PDA

View Full Version : Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!



Radio Cambodia
04-04-2011, 23:09
Da li neko ima informacije kako se kupuje iPad 2 u Nemackoj? Ne razumem nemacki, a ne moze da se kupi u radnji nego moraju nekakve rezervacije.

Molim vas hitno mi je.

Avijon
05-04-2011, 09:02
Mislim da ih nema na lageru i neće ih biti skoro, tako da ti ostaje naručivanje, rezervacija, a to može biti za 2-3 nedelje..
Uostalom, zar niko ne priča engleski, pa da se tako lepo informišeš?

bluemax
12-04-2011, 18:13
Juce ga kupih u Frankfurtu, mora da se rezervise preko apple.de strane, oko 21:00 uvece. Samo se odabere prodavnica, i ako si brz kada se pojave, moci ces da rezervises. Budu na raspolaganju samo par minuta, izmedju 20:45 i 21:30 otprilike.

Radio Cambodia
12-04-2011, 18:32
Hvala na infu, ali sada mi je kasno. :(

igne
12-04-2011, 19:04
Mnogo ljudi nije ni svesno koliko je tesko doci u ovom trenutku do iPad-a.

Mnogi "kupci" nazovu pa na cenu koja je ovde kazu: "Pa u Apple Store je cena 699 eura" i nije mu jasno zasto ja recimo trazim 66 eura vise http://www.renaultforumserbia.com/Smileys/smile/blink.gif

3gs
12-04-2011, 19:46
zar je 700 eura u apple store ipad 2 3g? :-/

igne
12-04-2011, 19:57
32GB + 3G jeste

Kapetan
12-04-2011, 20:28
729$ ne eura, $ !

U eur je to mnogo manje

Prema google-u to je ovoliko:

http://www.google.com/search?hl=en&q=729+%24+in+euros&aq=f&aqi=&aql=&oq=

igne
12-04-2011, 20:41
Ja govorim o 32GB + 3G u evropi da je 699 eura ;)


http://store.apple.com/at/browse/home/shop_ipad/family/ipad/select?mco=MjE2MjYyNzA

3gs
12-04-2011, 22:18
heh samo da li prodavci iz evrope donose da nije iz kanade modeli :P
tamo je dosta jeftinije :)

mr.hide
13-04-2011, 00:20
Ja govorim o 32GB + 3G u evropi da je 699 eura ;)


http://store.apple.com/at/browse/home/shop_ipad/family/ipad/select?mco=MjE2MjYyNzA

a povracaj poreza 20% :)
to izadje oko 580-590e ili se varam ?
mada treba otici preka ,zavrsiti tax free , prosvercovati preko grane
kad se sve preracuna tesko da ce neko davati ma malu cenu

boko
13-04-2011, 01:40
kada uspete iz apple da povratite 20% ja vam dam jos toliko.
inace i onih cca 13% je jako tesko uzeti nazad,cak se moze desiti da vam poniste papire iz cista mira,to izgleda ovako :(

igne
13-04-2011, 08:24
Tacno tako, samo ljudi prde i misle da je to tek tako i svi bi da kupe po ceni iz Apple Store... Kome je skupo, neka sedne u auto i neka donese sebi. Ako misli da je lako kao ovde sto se navodi, kupis, doneses, uzmes porez i super ti je, samo neka izvoli :cool:

Ima par ljudi koji donose sami i preodaju po korektnoj ceni, ali oni sa napuvanim cenama su uglavnom preprodavci.

bluemax
13-04-2011, 13:19
kada uspete iz apple da povratite 20% ja vam dam jos toliko.
inace i onih cca 13% je jako tesko uzeti nazad,cak se moze desiti da vam poniste papire iz cista mira,to izgleda ovako :(

boko, znas li zbog cega su ti ponistili tax free formular? Da li ti je mozda iPhone bio otpakovan/koriscen kada si dosao na carinu, tj. da li su trazili da vide uredjaj?

milan64586
13-04-2011, 13:52
Jel zna neko kakva je situacija sa iPad-ovima prve generacije u Nemackoj? Apple je spustio cene, ali ih sada vise ne prodaje online. Bar sam ja tako zakljucio na osnovu ovog linka.


http://store.apple.com/de/product/MB292FD/A?mco=MTY3ODQ5OTY

E sad, ne znam kakva je situacija u samim radnjama, odnosno apple store-u, da li ih ima ili je i tamo nestasica? I posto je iPad 2 nemoguce kupiti, a iPad 1 izgleda isto tako, da li to znaci da apple trenutno nema u ponudi ni jednu generaciju ipad-a?

igne
13-04-2011, 14:45
iPad prve generacije se prodaje dok traju zalihe...

bluemax
13-04-2011, 14:57
Moguce je kupiti iPad2, samo moras biti brz da ga rezervises u minuti kada se pojave :)

milan64586
13-04-2011, 15:33
Probao sam pre nekih nedelju dana i nije bilo sanse, a sinoc sam probe radi pokusao i vise nema tog linka.

boko
13-04-2011, 17:27
boko, znas li zbog cega su ti ponistili tax free formular? Da li ti je mozda iPhone bio otpakovan/koriscen kada si dosao na carinu, tj. da li su trazili da vide uredjaj?


nema veze uredjaj kada izadje iz EU,overis papir i kasnije kada god zelis dodjes na bilo koji refound point global blue i dobijes SVOJ novac nazad.to je u teoriji a u praksi je malo drugacije.u sustini da ne davim puno,cesto imam posla s njima,pa pricam iz iskustva,a t je da zavisi na koga naletis,neko ce ti dati bez dodatnih pitanja neko ce te odbiti,a neko ce ti kao i meni ponistiti papire,i to sve iz cistog mira!!!
nova stvar vezana za apple proizvode je ta da vise ne daju novac jer je roba iz apple-a,nego mora da se posalje cek na njihovu adresu,pa oni kad hoce i ak hoce uplate ti pare na racun.

3gs
13-04-2011, 18:42
@igne ovo su realne cene a ne sto sibaju
jedini realni ovde covek http://isrbija.net/showthread.php?p=189319#post189319

svuda cu ga reklamirati bas zbog toga sto je jedini koji zaradjuje NA REalnim cenama

igne
13-04-2011, 18:48
Da, realna cena za 16GB WiFi 600€.... Bas je realna, ja sam to donosio ljudima koji su narucivali za 585€ vec 25-og marta ;)

Sad si tek video taj oglas, trebalo je da vidis pre koji dan ;)

Ne znam sta si ti hteo meni sa tim oglasom da dokazes ali dobro :)

3gs
13-04-2011, 18:59
ok :P zezno sam se priznajem.... :P

samo kontam da nije realna onda zarada 65e mislim da vise zaradjuju preprodavci tojest ne uzimaju u evropi

na primer u kanadi je mnooooogo jeftinije :P
ma preteraste ga cenama :P napuvane :P

igne
13-04-2011, 19:05
Zelis iPad 2? Mislis da mozes da prodjes povoljnije? :)

Sednes u auto-avion pa kupis sam i onda sracunaj da li je to realno ili ne :cool:

3gs
13-04-2011, 19:12
ne bre :P skupa karta :P moze to odande ako imas nekoga da ti posalje :P
ovako se naravno ne isplati

igne
13-04-2011, 19:19
i tebi je onda puno dati 60-70€ vise a dodje ti na ruke? :-\

Kapetan
13-04-2011, 19:30
Ja govorim o 32GB + 3G u evropi da je 699 eura ;)


http://store.apple.com/at/browse/home/shop_ipad/family/ipad/select?mco=MjE2MjYyNzA

3gs je u postu iznad mog napisao apple store a ja to povezao za USA apple store :)

~60-70 eur naknade na EU iPad je korektna cijena, sto kazete racunaj nabavku, cimanje tamo-vamo itd. Carina manje vise, onaj ko donosi 10+ komada zna dobro kako da prodje carinu.

Najjaci su oglasi u kojima se reklamira USA iPad a cijena formirana po, otprilike sledecem:

$ - EUR = 1:1 pa na to dodaju 15-20% cijene ipada :):)

igne
13-04-2011, 19:33
Jesi li ti uspeo da iskombinujes sebi iPad-e? :)

Kapetan
13-04-2011, 19:37
Jok, cekam neki sledeci tvoj izlet u HU :)

Btw. cak se i u "Amerike" s mukom nabavljaju. On-line porudzbina se ceka tacno 21 dan a nekad i duze.

igne
13-04-2011, 20:02
Posalji mi na PM sta ti treba ;)

milan64586
08-05-2011, 11:47
I koji je na kraju zakljucak sa povracajem poreza iPad-ova kupljenih u Apple store-u u Nemackoj? Jel moze to nekako i kako da se uradi? I jel se zna koja je trenutno situacija sa kupovinom istih? Jel mogu da se normalno kupe, ili opet treba neka rezervacija i slicno?

bluemax
11-05-2011, 23:14
Povracaj za Apple proizvode ne moze da se dobije u Raifeissen banci kod nas, ali sam ga dobio na granici u Sloveniji.

milan64586
12-05-2011, 09:04
Ma pitam koja je UOPSTE procedura? Nisam nikada to radio, a mozda cu moci da nabavim iPad iz Nemacke pa me interesuje kako i sta treba raditi da bi se dobio porez nazad?

Ako sam dobro razumeo, treba u radnji prilikom kupovine da se trazi taj tax free formular, kojis e popunjava i u radnji se overava? Onda posto se putuje autobusom iz Nemacke za Srbiju i posto je prva granica izmedju Srbije i Madjarske, jel tu treba da pokaze taj papir ili ga oni isto overavaju ili sta se radi? I na kraju, jel moze to u Srbiji da se povrati ili tek kada se putuje ponovo u Nemacku da se tamo uzmu pare i ako se tamo uzimaju pare, opet me interesuje GDE i KAKO?

drjackyll
12-05-2011, 10:14
Povracaj za Apple proizvode ne moze da se dobije u Raifeissen banci kod nas, ali sam ga dobio na granici u Sloveniji.

Povracaj poreza za Apple proizvode moze da se ostvari kod nas u Raiffeisen banci ako je uredjaj kupljen u prodavnici koja je u Global Blue Refund sistemu.

@milan64586

Na granici izmedju Madjarske i Srbije uzmes popunjeni refund papir sa originalnim racunom i uredjajem i odes do carinika koji ga overi. Zatim u Srbiji odes u Raiffeisen banku i podignes svoj novac na osnovu tog overenog refound papira. Takodje je bitno da poneses i pasos u banku. Naravno ovo sve vazi ako je Global Blue.

igne
12-05-2011, 10:23
Ali nakbitnija stvar je da ako podizes kod nas porez ne dobijes citav iznos poreza nego te debelo zakinu, mislim da ti vrate oko 9% samo.

milan64586
12-05-2011, 11:08
Povracaj poreza za Apple proizvode moze da se ostvari kod nas u Raiffeisen banci ako je uredjaj kupljen u prodavnici koja je u Global Blue Refund sistemu.

@milan64586

Na granici izmedju Madjarske i Srbije uzmes popunjeni refund papir sa originalnim racunom i uredjajem i odes do carinika koji ga overi. Zatim u Srbiji odes u Raiffeisen banku i podignes svoj novac na osnovu tog overenog refound papira. Takodje je bitno da poneses i pasos u banku. Naravno ovo sve vazi ako je Global Blue.

Hvala. Samo ne znam jos kako da saznam da li je Apple store u Minhenu u Global Blue Refund sistemu. I reci mi jos ovaj "popunjeni refund papir", je taj papir tax free formular, koji dobijas u apple store-u prilikom same kupovine?


Ali nakbitnija stvar je da ako podizes kod nas porez ne dobijes citav iznos poreza nego te debelo zakinu, mislim da ti vrate oko 9% samo.

Hm, a jel znas koliko treba ukupno da ti vrate, za Nemacku recimo? I koja je alternativa? Jel mozes nekako i negde da povratis pun iznos i kako?

igne
12-05-2011, 12:28
Pun iznos dobijes ako vracas porez tamo gde si i kupio nesto. Neke prodavnice uzimaju neku sitnu proviziju ali to je minimalno nesto.

boko
12-05-2011, 22:50
Povracaj poreza za Apple proizvode moze da se ostvari kod nas u Raiffeisen banci ako je uredjaj kupljen u prodavnici koja je u Global Blue Refund sistemu.

@milan64586

Na granici izmedju Madjarske i Srbije uzmes popunjeni refund papir sa originalnim racunom i uredjajem i odes do carinika koji ga overi. Zatim u Srbiji odes u Raiffeisen banku i podignes svoj novac na osnovu tog overenog refound papira. Takodje je bitno da poneses i pasos u banku. Naravno ovo sve vazi ako je Global Blue.


kljucna rec vezano za povracaj poreza za apple uredjaje je MOGLO je u reifeisen,sada vise ne moze!!!
imam odredjenu kolicinu poreza koju trebam da povratim i pokusao sam i u austriji i u reifeisen kod nas.kazu NE moze zato sto je apple,vec moras da posaljes obrazac na global blue adresu,a oni ce da ti uplate iznos na racun.

drjackyll
13-05-2011, 10:33
A kad si to proverio da ne moze i u kojoj Raiffeisen ekspozituri? Ja sam to izveo pre 3 nedelje u Raiffeisen banci u GTC zgradi na Novom Beogradu. Bez problema.

@Igne,

Vracen mi je u dinar novac koji pise na tax free formularu. Znaci onoliko koliko je napisao prodavac u Saturnu, toliko sam dobio kod nas u banci.

drjackyll
13-05-2011, 10:34
[QUOTE=milan64586;200463]Hvala. Samo ne znam jos kako da saznam da li je Apple store u Minhenu u Global Blue Refund sistemu. I reci mi jos ovaj "popunjeni refund papir", je taj papir tax free formular, koji dobijas u apple store-u prilikom same kupovine?

Da.

igne
13-05-2011, 11:00
@Igne,

Vracen mi je u dinar novac koji pise na tax free formularu. Znaci onoliko koliko je napisao prodavac u Saturnu, toliko sam dobio kod nas u banci.

Pa to ne znaci da ti je on napisao pun iznos poreza, to treba da izracunas :)

Zavisi od prodavnice do prdavnice, recimo u Media Markt ti daju takav formular na kojem ti pise dva iznosa povracaja poreza, ukoliko zelis da povratis porez u srbiji zakinu te posteno, oko 40% manje poreza dobijes a ako licno dizes kod njih onda dobijes pun iznos sa nekom sitnom provizijom, bez obzira na iznos placas 2 eura.

Ja iskreno nisam nikada dizao porez u banci nego licno u prodavnici gde kupim.

milan64586
13-05-2011, 11:08
A sta je sa apple store-om? Koliko vracaju kod nas, a koliko u samoj radnji?

bluemax
13-05-2011, 20:19
A kad si to proverio da ne moze i u kojoj Raiffeisen ekspozituri? Ja sam to izveo pre 3 nedelje u Raiffeisen banci u GTC zgradi na Novom Beogradu. Bez problema.

I ja sam probao na istom mestu, takodje pre oko tri nedelje, i odbili su da izvrse povracaj...

djurkash
15-05-2011, 08:49
Idem u Švabiju za nedelju dana, te da bih povratio porez, gde je najsigurnije kupovati?

Isto tako, postoji li procedura online kupovine sa povracajem poreza, gde bih ja još iz Srbije platio mojom kred.karticom, dao pasoš, ako treba, i adresu u Nemačkoj za slanje. A kad stignem u Ger preuzimem uređaj kod prijatelja čiju sam adresu dao, i u povratku procedura oko tax free na granici.

Ovo pitam jer obilazim samo mala mesta, pa je pitanje da li ću naići na prodavnicu sa Apple proizvodima...

NOLE KRALJU!!!

milan64586
15-05-2011, 12:29
Isto tako, postoji li procedura online kupovine sa povracajem poreza, gde bih ja još iz Srbije platio mojom kred.karticom, dao pasoš, ako treba, i adresu u Nemačkoj za slanje. A kad stignem u Ger preuzimem uređaj kod prijatelja čiju sam adresu dao, i u povratku procedura oko tax free na granici.

Hm, ovo i mene zanima. Kada sam porucivao sa svajcarskog apple store-a online, bilo je nesto MWST, sto je valjda porez, ali posto je sve na nemackom, a strana nije mogla da se prevede zbog sigurnosti podataka, nisam uspeo da shvatim na sta se odnosi. Bilo bi super ako bi to tako moglo.

miskot
15-05-2011, 13:17
Pa svi gastarbajteri i kod nas pdv zovu merverstojer :) mwst

milan64586
15-05-2011, 13:43
Ma znam bre to. Nego pitam kako i da li moze da se vrati prilikom online kupovine. Sto se mene tice, neka ga zovu i Djura, samo neka mi vrate pare. :)

djurkash
15-05-2011, 20:50
Ja sam poslao pitanje jednom online retaileru u vezi sa povraćajem, ali još nisam dobio odgovor...

NOLE KRALJU!!!

miskot
16-05-2011, 00:52
Ako prilikom kupovine ne dobijes tax free dokument povracaj mwst moras da trazis od prodavca i uglavnom to nije problem. Iskustvo iz austrije i slovenije ali je sve placano kesom. Racun overis na granici i kada odes kod prodavca on taj primerak zadrzava a tebi izdaje kopiju i pare ;)

Boki
16-05-2011, 02:05
Za Nemacku, da bi ste dobili Tax Free formular mora suma na racunu da bude veca od 25eur.
Tako bi bar trebalo, a u ovom slucaju to nije problem.

Zatim, na kasi trazite tax free formular, koji uzmete i u povratku na aerodromu odete na pult za povracaj poreza, popunite neki tamo formular dok stojite u redu, i kada dodjete na red carenik pogleda sta ima i vrati vam vas novac.
Ja sam nesto dobio odmah, nesto su rekli da ne mogu sada da vrate a da ce uplatiti na racun. Prepisali su broj sa tadasnje kartice koju sam imao u Soc. Gen. banci i pare legle na racun nakon nekih mesec dana.

Tax Free je povracaj oko 9%, dok bi mwst trebao da bude 19% koliko je i njihov pdv.

decibel
16-05-2011, 20:28
i tebi je onda puno dati 60-70€ vise a dodje ti na ruke? :-\

Što se uopšte obazireš na to "poslaće mi baba iz P.R.C.a, Japona, KingKonga, M.U.S.A i BARANDE, i svi ti rodjaci jedva čekaju da tebi i meni ispunjavaju želju i šalju nam kojekakve GADGETE da bi mi zaradili koju kintu, za*ebavali se po HU i okolici i slušali suflere kako im je sve sqpo, kupe iDEvice za 400-500€ pa im skupo dati 2 da vide sa koje je mreže i da li se može otključati, jer RIZIK je! Samo me iznerviraju te priče i opaske ljudi koji u životu nisi kiflu preneli preko granice ali su ato razvili hipoteze i proteze kako si Ti (ili neki drugi) bogate za XX iUredjaja koje dokotrljaš vamo.
Ko misli da mu je jeftinije ako ima passport i nek krene u akciju kakvu, pa nek se i on "obogati" ;)

3gs
16-05-2011, 22:02
nije problem preneti nista ako umes sa ljudima... vise puta sam prelazio granicu sa grckom i makedonijom,romaniom,crnom gorom,drug prelazio canadu ...... preneo sam puno telefona lap topova... nikada nisam imAO problem sa carinom nista zivo nisam carinio jer u svaki mobilni sam imao karticu i racun koji su mi trazili da vide da je telefon nov lap top po jedan sam nosio i imao na njemu instaliran linux.... tako da tih fora postedite ljude....
drug iz kanade doneo iphone i ipad ostavio tamo kutiju preneo kao sto bi flasicu vode preneo bez carine i ostalih govn.ri.a
jedini problem je sto nemaju ljudi svi svoje u zemljama u kojima se prodaju apple uredjaji... zato nas i deru ovde :) nazalost to je surova istina sa kojom se moramo boriti dok ne dodje store kod nas..... komotno mi je taj isti drug pre 2 godine iz kanade poslao poklon za rodjendan mobilni telefon platio sam samo postarinu koja je bila smesna.... nema potrebe da se raspravlja na tu temu vise ko ume njemu dve i gotovo
ko hoce da plati ipad skuplje neka plati a ko ume nece platiti toliko i gotovo

boko
16-05-2011, 22:04
A kad si to proverio da ne moze i u kojoj Raiffeisen ekspozituri? Ja sam to izveo pre 3 nedelje u Raiffeisen banci u GTC zgradi na Novom Beogradu. Bez problema.

@Igne,

Vracen mi je u dinar novac koji pise na tax free formularu. Znaci onoliko koliko je napisao prodavac u Saturnu, toliko sam dobio kod nas u banci.



prijatelju,ja sam napisao da ne vracaju za uredjaje kupljene u app store,a ne u saturnu ;)

milan64586
16-05-2011, 22:18
Bio sam danas u GTC zgradi na Novom Beogradu. Poneo sam racun i taxfree formular i rekli su mi da ne vracaju porez za apple proizvode. Inace na taxfree pise global blue...I rekla mi je jos ta zena da oni VRACAJU porez za taj global blue i da SAMO oni vracaju, ali da NE VRACAJU, za apple proizvode, pa mi je cak onako kao iz topa nabrojala, iphone, ipad, ipod, sto me je iznenadilo, jer sam mislio da ona nema pojma ni sta je apple.

Dakle ja nisam uspeo, e sad ko jeste, svaka cast.

boko
17-05-2011, 11:37
a sta ja pricam u prazno i konstantno niko ne veruje.

drjackyll
17-05-2011, 14:20
Bio sam danas u GTC zgradi na Novom Beogradu. Poneo sam racun i taxfree formular i rekli su mi da ne vracaju porez za apple proizvode. Inace na taxfree pise global blue...I rekla mi je jos ta zena da oni VRACAJU porez za taj global blue i da SAMO oni vracaju, ali da NE VRACAJU, za apple proizvode, pa mi je cak onako kao iz topa nabrojala, iphone, ipad, ipod, sto me je iznenadilo, jer sam mislio da ona nema pojma ni sta je apple.

Dakle ja nisam uspeo, e sad ko jeste, svaka cast.

Milane, zaista ne znam sta da ti kazem, ja nisam imao nikakvih problema, doduse racun je bio iz Saturna a ne Apple Store, mada mi nije jasno kakve to ima veze, jer ti poraz uzimas od drzave a ne proizvodjaca.

U banci ovde sam bio kod krupnijeg gospodina sa bradicom i bas smo pricali o tome kako je tesko nabaviti iPad 2, znaci bio je u toku.

U stvari posto radi relativno blizu od GTC zgrade, svraticu jedan dan ove nedelje pa cu ih priupitati o cemu se radi.

Naravno ako neko ima nedoumica u moju pricu, to je problem te osobe a ne mene. Ja sam vam preneo moje iskustvo i to je to.

igne
17-05-2011, 14:31
Što se uopšte obazireš na to "poslaće mi baba iz P.R.C.a, Japona, KingKonga, M.U.S.A i BARANDE, i svi ti rodjaci jedva čekaju da tebi i meni ispunjavaju želju i šalju nam kojekakve GADGETE da bi mi zaradili koju kintu, za*ebavali se po HU i okolici i slušali suflere kako im je sve sqpo, kupe iDEvice za 400-500€ pa im skupo dati 2 da vide sa koje je mreže i da li se može otključati, jer RIZIK je! Samo me iznerviraju te priče i opaske ljudi koji u životu nisi kiflu preneli preko granice ali su ato razvili hipoteze i proteze kako si Ti (ili neki drugi) bogate za XX iUredjaja koje dokotrljaš vamo.
Ko misli da mu je jeftinije ako ima passport i nek krene u akciju kakvu, pa nek se i on "obogati" ;)

Ma opusteno, ne obazirem se ja uopste zbog toga, svako ima pravo za svoje pare da kupuje gde zeli :)

drjackyll
17-05-2011, 14:46
Nije mi bilo tesko pa sam upravo razgovarao sa Call Centrom Raiffeisen banke i dobio sledece informacije:

-Raiffeisen banka radi povracaj poreza ako klijent ima pravilno popunjen Global Blue formular, pecatiran od strane carinika na izlasku iz zemlje EU i originaln racun priheftan uz formular.
-Raiffeisen banka ne radi povracaj poreza ukoliko umesto ovog formulara imate "cek" koji kad overi carinik saljete u Global Blue odakle vam oni uplacuju novac (na racun ili karticu)
-Apsolutno je nebitno koji je proizvod (ukljucujuci i Apple) i gde je kupljen (ukljucujuci i Apple Store) ukoliko imate ovaj formular a ne ovaj "cek"koji se salje.
-Takodje sam proverio da ovaj slucaj vazi i za Austriju i za Nemacku.
-Ovo je zvanican stav banke. (insistirao sam da budu apsolutno sigurni pa sam cekao dok nije proverila sa supervizorom)
-Kada sam na kraju ispricao sta se Milanu dogodilo i kako i gde su ga odbili, receno mi je da je to greska i da ako ima taj formular, racun i pasos nema razloga da ne dobije povracaj. Savet je da proba opet.
-Takodje mi je receno da postoje 3 ekspoziture u Beogradu gde to moze da se obavi, tj. ne mora u GTC-u.

milan64586
17-05-2011, 18:33
Hvala na informaciji, ali ja ne znam zasto su onda mene odbili. Jos me je vise zacudilo to sto je ta zena kao iz topa izedklamovala ceo apple asortiman proizvoda i rekla da za to ne vracaj porez. Pokusacu opet ovih dana.

milan64586
18-05-2011, 15:27
Greska, izvinjavam se. Brisite.