PDA

View Full Version : Adressbook



adamche
31-03-2011, 19:52
Situacija je sledeca terao sam 3G na ios 4.1 .. bilo nestabilno.. resetovao sam all content and settings da bi instalirao lepo neprikosnoveni 3.1.2.
sve proslo glatko. dakle 4.1 je intervenisao poslednji na address book-u.

pri ristorovanju fajlova (via WinSCP) nisam nesto vodio racuna i ne znam gde sam prvo kopirao addressbook fajlove:
/private/var/mobile/library/addressbook
/private/var/root/library/addressbook.
sad su na oba mesta isti fajlovi :) STARI-SACUVANI.

e i sad fora

kad idem na contacts app, kad me zove neko - ucitava ucitava, treperi ekran, ucitava, prekine i napise NO CONTACTS - i moj fajl addressbook.sqlitedb na lokaciji /private/var/mobile/library/addressbook se olaksa za nekih 300kb.

a kad mi stigne sms on napise od koga je sms :), ali u app MESSAGES vidi samo broj.

a kad idem na slusalicu app - onda u contacts sekciji postoji ziva sva lista :vb_happy: ali ne radi search.

HELP PLEASE! Nemam iskustva u radu sa u sql bazama..

adamche
31-03-2011, 19:58
posle restartovanja telefona sve se vraca na 0...

adamche
01-04-2011, 00:04
uz malo istrazivanja dosao sam do sledeceg:
ref: http://griffinconcepts.com/?cat=Blog&page=iPhone
ili ti:

firmware je tako setovan da brise one .sqlitedb fajlove koji imaju bilo kakav vid greske i prave novi po sablonu koji im je zadat.
ocuvanje integriteta operativnog sistema, kako shvatam.

dakle ja sad posedujem
dva fajla addressbook.sqlitedb od koji je jedan kao sto sam napisao iz 4.1 sistema koji ima sve potrebne podatke - kontakte i ne radi jer ima i nesto "naprednije" sto 3.1.2. ne prepoznaje.
i drugi koji je iz 3.1.2. os-a. koji je prazan, ali radi. kapiram da treba premestiti podatke..
EDIT1:
NE!

EDIT2:
Sve sto je trebalo da uradim je da u nekom sql editoru baza podataka:
1 - uporedim strukturu addressbook.sqlitedb fajl koji stoji na iphone-u i mog bekapovanog. bekapovani ima vise tabela, indexa i trigera - posto potice iz o.s. 4.1 okruzenja.
2 - prosto eliminisati razliku.
3 - baciti bekapovani-editovani .sqlitedb fajl na iphone u /private/var/mobile/library/addressbook - gde i lezi baza imenika.

Svi kontakti se pojavljuju.