PDA

View Full Version : Da li izvrsiti restore na 4.3.1?



cuber
09-04-2011, 02:49
Prijatelji pomagajte..

Imam iPad 1, na OS 3.2.2. Posto sam imao problem sa "Other content-om" koji je nekom greskom narasao na 10GB, odlucio sam da odradim "Clear all content and settings" sa ipad-a (da bih izbegao restore na itunes-u koji zahteva prelazak na 4.3.1).

Elem, iz nekog razloga, ova komanda mi je skroz zakovala ipad (samo je stojao apple logo i nije ni mrdnuo odatle satima) i video sam da je u tom slucaju jedino resenje da se ipak restoruje.

Pitanje: nemam sacuvan shsh; da li je jedina opcija da se restoruje na najnoviji OS i ako je to slucaj, koliko je to strasno? Drugim recima, ako ga update-ujem na najnoviji OS, pretpostavljam da samo treba da sacekam najnoviji jailbreak i to je to (video sam na dev team-u da je u najavi)? Da li postoji mogucnost da ga restorujem na OS ispod najnovijeg, za koji postoji JB?

Hvala puno na pomoci i savetu...

Vlada

scarpe
09-04-2011, 07:46
Ja sam svojevoljno prešao na 4.3.1 i mogu ti reći da radi ipad odlično,mnogo brže nego na staroj verziji softvera i za sada nevidim ni jedan nedostatak.Imaš i untethered jailbreak sa redsnow i sve uredu.Moj predlog udri po restore.

cuber
09-04-2011, 10:39
Hvala druze, cini se i da nemam drugih opcija :)

A kazi mi molim sta znaci "untethered"? Jel ga mogu JB-ovati ili ne ako (posto nemam shsh)?

Hvala jos jednom!

djoni1980
09-04-2011, 12:15
naravno da možeš drugar
pretpostavljam da ti je ipad sada jailbreakovan?
syncuj sa onim govancetom Itunes
skini 4.3.1 za Ipad i redsnow
onda shift+restore izabereš taj 4.3.1, odradiš instalaciju
startuješ redsnow, postupiš po njihovom uputstvu
Nakon jailbreaka, dobićeš jailbreakovan 4.3.1 (sa cydiom), dodaš hackulous, instaliraš installous koji sadrži i appsync
sada nožeš da syncuješ aplikacije koje si imao sa 3.2.2 na 4.3.1 preko sh*tunesa
možda se pojavi još neki sitan problem, al to je to u suštini

uostalom, šta ja k*njam, evo ti link koji sve objašnjava:
http://iclarified.com/entry/index.php?enid=14566
pročitaj, potraži na youtubu koji klip, i sve će ti se kasti samo ;-)

cuber
09-04-2011, 15:34
hvala ti care, sad mi je lakse :)