PDA

View Full Version : "ručni" backup?



stefaneli
07-04-2011, 00:36
Ovako, prvo me interesuje da li kada restorujem telefon i ono kada me pita da li hocu restor from backu ili set as new iPhone, ako selektujem NEW telefon ce mi biti "klot", nece biti ni imenika ni poruka, nista?
Ako je odgovod DA, da li mogu nekako kao sto rekoh "ručno" da sacuvam file gde je imenik i gde su poruke, zatim da ga restorujem i podesim kao new, i na kraju da samo vratim te fajlove gde su poruke i imenik i da to bude to? Ili procedura nije tako jednostsvna kao sto sam ja zislio?
:)

SloboUgljevik
07-04-2011, 07:43
Kad uradis restore obavezno izaberi new, kad to uradis i tunes cete opet pitati da li zelis backup app, kontakata, mailova itd i ti tu samo izaberi contakte i to je to, imaces contakte na svom iPhone-u.

dado
07-04-2011, 07:43
Možeš ručno sačuvati imenik i poruke. Trebaće ti neki SHH program, ja koristim iFun Box. Za imenik ideš na var/mobile/library i fajl AdressBook iskopiraš na komp. Isto tako za poruke ideš na var/mobile/library/SMS i iskopiraš sms.db fajl na komp, i posle restore-a ih vratiš na ista mjesta.
Nadam se da si me skontao :)

SloboUgljevik
07-04-2011, 07:56
Dado tako sam ja drugu uradio kome je fon zakovao na jabuci, itunes ga nije vidio, a sto je najinteresantnije ifunbox jeste i kad sam to prekopirao, uradio restore i vratio na fon aplikacija contacts je pucala na svaki pokusaj ulaska, ali su kontakti zaista bili u telefonu sto se moglo vidjeti kada udjes u phone pa kontact.

dado
07-04-2011, 09:53
Ne znam šta je kod tebe bio problem ali ja sam na bratovoj 4-ci odradio ručni backup imenika i poruka i radilo je bez problema. Jedino sam imao problema sa camera roll slikama, njih mi nije htjelo da vrati kako treba.

SloboUgljevik
07-04-2011, 12:13
Nesto je zezalo, jbg.

stefaneli
07-04-2011, 14:22
Hvala ljudi... :D