PDA

View Full Version : Unlock ne radi,plz Help ;/



FearSC
29-03-2011, 12:14
Znachi juche,neshto sam se smara i skidao neke aplikacije preko Cydie i fora je u tome,shto sam skinuo Infinidocks applikaciju i posle njene instalacije trazio mi je Resping i ja ae kliknuo na to,kada ono nece,i onda postao crn ekran i ja pokushao da ga upalim i konstantno mi je stajala jabukica na sredini ekrana i gotovo...Nisam mogao nishta vishe da uradim kada nije hteo system da digne...Onda sam odradio ceo onaj tut step by step za 3Gs 4.1,jailbreakovao sam telefon preko redsn0w-a ali ne mogu nikako da ga unlockujem :/ Modem Firmware mi je 05.16.02 ... Inache ovo prvi put radim,tako da sam bot nevidjeni shto se tiche ovog-a,a neshto mi se bash i ne da 50-60 evra za ponovno otkljuchavanje celog telefona,zato bih vas molio ako mozete da mi pomognete oko ovoga :/Ne znam vishe shta da radim,celu noc nisam spavao i pokushavao ovo da sredim,ali nishta :/ ***** me aplikacija koju sam instalirao,kao da mi je bash bilo potrebno to...Hvala momci unapred.

miljanx
29-03-2011, 12:54
ako si pre svega navedenog imao MF 05.16.02 onda ti je tel simfree,ali koliko sam ja shvatio izgleda da nije bio pre toga 05.16.02 vec neki stariji koji je ultrasn0w mogo da otkljuca......
trenutno ne mozes da otkljucas normalno tel..... preporuka je da sacekas da izadje unlock
mozes NENORMALNO da ga otkljucas tj. da stavis 6.15 BB ili MF kako god ali onda ces moci da zoves ali nece ti raditi GPS.....(to je bb od iPed-a i stavlja se stikliranjem opcije za podizanje BB u redsn0w-u)
znaci moze da se otkljuca ali ja to licno da je moj tel.ne bih radio

FearSC
29-03-2011, 13:04
Shta si mi sada opsovao gore ? :D

Fora je u tome,shto kako sam dobio tel,ono platio sam servisu da ga otkljucha bla bla kako sve to ide,i bio mi je fw 4.0 i od tada ga nisam dirao niti sam imao bilokakvih problema,radio mi GPS,zvao sam,slao poruke,ma sve shto n ormalan telefon radi i sada mi ne ide u glavu kako ne mogu da namestim da bude kao shto je pre bilo tj na 4.0 fw ili bilo kako drugo,samo da radi ? O_o Znam da sam noob ali jbg-a,dok jednom ne uradim svojeruchno da vidim,shta i kako ne mogu da se snadjem :/ Milio YT clipova i guidova sam gledao,radio sve korak po korak i dalje nishta,ne moze da nadje mrezu i to je :/

CJay
29-03-2011, 13:07
kao sto ti je receno iznad, ne mozes da otkljucas taj trenutni BB...jedino sto mozes je ovo sa iPad basebandom, ali tu ti ne radi gps i ima jos gomilu gomilu nedostataka, tako da nije bas najsrecnija solucija...ako se odlucis na to, imas tutorijal na forumu kako da odradis...

miljanx
29-03-2011, 13:12
pa ako tel nije simfree sa ovim bb 05.16.02 ne mozes trenutno da nadjes mrezu nikako
jedino resenje da nadje mrezu je da podignes na 6.15, to ces morati da nadjes negde na forumu kako tacno ali onda nece da ti radi GPS a moci ces da zoves,saljes sms i sve ostalo
i sa ovim bb samo custom FW 4.0, 4.1, 4.2.1.... mozes da stavljas i to ako imas sacuvane SSH u Cydia, sto mislim da imas za neki od ovih posto ti je tel bio jailbreak-ovan i ranje.... to proveris tako sto udjes u Cydiu i na pocetku ti pise SSH bla bla bla :)
inace kazem ti licno ja nebih dizao BB posto niko ne zna da li ce to moci i kad da se vrati na normalno
naj bolje bi bilo da se jos neko ubaci u konverzaciju pa da pomogne malo

FearSC
29-03-2011, 13:24
Kazem ti chovek,pojma nemam za to SSH ili shta vec,dobio sam telefon iz inostranstva,odneo kod servisera,dao pare i uzeo tel :/ Pojma ja nemam shta je radjeno tu i shta nije :/ Mene interesuje sada,kako sam ja dobio taj 05.16.02 i kako ne mogu da vratim telefon kao shto je bio "prekjuche" 4.0 fw,GPS radio,MMS radio i sve normalno ? Da li sam ja neshto sjebao tu shto ne treba ili shta ? Verujte mi, da zna ne bih vas matretirao niti biloshta pitao...Hvala

CJay
29-03-2011, 13:29
taj bb si dobio tako sto si uradio klasican update/restore preko iTunes-a. Da si radio sa nekim custom firmware-om, ostao bi ti stari bb i mogao bi normalno da koristis telefon. Ovako moras ili da cekas na unlock ili da dizes na iPad bb (peti put)...nije bitno kako si dobio taj bb, nego sta sada sa njim :)

miljanx
29-03-2011, 13:30
ma za to sluze forumi,nije nikakvo maltretiranje, a 05.16.02 si dobio verovatno updateom ili restorom originalnog FW tj.software-a u telefonu preko iTunes-a

FearSC
29-03-2011, 13:35
Da,uradio sam standardnu proceduru u Itunes "restore" jer razmishljam,legalan software,ne moze da se sjebe nishta sa update (pa cu kasni da googlam shta i kako da jb telefon) shto mi zapravo daje do znanja da uopshte nisam ni trebao da kachim tel na Itunes nego direktno da sam odradio sve preko redsn0w-a i ne bih imao sada ovih problema i imao bih 4.1 ? Da li je moguce da "downgreaduje" taj Modem Firware nekako ?

miljanx
29-03-2011, 13:37
za sada nije moguce !!! sve sto je moguce smo tyi ispsali e sad ti treba da odlucis sta ces

FearSC
29-03-2011, 13:44
Pa poslushacu vecinu,shta i kako...Shta mi budete vi rekli,ja cu to i uraditi.Mislim,glupo je sada "imati telefon a u stvari nemati" :/ Koliko je otprilike vremena potrebno da oni to "srede" za taj BB pa da mogu lepo da unlockujem telefon?

miljanx
29-03-2011, 13:50
to se nikad nije znalo, a sad bogami traje vec dugo cekanje unlock-a a BB se jos nista ni ne spominje konkretno za downgrade, koristi neki drugi tel privremeno pa kad iscitas razne postove na forumu odluci kako ces i sta ces

CJay
29-03-2011, 13:53
to niko ne zna jos...ceka se vec dooosta vremena...ja bih ti preporucio da nadjes neki telefon koji mozes da koristis za poruke i pozive, stari, jeftini, a iPhone da koristis kao iPod, za igrice, surf preko WiFi i slicno, dok se ne vidi sta ce i kako ce biti...ako si u mogucnosti, naravno...taj iPad BB je nuzno zlo, koje treba preskakati sto vise mozes...na tebi je da odlucis, ali ja ne bih dizao, da sam u takvoj situaciji...

edit: miljanx je bio brzi! :)

FearSC
29-03-2011, 14:01
Pa nishta,sachekacu da vidim,mozda se josh neko javi i kaze neshto korisno u vezi ovoga :/ Barem cu imati dobar USB od 16gb-a -.-' Da li je moguce da sam toliki baxuz i da mi se to desilo :/ **** drzavu i sve .... To za BB moze chak i mesecima da potraje...

FearSC
29-03-2011, 15:44
Interesuje me samo,koji je najbolji FW da instaliram dok chekam da izadje unlock za 05.16.02?? Chisto radi applikacija i ostalih zezalica ?