pre pola godine za 400 eura, On je tvrdio da je tel sa O2 ili vodafona (i on ga je, dobio, kupio od nekog tamo), ali ispade da je sa Orange, jedino što mi je trebalo to je IMEI i 30€ više od sume koju ću da uplatim na mastercard debitnoj kartici da bi prošla uplata?! nije bio JB, zato sam i požurio da kupim taj permanent unlock, jer ako izadje 4.3.2 moram čekati JB za nj, ja sam ga JB čim pre posle unlocka
kako si provalio koji je carrier? Ja sam nesto nasao na netu da je taj model za T-mile tj moj model ali nisam siguran.

iLudak
14-04-2011, 00:12
Imas ovde na forumu topic gde mozes da vidis koji je Carrier tj. sa koje je mreze iPhone...
Izvoli @salemilcev ;) http://www.isrbija.net/showthread.php?t=10774&highlight=koje+mreze

salemilcev
14-04-2011, 17:52
Da, bio sam u pravu samo mi se genijalci uopste ne javljaju >:(

revolucionar
16-04-2011, 19:07
ja sam uleteo u to, e sad koliko je legalno ili nije, ne znam, uglavnom,pre par sati sam od svog ORANGE UK i4 načinio simfree telefon, cifra je bila cirka 65 funata (bilo je i za 50 ali preko paypala)

A cekaj decibel, kako ti je ispalo 65 funti kad na gore navedenom sajtu stoji 189.50$... Preko kojeg si sajta isao. Daj neki uzi info...