PDA

View Full Version : 3G[S] bb 6.15 No Service



acasmc
05-04-2011, 00:46
verovatno se secate problema sa iPhone 3GS new bootrom i corrupted baseband chip! istina je da mu nema pomoci nigde.
uspeo sam da nadjem plocu od drugog 3GS 16gb, iOS 4.2.1, bb 6.15 i zamenim.
znaci ima uredno IMEI, WiFi, Bluetooth (MAC adrese i sl.)

kada se ubaci kartica, krene Searching Network i posle 30sek izbaci No Service.
instaliran je Ultrasn0w 1.2.

ima SHSHs za:
4.1
4.2.1
4.3 i sada 4.3.1 (tinyumbrela sacuvala)

radio sam restore na 4.1, 4.2.1 (custom i official) sa i bez bb update, ali ne pomaze nista. No Service i tacka!
probao sam dve razlicite kartice, obe rade u drugom telefonu i nece!
radio sam reset network settings i reset all settings X puta!
iskljucivao sam 3G
restartovao...

pitanja:
Da li je moguce da sam pri zameni ploce nekako otkacio antenu? mada sam ga rasturao 3x i sve je zakaceno tamo gde treba i da bude!
da li je moguce da je kvar hardware-ski, iako sve radi bez problema, sem Network?
inace kada je ubacena kartica i zakacis fon na komp, iTunes uredno prijavljuje koji je broj kartice 064XXXXXXX.

acasmc
05-04-2011, 01:33
otkrio sam u cemu je kvar! lol
naime problem je isti kao na ovom tutorijalu:

http://www.mauron.net/iphonerepair/

dakle, podpitanje bi bilo, da li neko moze ovo da popravi? imam drugu plocu, na kojoj postoji taj induktor.

znaci dva resenja! prebaciti sa, ploce na kojoj je crkao bb chip, induktor za antenu, ili prebaciti bb chip sa ploce na kojoj fali induktor!
Frankenstajn u najavi!

p.s. ovom prilikom se zahvaljujem clanu foruma, koji mi je prodao pokvarenu plocu! ;)

ialexandar
05-04-2011, 01:45
http://www.iphone-srbija.com/ ljudi su genijalci i samo ti njih mogu preporuciti. Imas na sajtu telefone, zovi ujutro informisi se i resi.

Drzim fige

woya90
05-04-2011, 03:01
p.s. ovom prilikom se zahvaljujem clanu foruma, koji mi je prodao pokvarenu plocu! ;)

bas me cudi zasto je prodavao plocu ;P

iMorris
05-04-2011, 11:41
Nevedi koji je clan u pitanju. Predpostavljam da se niste tako dogovorili :)

Demonix
05-04-2011, 15:12
Nevedi koji je clan u pitanju. Predpostavljam da se niste tako dogovorili :)
Možda je prodao kao neispitano :D


znaci dva resenja! prebaciti sa, ploce na kojoj je crkao bb chip, induktor za antenu, ili prebaciti bb chip sa ploce na kojoj fali induktor!
Induktor, definitivno, BB čip je prilično teško zalemiti.
Zapravo, koliko vidim u ovom linku koji si okačio, najbolje da jednostavno umesto induktora staviš žicu.

acasmc
05-04-2011, 15:13
naravno da nismo.

http://www.isrbija.net/member.php?u=11275

acasmc
05-04-2011, 15:33
Induktor, definitivno, BB čip je prilično teško zalemiti.
Zapravo, koliko vidim u ovom linku koji si okačio, najbolje da jednostavno umesto induktora staviš žicu.

mislis da je moguce tako? ja licno nisam elektronicar, pa se ne razumem. :embarrassed:

Lazar
05-04-2011, 15:43
svaki cip moze da se zameni odgovarajucom opremo i sa odgovarajucim znanjem... dosta su osetljivi na toplotu i postoje tehnike i tacno odredjene temperature na kojima se leme... iskreno mislim da je moguce da se odradi teko nesto...

sobzirom da nisam kvalifikovan da pricam o takvim stvarima nemoj odmah da prihvatis moje misljenje da je moguce ali ipak sam u firmi pomagao oko menjanja raznih komponenti i cipova sa ploca pa tako isto mislim da moze i ovo da se zameni...

acasmc
05-04-2011, 15:47
nista, odnecu danas kod druga, koji je elektronicar, pa cemo probati. sudeci po onom linku iznad, parce zice ce zavrsiti posao. ne preostaje mi nista drugo, nego da probam. :(

acasmc
06-04-2011, 19:36
resio sam problem. da rezimiram ukratko, cisto ako nekome nekad zatreba.

naime, ceo problem je pravio jedan od dva induktora, pored dzeka za antenu. jedan je vec bio zalomljen, tj. falio je. stvar je sto nije bio problem u tom sto fali, nego u ovome sto je ostao na ploci. posle bezbroj presadjivanja, shto induktora, pa cak i kompletnog dzeka za antenu, ispostavilo se da radi samo kada se skine onaj koji je vec stajao na ploci, a na drugo mesto zalemi novi .

koliko god ovo zbunjujuce, ili cudno zvucalo!?!?

telefon sada radi, a ima samo jedan induktor i signal je 4, ili 5 crtica, zavisno od mesta gde se nalazim.

hvala svima, koji su pokusali da pomognu. :vb_cheers:

Bobap1988
08-04-2011, 21:11
ti si na 6.15 bb i nemas gps jel tako?

acasmc
08-04-2011, 21:19
da, ja sam na bb 6.15, imam GPS, ali ne radi u IGO.

Bobap1988
08-04-2011, 21:29
nije sija nego vrat :/
a ajde procitaj u Cydii u programu YouTube Fix 1,2,3 za GPS na 3GS uredjajima

vojopd
10-04-2011, 21:14
I ja imam gps na bb 6.15.00,ali mi ne prikazuje moju zemlju,a ostale da :/

Demonix
10-04-2011, 21:58
I meni radi GPS na 6.15.00, ali komšiji crkne krava kad god uključim pa izbegavam da koristim... :brickwall:

acasmc
11-04-2011, 11:36
@bobap1988
ja ne razumem o cemu ti pricas? ovo je tema vezana za hardware-ski kvar na iPhone 3GS?!?!?!

@vojopd
???